Přidej se

Oskarta v případě odcizení - parodie story

Fórum o operátorech, cenách, tarifech a službách
Uživatelský avatar
jaojao
Příspěvky: 23
Registrován: 21. 12. 2013 12:44
Zařízení: Motorola E398
Operátor: oskarta
Kontaktovat uživatele:

Oskarta v případě odcizení - parodie story

Příspěvek od jaojao »

Možná už máte taky nêjakou zkušenost s odcizením telefonu a tudíž i sim karty...
Podělme se o zkušenosti se SiM OSKARTA
to s tou krádeží se přihodilo před týdnem synovi, počas vyučování ve škole.
Takže postup byl takový:
nechal jsem tedy zablokovat zmíněnou sim kartu, s operátorem oskarty hovor zdarma, v pohodě bez problémů.
Navštívili jsme spolu místní policii, šance na nalezení telefonu dle sdělení je takřka nulová.
----
Od Oskarta týmu mi přišla smska zda potřebujeme pomoci tak dle sms na dané číslo asi počas 7 dnů zdarma..
Tak jsem učinil dotaz stran možnosti převodu zbytku tarifu na nějaké jiné telef. číslo s oskartou.
Odpověď do cca hodiny na jiné číslo nelze. Další dotaz je-li nějaká možnost, převodu zůstatku.
Odpověď asi na druhý den, ano lze si vyzvednout na středisku prodeje Vodafonu náhradní SIM oskartu a po té se na ni zůstatek kreditu připíše.
Navštívil jsem tedy místního obch. zástupce Vodafonu a ejhle - NIC takového jako je náhradní sim oskarty nemají, nevedou! Dotaz zda prodávají alespoň novou OSKARTU - odpověď - NE !!! oni jsou Vodafone a ne virtuál!!!
Dobrá následovala nová sms na Oskarta tým, pak ještě jedna a druhý den další ...
Konečně kontakt s radou, pomocí, že mi tedy náhradní kartu pošlou domů.
Super, myslel jsem si, vyřízeno, a ejhle dnes mi karta přišla :( JENŽE je to náhradní karta Vodafonu 4G LTE SIM.. ta jak jsem se dočetl je určena pro výměnu stávající Vodafon karty za tuto s rychlejším netem... K její aktivaci je samozřejmě třeba mít Vodafon sim kartu, která se aktivací nové vypne a vloží se již tahle nová aktivovaná, což pochopitelně není to co jsem chtěl a co mi bylo řečeno/slíbeno!!!
Následovala další smska a opět zatím cca od 14:30 h. bez reakce, zítra je svátek, či-li asi zase nic ...
_____
Tak jsem zvědav jak to nakonec dopadne, zdá se, že Vodafon s Oskartou virtuálem opravdu totálně nespolupracuje, a samotní operátoři na online kontakt lince Oskarty buď toho mnoho neví či jsou mylně informováni.... ať už vědomě nebo nevědomě, čert ví.....
-------------------
Jak to dopadlo dám vědět pro ostatní uživatele, ono jeden by řekl čert vem kredit, ztráta telefonu je řádově jinde, to je pravda, ale jde o to, že aspoň něco by se zachránit dalo, a pak ještě je tu pojistka od školy, takže nějaká záplata je možná i odtud..

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Oskarta v případě odcizení - parodie story

Příspěvek od Exp »

Zajímavá zkušenost, díky za sdílení.

Já bych to zkusil udělat tak, že bych si na webu oskarty objednal novou sim kartu (zadarmo včetně zaslání), pak bych zavolal operátorovi ať všechno převede ze staré (ukradené) na novou včetně čísla a kreditu. Jsou k tomu potřeba čísla karet (jsou vytištěné přímo na kartách) nebo PUK kódy obou karet (na tom plastu ze kterého se karta vyloupne). A ta ukradená karta se tímto zároveň zablokuje.

Oskarta je samostatná odnož, ve Vodafonu s tím nic neuděláš, i když je to prakticky jejich a v jejich síti.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
jaojao
Příspěvky: 23
Registrován: 21. 12. 2013 12:44
Zařízení: Motorola E398
Operátor: oskarta
Kontaktovat uživatele:

Re: Oskarta v případě odcizení - parodie story

Příspěvek od jaojao »

Ano, tak nějak to mělo být jenže viz výše , nepředvídatelné patálie jsou u oskarta/vodafon ...
(Ale nevím asi na funglovku novou by ti to asi nepřevedli, to by mohli převézt na jakoukoliv stávající, musí to být náhradní..., nová k té už je přiděleno telef. číslo. Na to jsem se dotazoval, ohledně převodu kreditu na jinou fungující oskartu, řekli, že tak to nejde.)
______
Nicméně další poznatek, čerstvě jsem nyní volal tentokrát rovnou na nonstop vodafone...
(apropo ta špatná náhradní karta přišla z adresy Vodafone, takže to propojení jisté je a není .....)
A zde bylo mi sděleno, že mi tedy omylem zaslali špatnou kartu, a že mi zašlou správnou náhradní oskartovou sim, s tím, že při aktivaci té nové budu muset nejprve požádat o zaktivování té odcizené ( v současnosti zablokované...).

Uživatelský avatar
jaojao
Příspěvky: 23
Registrován: 21. 12. 2013 12:44
Zařízení: Motorola E398
Operátor: oskarta
Kontaktovat uživatele:

Re: Oskarta v případě odcizení - parodie story

Příspěvek od jaojao »

Další poznatek,
tak před chvílí přišlá náhradní sim karta už snad ta očekávaná.
Leč v návodu na zprovoznění je - přihlásit se do samoobsluhy a tam ve službách zadat výrobní číslo nové sim karty.
Ale to nelze neboť simka původní je zablokovaná, a v samoobsluze ji sám nikdo neodblokuje a tudíž nikam to číslo nezadá.
Tak jsem kontaktoval operátorku, která to nastavovala rovnou v síti... a pak prý stačí už jen vložit tu novou náhradní sim kartu do mobilu a vše už naběhne automaticky... uplynulo 45 minut a zatím nic..., tak uvidíme ...

Uživatelský avatar
jaojao
Příspěvky: 23
Registrován: 21. 12. 2013 12:44
Zařízení: Motorola E398
Operátor: oskarta
Kontaktovat uživatele:

Re: Oskarta v případě odcizení - parodie story

Příspěvek od jaojao »

Tak oskarta je opravdu zprovozněna, ...
(jen nefunguje tam kde bych chtěl ani v Samsungu ani v Lenovo tab2 - zatím, ale to už je jiný story :) ....)

Odpovědět