Přidej se

[ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.4] [NIGHTLY BUILDS]

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
charlles13
Příspěvky: 7
Registrován: 1. 1. 2014 15:56
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: CM 11
Operátor: Vodafone

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od charlles13 »

tak jsem po několika týdenim trápení zkusil Carbon ROM a zatím testuji. Ale vypadá to velice svižně a bez restartů. Uvidím co na to baterka a dám vědět.

tady je malý náhlad https://carbon-rom.com/features/

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od myg74 »

Tak to jsi sikovny kluk. A co to jako ma za souvislost s timhle tematem?(CM11) . NEJAKY PRINOSNY INFO?

charlles13
Příspěvky: 7
Registrován: 1. 1. 2014 15:56
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: CM 11
Operátor: Vodafone

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od charlles13 »

Jen pro ty kteří se s CM11 trápí :-D

mikemon
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 4. 2014 23:28
Zařízení: Huawei Y300

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od mikemon »

Ahoj.
Potřebuji pomoct s nahozením této ROMky. Musím ale upozornit, že jsem začátečník. Na druhou stranu jsem dost studoval v návodech :-) Zvládl jsem i bootloader+TWRP+root :-D .Pak jsem hledal nějakou vhodnou romku. Pár týdnů jsem na Cyanogenmod jel a byl jsem s ní maximálně spokojený. První byla z 7.4.2014 nahozená z oficiální romky pomocí TWRP(v2.5.0.1) a jela v pohodě. 22.4.2014 jsem už aktualizoval přímo z androida. Dnes(24.4.) jsem něco podělal když jsem doinstalovával SuperSU protože mi pak TitaniumBackup psal že nemá root práva (což předtím nedělal). Když jsem si s tím nevěděl rady tak jsem se rozhodl, že zas nahodím novou aktualizaci. Jenže ta se nějak nepovedla nahodit :-( . Teď s tím nejde nic dělat protože to pořád naskakuje do TWRP(žádný systém nenaběhne) a instalace i těch starších romek se nedaří. TWRP píše Error executing updater binary in zip ´/sdcard/cmupdater/cm-11-2014-........
Co se s tím dá dělat??? Případně jak pak dostanu něco do telefonu když to nejde káblíkem? Jsem v koncích v návodech to nenacházím :cry:

Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od LukasA »

Cm jsem nikdy neměl ale nemusi se tam jako třeba u slimkatu root pro aplikace povolovat? Co se týče přesunu dat do telefonu tak v twrp najed do mount a vlevo dole je mount USB storage pak připojil mobil k PC a uvidí ho jako kartu a mobil ale doporučuji před odpojením udělat bezpečné vyjmutí..

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od michalkalensky »

Mikemon: Když ti to psalo, že nemáš root práva tak je vždy musíš povolit a to tak, že půjdeš do nastavení-->pro vývojáře--> klikneš na root přístup a tam dáš Aplikace a ADB. Pokud se ti v nastavení nezobrazuje položka pro vývojáře tak jdi do info o telefonu a stále klikej na číslo sestavení dokud ti neoznámí, že jsi vývojář ;)
Máš udělanou zálohu rom v twrp? Pokud ano tak dej kompletní wipe a pak obnov tu zálohu :) Pokud zálohu nemáš nezbývá ti nic jiného než dát wipe ale úplně všechno se ti smaže kromě sd karty. Jinak doporučuji ti vyzkoušet SlimKat 4.6 je daleko lepší než CM11 ;)

there
Příspěvky: 20
Registrován: 9. 4. 2014 21:55
Zařízení: Y300

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od there »

Zvláštní - možná že jsi pokazil zavadeč, nevypadá to na chybu v instalovené ROM

1) Zkusil bych naistalovat nový TWRP
2) A naistalovat novou ROM

- je možné že instalací nového TWRP bez novr ROM se ti to možná už rozjede.

mikemon
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 4. 2014 23:28
Zařízení: Huawei Y300

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od mikemon »

Ahoj.
Díky za rady. Jste bleskoví :-) . Snažím se na to přijít takže jedu postupně..
Díky za navedení jak zapnout SD kartu v TWRP
K tomu SuperSU - na Slimkat diskuzi jsem se dočetl že se instalovat nemusí a je součástí CM11 což jsem nevěděl a pokoušel se o instalaci. Pak naskočil ten problem s Tit.B. Povolit ho přímo v nastavení mě nenapadlo a tak jsem pak dělal tu aktualizaci celé CM11.
Tam se to celé po... protože od té chvíle po samočinné instalaci z TWRP už to nenajelo do androida ale jen do TWRP.
Takže si myslím že já osobně jsem nemohl udělat nic se "zavaděčem" , ale podle rady jsem znovu nainstaloval TWRP.
Problém stále trvá protože při každém pokusu nahrát systém z "/sdcard/cmupdater/cm- 11-2014...." dojde k chybě :-(
Zálohu romky v TWRP jsem neměl tak jsem dělal dokonce kompletní wipe.
Ještě tedy zkusím ten Slimkat ale moc se mi do toho nechce protože tam se píše něco o kernelu a to je pro mě další vesnička ve španělsku :-D . Rozumějte jsem docela lajk, ale byl jsem o dost větší, než jsem si začal číst v tomhle fóru a hrabat se v mém founu :-)
Takže díky za rady. Jen tak dál a já jdu pokračovat v napravování :-)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od mitsuu84 »

K tomu slimkatu,instaluje se stejne jako cm11,takze rom a gapps.Kernel neres,ten je soucasti rom,jen je upravenej oproti puvodnimu v cm11 a dle me je i lepsi.A ve vsech cm (10,10.1 atd) je superSu integrovany v rom a povoleny.U ostatnich KitKat rom to je stejne,jedina kde se root musi povolit/zapnout v nastaveni je slimkat (ale taky je integrovanej v rom).A ta chyba pri instalaci,mas tu rom celou stazenou? Zkus ju z netu stahnout znovu,udelej komplet wipe a musi to jit,pokud mas twrp 2.6.3.3 a novejsi.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

mikemon
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 4. 2014 23:28
Zařízení: Huawei Y300

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od mikemon »

A tak tu je ten zakopany pes! Nechapu to jak jsem to mohl přehlidnout a dokazat: samozřejmě, že jsem všude četl, že se to mám nahrávat verzí TWRP 2.6.3.3 a vyšší. Teď se dívám že mám verzi 2.5.0.1. Ale v tom případě mi není jasné jak se mi povedlo nainstalovat tu první verzi CM11 přes TWRP :shock:
Nicméně se nabalil další problém takže nevím jak pokračovat dál. Nemůžu se už dostat k nahrání novější verzi TWRP protože mi nefunguje kombo (vol-)+(Pwr). Tedy naskočí logo huawey, ale po chvili se to resne a naběhne to do TWRP. A počítač mi na tu krátkou chvíli sice ukáže ve Správci zařízení, že tam na káblíku je, ale ani check_bootloader.bat ani flash_recovery.bat nenachází zařízení :-( . ZTWRP se na karty dostanu...
Nevím jak dál. Nechci přijít o mazlíka :cry:

Odpovědět