Přidej se

O2 změnil tarif

Fórum o operátorech, cenách, tarifech a službách
Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

O2 změnil tarif

Příspěvek od Marek2000 »

Ahojte,
Tak tohle je na okamzitou vypoved. Nekde se to probiralo, ted doslo i na me. prisla mi SMS od o2, ze mi zmenil tarif na freeo2. Mam sice voalni do vsech siti o2 zdarma, net a volne sms do o2, ale za drassi cenu a ne 60 min co vsech siti za 62 korun.
Takze odpo jdu volat a jeslti mi nedaj ten tarif za tu cenu, tka okamzita vypoved.
Na sankce jim kasle pes.
Tak novinka pry o2 me o teto zmene informoval v posledni fakture 14.1. a mohl sem pry do 15.2. odstoupit bez sankce, ted chtej sankci nebo:
1. Stredni tarif za 150 korun pritom mi jej pred pul rokem nabizeli za 113 korun
2. To co mam ted ale o 26 korun drassi.
3. Odstup od smlouvy se sankci.
Kur.. sou to udelali tuhle hnusarnu taky nekomu, ze krome tehle podminek mu zmenili i tarif? Mne to prislo v te SMS, k te fakture se asi uz nedostanu do haje. Nicmene mam pocit, ze zacinaj zneuzivat i ten novy zakon a snazej se z lidi vymlatit co muzou. Takze napisi na cesky telekomunikacni urad co s tim.
Nebo napsat Kellnerovi? :P
Co by ste delali vy?
Faktury kontroluji kdyz mi nesouhlasi castka za vyuctovnai tohle by dle meho do faktur nemeli davat.
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: o2 zmenil tarif

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Tady ta samovolná změna tarifu se mi taky nelíbí. Měli by počkat jestli to zákazník potvrdí nebo s ním podepsat novou smlouvu, dodatek apod. Aby byla nějaká zpětná vazba a ne že to dají na fakturu a kdys se neozveš tak s tím automaticky souhlasíš.
Marek2000 píše:k te fakture se asi uz nedostanu
Nevím jak to má udělané O2, ale nejsou ty faktury všechny v internetové samoobsluze ke stažení?

Zkus si spočítat kolik by byla ta sankce za odstoupení. A taky jak moc rozdílnej je ten tarif za 150 kč měsíčně od toho co máš teď. Klidně to napiš i sem do fóra a nějak to vymyslíme.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

Re: o2 zmenil tarif

Příspěvek od Marek2000 »

Ahoj,
Ted sem mel Neon S 40 min +20 navic a net za 62 korun misto nevim jaka byla puvodni cena, mam jako drzitel ztp/p narok na 200 od statu a 80 mi o2 plati ze sveho.
Ted mi nabizej ten stejny tarif za 411 kc, pan se pak opravil 150 kc protoze mam tu slevu ale i tak to nesouhlasi dle mych propoctu by to melo byt teda prez 200 a ne jak rika, takze mlzil, na coz se odvolam.
Puvodne pred pul rokem mi nabidli ten stejny za 113 KC, nechtel sem protoze sem to proste nevyuzil a proc platit misti 62 113 KC,nejsem dojna krava pro kazdeho a platim za to, co chci. Pan se mi vysmal, ze to je za predpokladu, ze mam od nich net, pred pul rokem mi rekli, ze tu 100 KC mam narok, kdyz sem u nich v minulosti mel net ne ze jej musim mit, dalsi argument pro me.
Posledni vec, faktury sou zpetne jen mesic dozadu a v PDF, ktere je pro nevidomeho nepristupne, resp. dost casto, takze tohle bude posledni argument. Max proste napisi Kellnerovi, u o2 se mi jednou stalo, mel sem tarif za 1 KC, a najednou jej zmenili, ja nekontroloval faktury a prisel mi prikaz k exekuci. Uznali chybu, ale exekuci nechteli stahnout, ze to uz neni jejich problem. Pul roku to trvalo nez se to vyresilo.
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

Re: o2 zmenil tarif

Příspěvek od Marek2000 »

Taak, ted sem je skripl :D
Panovi sem rekl, ze se ke mne dostavaj rozporuplne informace, nacez pan uznal, ze jak mi bylo zdeleno o zmene tarifu nebylo stastne, takze mi ve finale udelal tuto nabidku.
statni prispevek je 200 KC, o2 puvodne davalo 88 KC na pausal, coz ted zmenilo na 49, svinuchy, ale co uz.
Ve finale mam tarif ten Free nejnissi, nebudu platit ani korunu, minuty 40 za 75 KC jsem odmitl, mam od Netboxu 50 min v zakladni cene s netem a net pokryji kartou co dostala dcera k tabletu.
Takze nastesti vse dobre dopadlo, ale kdybych nebyl huba otevrena, tak bych to asi neuhadal.
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: o2 zmenil tarif

Příspěvek od Pavel »

No tak dneska mě z O2 taky naštvali. Přišlo mi vyúčtování za mobilní internet na notebook. Měsíčně bych měl platit 303 kč. Při prvním vyúčtování bylo vše v pořádku. Teď po mně ale chtějí 484kč :o Takže vůbec nechápu co to má znamenat. Vyúčtování je za jeden měsíc, pracovnice v O2 mi garantovala tu stálou cenu 303kč. Tak tam dneska musím zajet a zeptat se co to jako je. Jinak to teď platíme přes inkaso a tam jsem si nastavil limit 350kč, takže neměli možnost si ty peníze odečíst. Chtějí to poslat na účet. Na vyúčtování je jedna položka, které moc nerozumím: "Doúčtování do výše minimálního plnění", je tam částka 150kč. Nevíte co to znamená?
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

Re: o2 zmenil tarif

Příspěvek od Marek2000 »

Ahoj,
S tim plnenim to by souhlasilo to by byl ten rozdil oproti te tve cene a tomu, co ti nauctovali. Casto maj ze ti garantujou neco levnejsi, kdyz mas jinou sluzbu nejakou minimalni utratu, napr. t-mobile mel, ze ti pridal 20 min, musel si mit ale utratu 300 a kdyz si to nesplnil, tak ti douctovali plnou cenu. Nebo kdyz si odesel drive nez byla platnost smlouvy, tak ti to vse zpetne nauctovali. Svinarna co/
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: o2 zmenil tarif

Příspěvek od Pavel »

No ale já jsem se zavázal platit 303kč, takže jsem předpokládal že budu každý měsíc platit tuto částku, ne míň, ale hlavně ne víc. Takže nevím proč po mě chtějí ještě 150kč navíc.
Dneska jsem se byl na to zeptat, ale nějak jsem to nepochopil. Tvrdili mi tam že to je nějaký doplatek za USB modem, který byl za dotovanou cenu 1kč. Ale před dvěma měsíci mě o tom vůbec neinformovali, že bych měl platit ještě něco navíc. Proč mě na to teda neupozornili? Připadá mi to jako skrytý poplatek a minimálně mi to přijde jako dost podpásovka. Ještě jsem se při uzavírání smlouvy ujišťoval kolik přesně budu platit. Bylo mi řečeno že to bude těch 303kč. Dokonce mi to napsali do smlouvy.
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: o2 zmenil tarif

Příspěvek od Exp »

Pavle projdi si pořádně smlouvy a související dokumenty (ceník apod.), musí to tam být napsané. Pokud ne a nikdo ti o tom neřekl, tak se nenech odbýt a začni to řešit. O tom poplatku musí být někde nějaká zmínka. Bez toho si to jen tak strhnout nemůžou.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: o2 zmenil tarif

Příspěvek od Pavel »

Chystám se to projít. Taky se mi to nechce platit, zvlášť pokud to tam nikde nebude. Nikdo mě na to neupozornil. Pokud by to tam bylo uvedeno tak by to byla moje chyba. Dám pak vědět jak to dopadlo. Ale štve mě to, hned při druhém vyúčtování nějaký problém :?
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: o2 zmenil tarif

Příspěvek od Pavel »

Tak snad vyřešeno. Sice na jiné pobočce, ale to mi až zas tak nevadí. Jen mě překvapilo že při prvním řešení problému mi tvrdil pracovník že to je potřeba zaplatit, a že už to tam na příštím vyúčtování nebude. Na jiné pobočce tomu taky moc nerozuměli, ale zavolali někam na centrálu, poslali tam oskenovanou smlouvu a s mým souhlasem podali rovnou reklamaci. Paní na centrále potvrdila oprávněnost reklamace a říkala že tam ta částka 150kč vůbec neměla v tom vyúčtování být. Takže mi na mail poslali dobropis, že mi těch 150kč + DPH vrátí.Až teda samozřejmě zaplatím to vyúčtování. Jen nechápu proč mi jiný pracovník na jiné pobočce tvrdil že to musím zaplatit. Kdybych se neozval, tak by to vůbec nikdo neřešil. Podivné praktiky, vůbec to nechápu. Člověk musí být pořád na pozoru, aby ho někdo neoškubal.
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Odpovědět