Přidej se

Bleskmobil - první virtuální operátor

Fórum o operátorech, cenách, tarifech a službách
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Exp »

Už zítra u nás startuje první virtuální operátor - Bleskmobil (na síti O2). Ceny jsou docela pěkné:

Volání: 2,50 kč/min (účtování po první minutě po vteřinách)
SMS: 1,50 kč
MMS: 5 kč

Vše včetně DPH a do všech sítí v ČR. Platnost nabitého kreditu je ale jen 3 měsíce. Simkarty budou k dispozici v prodejní síti Blesku (trafiky, obchody, pošty, benzínky atd.) za 150 kč (včetně 150 kč kreditu).

Internet bude mít tři varianty. První nabídne přístup zdarma na vybrané stránky (bleskmobil.cz, blesk.cz, isport.cz, auto.cz), druhá bude platba za připojení na den za 20 kč (limit 50 MB) a třetí je internet na celý měsíc za 100 kč (limit 100 MB).

Co myslíte, bude to stát za to? Oproti předplacenkám současných operátorů to vypadá docela dobře. Můj současný tarif to sice nenahradí, ale jako druhá simkarta na levné volání by to nemuselo být špatné. A hlavně je to první vlaštovka. :)

Oficiální web: bleskmobil.blesk.cz
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Ziki.h
Příspěvky: 14
Registrován: 2. 11. 2012 15:19

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Ziki.h »

Častečně tomu konkuruje tarif ČD od Vodafonu. Při provolání méně než 105 minut je výhodnější ČD, po překročení Bleskmobil. Škoda té platnosti kreditu.

Farp
Příspěvky: 25
Registrován: 26. 10. 2012 7:26

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Farp »

Mě se nabídka bleskmobilu líbí. Měsíčně ty 200 na kreditu utratím, tak 3 měsíce platnosti by nemusely být takový problém. Já mám teď předplacenou kartu Na míru od vodafonu a tam platím za volání 6,50. Sms zprávy mám za stejnou cenu a mms levnější, ale ty stejně používám maximálně jednou za rok. Jen mám trochu bariéru v Blesku. Ty noviny nemám zrovna moc v lásce a tak to na mě celé nepůsobí moc seriózně. Ale možná je to jen osobní dojem.

Uživatelský avatar
Punkevník
Příspěvky: 69
Registrován: 13. 11. 2012 20:52
Zařízení: Asus Zenfone 2
Operátor: Kaktus/Vodafone
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Punkevník »

Bleskmobil není virtuál, protože jej vlastní Telefónica (viz http://bleskmobil.blesk.cz/vseobecne-obchodni-podminky)
http://www.mobilmania.cz/Clanky/sc-3-a- ... fault.aspx
Ceny jsou sice lepší než O2, T-M a VF ale pořád to není ono, hlavně ten net na měsíc - 100MB mi přijde málo na rozdíl od toho, že je na den (= do půlnoci daného dne) 50MB.
Radši si počkám na PPF co nabídne (pokud nakonec vůbec bude)
Siemens A35 > Siemens M55 > Sony Ericsson K320i > Samsung S5230 > Huawei Ascend G 300 > ZTE Blade L2 > Asus Zenfone 2 > Honor 9

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Exp »

To je pravda. Není to sice plnohodnotý virtuál, ale na druhou stranu třeba na Slovensku takto funguje tesco mobil a tento systém je i v dalších zemích. Na náš trh se chystají navíc i další (UPC, Tesco, Centropol atd.). Konečně se to začíná hýbat a to je hlavní. :) A cena volání u bleskmobilu je výborná (už i proto, že je to předplacenka).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od scarabeus »

Až to bude u nás jako v Rakousku http://www.t-mobile.at/aktuelles/x-mas/index.php, tak začnu věřit, že se něco děje :D
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Exp »

Asi tak no. :) Tady u nás je to co se týče cen a nabídek operátorů zatím bída. Ale snad se to bude už pomalu zlepšovat.

Jinak máte už někdo sim kartu od blesku? :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od scarabeus »

Ne, musel bych se před svými zámými hanbou propadnout, stejně tak, jako kdyby se virtuálním operátorem stala třeba Nova :) .
JB 4.2.1

Ziki.h
Příspěvky: 14
Registrován: 2. 11. 2012 15:19

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Ziki.h »

Uz to je i jinde...v novych obchodnich podminkach je platnost kreditu 6 mesicu, misto 3.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Exp »

To je dobrá zpráva. Je to v nových obchodních podmínkách od 10.12.2012. Myslím že to dost rozšíří počet zájemců. Na 3 měsíční platnost kreditu se u Bleskmobilu dost nadávalo. Při nabití 200 kč byla průměrná minimální měsíční útrata cca 66 kč. Teď to vychází na 33 a to už není tak špatné. Navíc pokud se nedobije ani po 6 měsících, sim karta zůstává funkční ještě dalších 6 měsíců. Celkem tedy rok od dobití než se zablokuje. Už bych to mohl použít i do druhého telefonu pro občasné levné volání. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět