Přidej se

Návrat z CM na originál firmware

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Návrat z CM na originál firmware

Příspěvek od Exp »

Dostal se teď ke mě Y300 od O2, který má oficiálně odemčený bootloader, TWRP a root (podle tohoto návodu: viewtopic.php?f=20&t=685). Nainstalovaný firmware Caynogen Mod 10.1 (20140113). Je to telefon pro známého a chce po mě obnovit originální stav.

Od včerejška se tam snažím nahrát oficiální O2 firmware přes dload, ale všechno to končí hláškou "update failed".

Zkoušel jsem verze B176, B178, B194 a pro všechny případy ještě B189 General Version a B196. Neprošel žádný. Před tím jsem ještě udělal full wipe v TWRP. Všechny tyhle firmwary stažené odsud: viewtopic.php?f=21&t=1335

Dneska jsem nainstaloval přes TWRP romku B194 Slim a následný pokus o aktualizaci oficiální B194 od O2 (neprošlo) a pak ještě přes TWPR verzi B194 Repack a zase instalace B194 přes dload. Všechno se stejným výsledkem.

Včera jsme to řešili i s Mitsuuem, ale přes dload žádná instalace neprojde.

Pomalu už mi začínají docházet nápady, jak to co nejjednodušším způsobem dostat do originálního stavu, aby normálně fungoval upgrade přes dload na oficiální firmware. :) Nemáte třeba někdo v TWRP zálohu originálního O2 firmwaru? Zkoušel jsem hledat různě po webu, jestli to někde není, ale nepodařilo se mi to najít. Pokud bych obnovil v TWRP originál zálohu, tak pak už by mohla instalace přes dload projít že? Případně ještě obnovit original recovery. Nebo nemůže být třeba ten "update failed" odemčeným bootloaderem?

Imei Hack chci nechat až jako poslední možnost.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Návrat z CM na originál firmware

Příspěvek od Exp »

Tak už jsem to konečně rozjel. :) Prošel přes dload až poslední oficiální B199. Předchozí verze to nevzalo. Není sice od O2, ale aspoň tak.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

gambrinosaurus
Příspěvky: 47
Registrován: 21. 9. 2013 20:07
Zařízení: Xiaomi Mi2S

Re: Návrat z CM na originál firmware

Příspěvek od gambrinosaurus »

Tak hlavně že se povedlo :-)

// koukám že jsou furt problémy s OTA na B199 a se samovolným ukončováním hovorů ve 3G síti viz. http://www.o2.cz/osobni/forum/?topic_id=8605&status Guru tam často radí ať lidi reklamují telefony, že jim budou vyměněny za nový, což by nebylo vůbec špatné :)

Uživatelský avatar
raolsa
Příspěvky: 21
Registrován: 9. 1. 2014 21:58
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B195
Operátor: O2
Bydliště: Semily

Re: Návrat z CM na originál firmware

Příspěvek od raolsa »

Mám stejný problém. Mám B192 telefon koupený od T-mobile a chtěl jsem na mobil dát B194 od O2. Ale nic. Přes trojhmat se to rozbalí, ale pak "update failed". Udělá to i když tam chci dát ofiko B192.
Telefon mám upravený (root, atd.) pomocí prográmku z Modaca.

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Návrat z CM na originál firmware

Příspěvek od myg74 »

Zdravim. Tak mám telefon v servisu. je v něm zpátky puv.firmware,ale nešel aktualizovat.
mám podezření na nějakou činu,buď mokee nebo aosb. nejsem si zcela jistý.divné.dělal jsem všechny wipe atd.
no mám teď od Android na chvíli utrum ;-)

Odpovědět