Přidej se

Extrémně nízký výdrž baterie

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Pecan6
Neregistrovaný uživatel

Extrémně nízký výdrž baterie

Příspěvek od Pecan6 »

Zdravím, mám takový dotaz ohledně výdrže baterie. Mám Huawei Ascend G510, provedl jsem root + takové ty "vylepšení" co jsou na fóru, moc pěkné mimochodem. Jenže před nějakým časem mi dělá starosti. Nabíjím telefon přes noc, ráno 100%. Po půl dni už třeba jen 78% a to na něm nic nedělám. Takhle to jde dál a když už vydrží den a něco, je to moc. Při nějakém tom používáním (a to ještě žádné hry!) - počasí, zprávy, FB vydrží ten den. Před rootem to bylo podle mě lepší. Tak se tedy ptám, jak zvýšit výdrž baterie popřípadě čím to tedy je? Může za to root?

Děkuji za odpovědi! :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Extrémně nízký výdrž baterie

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Díky za pochvalu fóra. :) Samotný root na výdrž baterky vliv nemá. Můžou to ale ovlivnit úpravy spojené s rootem (aplikace, úpravy jádra, nataktování apod.). Mrkni se co ti běží na pozadí, co využívá paměť atd. Mohlo by pomoct i tohle téma:

viewtopic.php?f=4&t=71

Nebo mrkni dole do podobných témat. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Pecan6
Příspěvky: 30
Registrován: 4. 9. 2013 12:22
Zařízení: Huawei Ascend G510
Firmware: AOSB KitKat 1.3.2
Operátor: O2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Extrémně nízký výdrž baterie

Příspěvek od Pecan6 »

Exp píše:V nastavení snížit jas displeje, vypnout 3G, vypínat wifi, když je zrovna nepoužíváš, nepoužívat na ploše aktivní tapetu nebo aktivní widgety, nastavit nízkou dobu vypínání displeje, vypnout odezvu kláves (vibrace a zvuky), vypnout data na pozadí, nastavit delší prodlevy u synchronizace e-mailů, facebooku apod.

Aplikací na šetření baterky je v google play také docela dost. Hledej je pod slovy battery saver. Ale jak to funguje nevím. Žádnou aplikaci na baterku nepoužívám.
Děkuji za rychlou odpověď. :)
Ovšem všechno mám takhle nastaveno. 3G nepoužívám, jas displeje mám na max jen když je venku ostré slunce, widget mám jeden jediný a to na počasí (aktualizuji tak 2-3x denně), odezva vyplá.
Jinak úpravy jádra apod. tak do toho jsem se nepouštěl.

Pak ty aplikace na šetření, no. Přijde mi, že všechny takové aplikace mají opačný účinek, než jaký mají mít.

Nějaké další tipy?

xondrax
Příspěvky: 251
Registrován: 6. 6. 2013 18:06
Zařízení: Xiaomi RedMi Note 3 SE
Firmware: Miui v9 CZ/SK

Re: Extrémně nízký výdrž baterie

Příspěvek od xondrax »

Myslim ze je to adekvatni vydrz,ja s G510 udelam max. 1,5dne.-volam,pisu sms i chat na G+,FB,ICQ/imo/,pouzivam viber,widget meteor a 1weather...kdyz udelam den tak jsem holt ho vic pouzival,kdyz dyl tak jsem ho setril :p
kdyby Ti vydrzela jen den kdy by,jen bez pouziti lezela na stole,tak to je jasny prusvih.Ale pri beznym pouzivani jak pises/zpravy,FB,pocasi/je to akorat.nikdy nezmeris jestlis pred rootem,jsi byl na FB dyl nebo kratko a tak pocit z delsi vydrze pred rootem bude placebo.
Kdyz jsem hraval ingress/data+gps/,tak jsem i 3x denne nabijel :)

Tabul
Příspěvky: 50
Registrován: 7. 3. 2013 11:08
Zařízení: G300
Firmware: B895 Slim
Operátor: Blesk mobil

Re: Extrémně nízký výdrž baterie

Příspěvek od Tabul »

A nedělal jsi ten root třeba rok a půl? Baterie časem ztrácejí kapacitu. :D ;)

Možná je to tím, že tam máš něco co nedovolí telefonu jít do stavu "spánek". To pak ta baterka klesá sama od sebe. Zkus si stáhnout třeba tohle: https://play.google.com/store/apps/deta ... sek.cpuspy a nechat mobil přes noc. Jestli tam ráno v té kolonce "Time in State" nebude Deep Sleep x%, tak už známe příčinu Tvého problému.

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Extrémně nízký výdrž baterie

Příspěvek od davehanz »

Me vydrzi presne den jak bez rootu tak s nim.zadna zmena.kazdy vecer nabijim a vubec me to nevadi ;-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 41
Registrován: 31. 10. 2013 19:42
Zařízení: Huhlavej G510
Firmware: prozatím SlimKat
Operátor: Vodníkfoun
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Re: Extrémně nízký výdrž baterie

Příspěvek od Lucifer »

Vydrz se mi rapidne zlepsila s pouzitim CeXstel kernelu viewtopic.php?f=25&t=2260 - je to sice dle popisu "beta", ale doted jsem nemel jediny problem. Dobra prace, klobouk dolu.

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Extrémně nízký výdrž baterie

Příspěvek od davehanz »

Tak mam malou zmenu ve vydrzi...asi mi date za pravdu,a je to asi i logicky,kazdy vecer na nabijecce je minulost...odstranil sem par zakladnich aplikaci ze systemu,vypnul mobilni data,zapnul na cely den wifi,a vydrz je super :-).bez problemu 2 dny vydrzi.casto pisu sms,dost volam,na netu jsem 24h denne,takze tak no :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Pecan6
Příspěvky: 30
Registrován: 4. 9. 2013 12:22
Zařízení: Huawei Ascend G510
Firmware: AOSB KitKat 1.3.2
Operátor: O2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Extrémně nízký výdrž baterie

Příspěvek od Pecan6 »

Jaké aplikace jsi odstranil?

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Extrémně nízký výdrž baterie

Příspěvek od davehanz »

Twitter,aktualizace od Vf,google mapy,street,a vsechny tyto app,ktere nikdy nevyuziju a nepotrebuju
Naše forum, vaše forum :-)

Odpovědět