Přidej se

[ROM] Firefox OS [OFFICIAL BUILD] [NO ANDROID] [B009]

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: [ROM] Firefox OS [OFFICIAL BUILD] [NO ANDROID] [B009]

Příspěvek od casesik »

Tak beru to podle toho jak dlouho je tu s nami android a urcite nema tu tunu aplikaci ktera existuje behem par mesicu. A bez poradnych aplikaci to bude mrtvy OS.

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Firefox OS [OFFICIAL BUILD] [NO ANDROID] [B009]

Příspěvek od maxXx »

Jde o to že, svým způsobem i aplikace pro Android jsou kvůli zrychlení napsané s přímým přístupem k HW pomocí HTML5 a JavaScriptu... I Facebook by přepisován tímto způsobem pro android a iOS (v iOS je to komplikovanější protože AppleApp store vyžaduje dodržování api). viz....
http://techcrunch.com/2012/12/13/facebo ... id-faster/

Takže takto napsaná/přepsaná aplikace bude s androidí sdílet 90% kódu, to je popsáno v tom článku toho programátora co jsem postnul... Tzn. že portace bude velmi jednoduchá až triviální... O aplikace bych se tedy rozhodně nebál... Ty důležité s aktivním týmem vývojářů portované budou...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Firefox OS [OFFICIAL BUILD] [NO ANDROID] [B009]

Příspěvek od mitsuu84 »

Ted koukám na HTC Manii a infernape763 vytvořil script,pomocí kterýho bude instalace Firefox OS jednoduchá a na tři kliknutí,ale ještě nedal odkaz ke stažení.A pracuje usilovně na opravě zvuku ;)

Kód: Vybrat vše

Gente he creado un instalador automatico que solo es pulsar 3 teclas y se instala solo, estoy haciendo un fix para el sonido, cuando haga el fix del sonido lo subo pero si no lo encuentro lo subo igualmente 
Obrázek

EDIT: Tak zvuk je opravenej..už nahrává script+rom+fix ;) A mimo o už řeší aktuální verzi 1003 ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Syssx
Příspěvky: 144
Registrován: 27. 2. 2014 11:58
Zařízení: Ascend Y300-0100
Firmware: FusionX Reborn
Operátor: T-Mobile

Re: [ROM] Firefox OS [OFFICIAL BUILD] [NO ANDROID] [B009]

Příspěvek od Syssx »

Ono asi nebude těžké něco tam opravit. Když jsem rozbalil systém tak místo složky app tam je b2g (boot2gecko) jinak všechny ostatní složky vypadají stejně jako u Androidu. Tzn. ze ovladače i soubor který určuje klávesy by šel upravit tak aby šli všechny tři tlačítka a ne jen home. Taky tak asi opravil zvuk ze tam dal ovladač z Androidu. A jestli to bude někdo zkouset tak mohl by dat vědět jestli už půjde volat? A ted me tak napadlo notifikacni dioda funguje?

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Firefox OS [OFFICIAL BUILD] [NO ANDROID] [B009]

Příspěvek od mitsuu84 »

K čemu ti budou tři tlačítka,když to je ofiko port a ten funguje s jedním?A radš nepiš nic ve stylu "ono to bude lehký upravit" atd,sám víš jak tyhle věty končej ;) .Jinak já se to zkoušet zatím nechystám,ale na Manii určitě bude hned info o tom co funguje a co ne.V tom co psal tak zmiňoval jen zvuk tuším,že je opravenej,ale možná i volání a sms,když už uploaduje další verzu+ten script na jednoduchou instalaci.A ofiko Firefox OS obsahuje i češtinu,takže třeba se jazyk balíčky dostanou i do téhle rom.A notif LED tam nikdo neřeší,jestli jde a nebo ne,ono hlavně,i kdyby nešla,není to zásadní problém,narozdíl od hovorů atd.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Syssx
Příspěvky: 144
Registrován: 27. 2. 2014 11:58
Zařízení: Ascend Y300-0100
Firmware: FusionX Reborn
Operátor: T-Mobile

Re: [ROM] Firefox OS [OFFICIAL BUILD] [NO ANDROID] [B009]

Příspěvek od Syssx »

Já jen spekuluju, pro někoho jako je infernape a mimochodem mu je 16 let :D Pro někoho kdo postavil už tolik romek to musí byt triviální záležitost "jen" něco opravit. Patří mu můj obdiv. A o te češtině jsem mu psal na Twitteru. Ta ROM co tady ted je je pro nějakeho španělského operátora Movistar a proto tam je klasicky angličtina a taky španělština. Pro češtinu by tu ROM musel postavit od základu dle mého.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Firefox OS [OFFICIAL BUILD] [NO ANDROID] [B009]

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak pro operátora nebo ne,furt to je Firefox OS a jen customizovanej pro operátora.Takže základ by měl bejt stejnej a tudíž by mělo jít přidat i další jazykový balíčky ne?Jnak jo,na to že mu je 16 tak docela jede a s touhle Firefox rom stoupne u lidí ještě víc ;) .Jen by moh psat anglicky,pač španělština je děs :lol:
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Firefox OS [OFFICIAL BUILD] [NO ANDROID] [B009]

Příspěvek od mitsuu84 »

NOVÁ VERZE+script na snažší instalaci ;) Opravena chyba zvuku,ale hovory stále nejdou podle bug listu

EDIT: Tak mi to nedalo a nainstaloval sem.Instalace přes ten novej skript je tak jednoduchá,že to zvládne i malý dítě.Po instalaci FIX AUDIA jdou i zvuky,systemový,mp3,youtube.Hovory nejdou a ani sms nebo 2G/3G.Zkusil sem ze zvědavosti nahodit europe baseband (ten pro android) a signál sem měl plnej,hlásilo to i sít T-Mobile.cz,ale hovory stejně nic a po přepnutí sítě z Automaticky na Pouze 2G,telefon zamrzl a navíc dík tomu basebandu přestal fungovat zvuk.Tak sem nahodil Audio FIX znova,zvuk v pohodě,ale signál prostě nic.Foták funguje a fotí,funguje i blesk,funguje i přední kamerka,nahrávání videa nefunguje.Bluetoth funguje (posílal sem z nokie 6mb video do Y300),GPS funguje (zkoušeno jen v Here maps a gps fix během chvilky),videa v youtubku hrajou bez sekání.Videa,fotky přes galerii,mp3 z sd karty najde a přehraje,ale sd kartu se ve správci souborů nenačte (najde ju,ukáže zbejvající pamět,ale soubory na ní ne) a i po připojení přes USB k PC se načte jen interní pamět,sd karta 16gb ne.Jinak rychlost systému je užasná i když docela nezvyk ze začátku,hlavně dík absenci dvou tlačítek (zpět a menu),ale už ted mě se*e,že není plně funkční a že ju budu muset shodit :D Tak zpátky na android :D .Každopádně až (jestli) to bude někdy plnohodnotná ROM (opraví to volání,sms,2g/3g),asi androidu udělám pá pá :lol:

Krátký video,ale kvalita je na prd,skrz nahrávání starou nokii.Ale je tam youtubko a důkaz že zvuk funguje :lol:

Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: [ROM] Firefox OS [OFFICIAL BUILD] [NO ANDROID] [B009]

Příspěvek od casesik »

Tak dneska už se snad dostanu k ty instalaci. Děti berou dost času :-)

Mitsuu k ty instalaci jedna otázka. Co jsem tak z toho popisu pochopil tak ta oprava zvuku se kopíruje na sd kartu je to tak ? U toho druhého telefonu kam to chci instalovat bohužel sd kartu nelze použít protože jsem poškodil ten slot když jsem rozebíral mobil. Tak jenom jestli mi to klapne.

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Firefox OS [OFFICIAL BUILD] [NO ANDROID] [B009]

Příspěvek od maxXx »

Mitsuu: vypadá to, že romka chce ještě trochu práce, Slipknot - Wait and Bleed jasně dokazuje, že se to hýbe :D
Ale co jsem se chtěl zeptat, dle všeho by měl být systém díky přímému přístupu k HW (pomocí JavaSriptu a HTML5) opravdu rychlý, jakože nesrovnatelně... Já v ruce držel akorát referenční Firefox telefon a tam to bylo sakra poznat... je to i tady citelné ? (např. při přeskakování z aplikace do aplikace, či při spuštění něčeho náročnějšího)....
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Odpovědět