Přidej se

G510 nefunkční systémová tlačítka

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
Soptik81
Příspěvky: 13
Registrován: 3. 12. 2013 19:54
Zařízení: Huawei g510
Bydliště: Český Těšín

G510 nefunkční systémová tlačítka

Příspěvek od Soptik81 »

Ahoj,dobrý den,
dnes ráno mi přestaly fungovat spodní tři systémová tlačítka.
Telefon jako takový funguje, dotyková plocha také, krom spodních tří dotykových tlačítek.
Na telefonu nebyl nikdy proveden žádný root.
Žádné nové app nebyly také instalovány.
Prostě při prohlížení fóra již nešel tapatalk shodit prostředním tlačítkem, zpět také nefungovalo.
Provedl jsem zatím klasický reset ,bohužel situace beze změn. Teď nabíjím, uvažuji o hard resetu.
Setkal se prosím někdo s tímto problémem?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: G510 nefunkční systémová tlačítka

Příspěvek od Exp »

Ahoj. S tímto jsem se zatím nesetkal. Pokud nepomohl restart telefonu, tak jedině zálohovat všechno důležité a udělat tovární nastavení. Pokud by nepomohlo ani to, tak to bude pravděpodobně hardwarový problém (= reklamace, servis).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Soptik81
Příspěvky: 13
Registrován: 3. 12. 2013 19:54
Zařízení: Huawei g510
Bydliště: Český Těšín

Re: G510 nefunkční systémová tlačítka

Příspěvek od Soptik81 »

Děkuji, právě zálohuji přes HiSuite. Tovární nastavení udělat přes hard reset Power+volume+, nebo raději doporučíte přímo v telefonu, přes nastavení, reset do továrního nastavení? Telefon mám právě jeden rok, takže pokud nepomůže Vámi zmíněné, půjde k reklamaci.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: G510 nefunkční systémová tlačítka

Příspěvek od Exp »

Je to jedno. Obě dvě možnosti dělají stejnou věc. Tovární nastavení přes VOL+ a POWER je určené hlavně pro případy, kdy nenaběhne systém a nejde tím pádem vyvolat ta položka v nastavení. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Soptik81
Příspěvky: 13
Registrován: 3. 12. 2013 19:54
Zařízení: Huawei g510
Bydliště: Český Těšín

Re: G510 nefunkční systémová tlačítka

Příspěvek od Soptik81 »

Ok díky, zkusil jsem reset přes nastavení, bohužel beze změn.

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: G510 nefunkční systémová tlačítka

Příspěvek od ShockeyCzT »

Tak reklamace, pravdepodobne odesel senzory nebo je neco s deskou. Tohle pomoci zmen sw nevyresis a jelikoz nemas root je nepravdepodobny aby ti to udelala nejaka aplikace.
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Uživatelský avatar
Soptik81
Příspěvky: 13
Registrován: 3. 12. 2013 19:54
Zařízení: Huawei g510
Bydliště: Český Těšín

Re: G510 nefunkční systémová tlačítka

Příspěvek od Soptik81 »

Tak včera se mi vratil telefon z reklamace, no včera ani tak ne,z Britexu odešel pred čtyřmi dny a tri dny ležel na prodejně. Pak uz jsem to nevydržel zavolal na prodejnu a tvrdili mi že telefon nemají. Když jsem jim řekl že telefon z Britexu odešel tehdy a tehdy a dle čísla zasilky ho mají tri dny ne prodejně, tak ze se mi ozvou a že na vyrizeni mají 30 dní (ja urgoval po 22 dnech)... Za dve hodiny byl telefon na světe. Jen bych se Vas rad zeptal. Na reklamacnim protokolu z Britexu je napsáno výměna Front cover Assy (front cover+LCD+touch Lens+receiver+R..... A další text už neni vytištěn. Tzn vymenili displej s dotykovou plochou a dale? Na můj dotaz na prodejně mi arogantně odfrknul ,že neni školený servis. A že si můžu telefon vyzkoušet venku a ne na prodejně. To mě už vytocilo a sdělil jsem mu že telefon prevezmu pouze v případě ze opravili mnou udanou závadu.

Uživatelský avatar
policak
Příspěvky: 157
Registrován: 23. 6. 2013 13:36
Zařízení: VF Smart ultra 6
Firmware: Stock

Re: G510 nefunkční systémová tlačítka

Příspěvek od policak »

Co to bylo za prodejnu pro zajimavost? Mam stejnou zkusenost s prodejnou Vodafone v Brne NC Kralovo pole, taky tvrdili, ze oprava jeste neni, dokud jsem jim nedal cislo opravy z Britexu s potvrzenim, ze uz jim ho pred tydnem poslali. Pak se najednou behem nekolika hodin objevil. Vodafone na to snad ma nejaky interni pokyn, zdrzovat co nejdele.

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: G510 nefunkční systémová tlačítka

Příspěvek od LukasA »

Co se týče výměny displeje je to tím že pokud listujete a sjedete až přes senzorova tlačítka tak pořád listujete takže jsou spojený v jeden digitizer

Uživatelský avatar
Soptik81
Příspěvky: 13
Registrován: 3. 12. 2013 19:54
Zařízení: Huawei g510
Bydliště: Český Těšín

Re: G510 nefunkční systémová tlačítka

Příspěvek od Soptik81 »

Vodafone Havířov. Myslim že kdybych nezavolal, předávali by ho těsně pred vypršením 30 denní lhůty. Ale to patří spíše do reklamace zkušenosti. Takže myslíte ze výměna se týkala LCD a s nim spojene dotykové plochy. Základní deska nejspíše zůstala? Ještě jsem tomu arogantnimu mladikoví zahrál na nervy,když jsem požadoval ochrannou folii,jelikož na původnim displeji jsem ji měl. Bylo mi jasné, ze Britex tam novou po výměně LCD lepit nebude,tak jsem ji požadoval po něm jako soucast telefonu. Kdyby nebyl tak strašné arogantní bez řečí bych si koupil novou,ale danému mladíkovi jsem holt šlapnul na kuří oko,když jdem si dovolil mu říct, že telefon už jim leží tři dny na prodejně.

Odpovědět