Přidej se

Mobil.cz - nový virtuál s internetem "zdarma"

Fórum o operátorech, cenách, tarifech a službách
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Mobil.cz - nový virtuál s internetem "zdarma"

Příspěvek od Exp »

Dnes startuje nový virtuální operátor Mobil.cz (v síti T-mobile). Provozuje ho vydavatelství Mafra a.s. Ceny jsou stejné jako u Bleskmobilu, ale nabízí navíc internet zdarma za dobíjení.

Volání do všech sítí (účtování 60+1): 2,50 kč / min
SMS: 1,50 kč
MMS: 5 kč

Po každém dobití kreditu se aktivuje plná rychlost internetu a platí buď do vyčerpání 200 Mb nebo na 30 dní. Potom dojde ke snížení rychlosti na 16 Kb/s. Do 200 Mb limitu se nepočítají weby Mafry (mají vlastní limit 500 Mb - idnes.cz, lidovky.cz, ocko.tv atd.).

Kredit je možné nabíjet pomocí kupónů, kartou on-line, na sazka terminálech, na poštách, v bankomatech a přes internetové bankovnictví. Zároveň fungují i Premium SMS.

Sim karty se dají koupit v trafikách nebo na webu.

Oficiální web: mobil.cz
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Mobil.cz - nový virtuál s internetem "zdarma"

Příspěvek od Puget »

Ten internet zdarma je dost lákavý :)
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Mobil.cz - nový virtuál s internetem "zdarma"

Příspěvek od michalkalensky »

to teda je :D Asi brzy přejdu :) A není to třeba tak,že to časem zruší ten internet? :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Mobil.cz - nový virtuál s internetem "zdarma"

Příspěvek od Exp »

To asi ne, i když stát se může cokoliv. Je to jejich hlavní výhoda oproti konkurenci. :) Spíš je škoda, že je to po vyčerpání FUP jen 16 kb/s, což se moc použít nedá. Kdyby to bylo jako u Blesku 200 kb, byla by to paráda.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Mobil.cz - nový virtuál s internetem "zdarma"

Příspěvek od michalkalensky »

a na těch prvních 30 dnů je jaká rychlost?

A je znát jen 16kb/s ?

Moroes
Příspěvky: 49
Registrován: 24. 3. 2013 12:21
Zařízení: Bricked G300 :(
Firmware: Ytong 1.0
Operátor: 02
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil.cz - nový virtuál s internetem "zdarma"

Příspěvek od Moroes »

Jestli jsou myšleny kb - kilobity, tak bude rychlost dosti žalostná - 2kB/s - 2 kilobajty za sekundu. ( 16/8 )
Většinou tímto zápisem v kilobitech tak trochu poskytovatelé matou zákazníky, které zajímá hlavně to, kolik jim to bude sosat a ne přenosová rychlost. Hold větší číslo lépe vypadá.
Doufam, že je to jen chybně zapsáno :-D.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Mobil.cz - nový virtuál s internetem "zdarma"

Příspěvek od Puget »

je tam malé b takže asi bity :D
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Mobil.cz - nový virtuál s internetem "zdarma"

Příspěvek od Puget »

Alespoň všude kde jsem to četl byly bity. http://smartmania.cz/clanky/mobilcz-nov ... karty-4848
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Mobil.cz - nový virtuál s internetem "zdarma"

Příspěvek od Exp »

Moroes má pravdu, jo je to 16 kbit/s (= kb/s), mají to i v obchodních podmínkách přímo na webu. Tzn. reálná rychlost 2 kB / s (s velkým B). Po vyčerpání FUP je to už pak na normální používání nepoužitelné. Možná tak na odeslání e-mailu, nějakou aktualizaci počasí a tak (pokud to ale nebude omezovat mobil kvůli vypršení časového limitu vzhledem k nízké rychlosti apod.).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Mobil.cz - nový virtuál s internetem "zdarma"

Příspěvek od michalkalensky »

A teda při vyčerpáni FUP pak je teda ta mála rychlost jak vy řikáte a tam se za jak dlouho se načte google play? nebo nějaká stánka na netu např.: g300.cz nebo svetandroida.cz ?? ;)

Odpovědět