Přidej se

Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od michalkalensky »

michalkalensky píše:Mám dotaz když bych si chtěl tedy přehrát ROM (Oficiální stojí za prd a to kvůli tomu, že je nízká výdrž baterie a starý android) tak bych musel znovu dělat root když už ho mám ale s uzamčeným bootloaderem? Teoreticky ano, že jo?
Může mi někdo poradit prosím? A ještě bych se chtěl zeptat když bych už měl CM 11 KitKat a rozhodl se třeba někdy jít na oficální tak to půjde nainstalovat (dload) všechny oficiální ROM ? A jak to j udělané v telefonech s procesorem? Využívá stále plný výkon a nebo jde třeba nastavit aby procesor když nedělám něco náročného (hry) tak ho nastavit aby běžel třeba na frekvenci 0,5 Ghz a když zapnu hru tak na plno....to má také vliv na baterku nebo ne? :) Děkuji

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od Exp »

Odemčením bootloaderu dojde automaticky k továrnímu nastavení. Tím by se root neměl ztratit. Postupuj normálně podle návodu v prvním příspěvku.

Pokud nainstaluješ neoficiální rom, můžeš se vrátit klasicky přes dload zpátky na oficiální firmware. Musíš ale pak použít verzi, která půjde nainstalovat na poslední oficiální, která byla v telefonu. Tzn. buď tu stejnou nebo novější (starší nepůjde, protože by to byl downgrade).

Frekvence procesoru se řídí automaticky podle zátěže. Pokud nic neděláš, frekvence se sníží a naopak. Není k tomu potřeba nic dalšího a raději bych do toho být tebou nevrtal. :) S rootem můžeš sice přes nějakou aplikaci omezit maximální frekvenci, ale pak až bude potřeba výkon, tak ti to bude chybět.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od michalkalensky »

Jojo jasně jen jsem chtěl vědět zda to automaticky vysoký výkon omezí když není potřeba ;)
A v případě reklamace s rootem to bych musel přes program udělat unroot ale jak je to s bootloaderem někde jsem tu četl,že i když bude zamčený, že to stejně poznají co myslíte? A co ROM zjistí, že tam byla neoficiální?
Ještě něco k tomu programu z Modoco tak jestli jsem četl dobře tak v tom instalačním balíku jsou zahrnuty všechny potřebné soubory (root,bootloader a twrp) nebo se to pak stahuje při spuštění programu nejnovější verze ? :)

Uživatelský avatar
lukjir
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 12. 2013 15:20
Zařízení: Ascend Y300
Firmware: CM11
Operátor: Vodafone

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od lukjir »

To že měl mobil root a neoficiální ROM by neměli zjistit, bootloader nejde zamknout tak, aby to nepoznali, ale vzhledem k tomu, že odemykání oficialně podporuje huawei, tak bych se toho nebál i při případný reklamaci. O tom modacu si teď nejsem jistej, ale dostal jsem z toho verzi TWRP (tuším 2.6.3.3 přes kterou vpoho Kitkat nainstaluješ). Četl jsem ale, že lidi měli problémy s generováním kódu pomocí toho programu, tak je asi lepší si ho vygenerovat předem v tom online generátoru. Jinak doporučuju si předtím pustit ten videotutoriál, ať přibližně víš, co budeš dělat a pak si ho samozřejmě pustit i přímo k tomu.
Na mém Huawei Ascend Y300 mám TWRP Recovery, jedu na CM11, používám Nova Launcher a klávesnici Swiftkey
Nejoblíbenější aplikace: Llama, Mapfactor Navigator, Monect, IM+PRO

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od michalkalensky »

jj kod jsem si vygeneroval předevčírem a úplná pohoda...si ještě pamatuji jak tu každý dříve čekal třeba měsíc a psal, že furt nic a takhle je to fakt bomba za 3 vteřinu jsem klíč měl ;) :lol:

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od LukasA »

S programem od modaca(a DCunlockerem) není problém jenom si musíte nainstalovat nové ovladače které vám to nabízí a před tím než je nainstalujete tak ještě smazat ty "starý"..

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od michalkalensky »

Ještě jeden poslední dotaz. Když už budu mít odemčený bootloader a budu už moci instalovat ROM tak se chci zeptat bootloader musím udělat jenom jednou a když proběhne tovární nastavení nebo instalace oficiální ROM tak nikdy znovu odemykat bootloader nemusím ? Děkuji

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od davehanz »

Ja si myslim,ze ne,ten uz ti zustane nejspis odemceny naporad.rozhodne se nezamkne tovarnim nastavenim.
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od LukasA »

Bootloader odemykáš jen jednou a potom už ho máš odemčený pořád a pokud ho chceš zamknout před servisem třeba tak je možnost ho zamknout podobným způsobem jak se zamyká.. ale myslím že potom už je tam stejně RE-LOCKED

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od myg74 »

Přesně tak

Odpovědět