Přidej se

Která ROM mi poběží ?

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Gomez234
Příspěvky: 3
Registrován: 18. 10. 2014 11:47
Zařízení: Huawei G510
Firmware: MIUI
Operátor: T-Mobile

Která ROM mi poběží ?

Příspěvek od Gomez234 »

Ahoj, jsem do světa ROMek novej, včera se mi po nějakých problémech podařilo nahodit do Huawei G510 ROM MIUIv5 4.0.10, kterou jsem stáhnul zde :http://www.modaco.com/topic/365268-all- ... -y300g510/
.Tuhle ROMku jsem stáhnul v části Android 4.1.X a funguje mi, předtím jsem zkoušel Cyanogenmod 11 který jsem stáhnul v části Android 4.4 .Záleží tedy podle které verze Androidu to nahrávám ? Telefon jsem koupil s verzí 4.1.1 .V telefonu mám TWRP 2.6.0.0
Můžete mi popřípadě doporučit jakou ROM tam můžu dostat s mojí verzí TWRP ?

Všem předem dík za rady.

Uživatelský avatar
zivotjeboj
Příspěvky: 90
Registrován: 13. 1. 2014 15:29
Zařízení: HuaweiG510,HuaweiP7
Firmware: SlimKat 9.0,B133SP01
Operátor: Vodafone

Re: Která ROM mi poběží ?

Příspěvek od zivotjeboj »

No nejdřív si aktualizuj TWRP alespoň na verzi 2.6.3.3 nebo vyšší a pak můžeš zkusit třeba slimkat ten běží v pohodě.

Gomez234
Příspěvky: 3
Registrován: 18. 10. 2014 11:47
Zařízení: Huawei G510
Firmware: MIUI
Operátor: T-Mobile

Re: Která ROM mi poběží ?

Příspěvek od Gomez234 »

Nahodil jsem CWM 6.0.4.5 a zkoušel jsem ROMky, dával jsem tam CM 11, CM 10.1, CM 10 a slimkat .A vždycky mi to napsalo "Instalation aborted" .Tak nevím tedy co s tím a jak tam nahodit ideálně ten Cyanogenmod protože MIUI moc dobře nefunguje.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Která ROM mi poběží ?

Příspěvek od mitsuu84 »

Jak u psal vejš zivotjeboj,nainstaluj si TWRP minimálně 2.6.3.3 a CM11,Slimkat atd ti pude ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

blackbee045
Příspěvky: 1
Registrován: 23. 10. 2014 8:13

Re: Která ROM mi poběží ?

Příspěvek od blackbee045 »

Tak nevím tedy co s tím a jak tam nahodit ideálně ten Cyanogenmod protože MIUI moc dobře nefunguje.??
GuL

Gomez234
Příspěvky: 3
Registrován: 18. 10. 2014 11:47
Zařízení: Huawei G510
Firmware: MIUI
Operátor: T-Mobile

Re: Která ROM mi poběží ?

Příspěvek od Gomez234 »

Cyanogenmod už jsem tam dostal ale nejspíš půjdu zpátky na originální ROM protože tu mám s tím zatím problémy.Nenajde mi to kontakty a ze SIM karty je importovat nelze protože je to tam nenajde, ale v jiném telefonu kontakty zase jsou.Zmizel mi taky kredit, měl jsem 150 kč a teďka koukám že mám -50kč a taky se mi sám od sebe občas restartuje.Takže jak už jsem psal, nejpíš tam dám zase originál.

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Která ROM mi poběží ?

Příspěvek od maxXx »

Zkus nějakou custom ROM, která je postavená na té originální... bývají bez chyb a velmi rychlé a spolehlivé. Chybějící kredit je nejspíše způsoben připojením na datové tarify. Řešením je nemít při prvotním spuštění SIM kartu v telefonu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
RaduzR
Příspěvky: 331
Registrován: 14. 1. 2014 20:14
Zařízení: Huawei P9 lite,Huawei Y6 CM 13
Firmware: EMUI 5, B380 root
Operátor: T-Mobile,O2
Bydliště: Hodonice

Re: Která ROM mi poběží ?

Příspěvek od RaduzR »

Na mém G510 jsem testovala už spoustu custom ROM a došel jsem k závěru ze nejlepší je SlimRom co se týče rychlosti a stability, CM11 jsem měl přibližně před půl rokem a v té době byl docela nestabilní jak je na tom dnes netuším . Každopádně je rozdíl mezi G510-100 a G510-200 .
Huawei Y6 CM 13
Huawei P9 lite B380 root

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Která ROM mi poběží ?

Příspěvek od maxXx »

Mno mě přijde nestabilní i aktuální CM11 dokonce i 10.1 a i SlimRom umím uladit k smrti běžným používáním...
Řešil jsem to s jedním uživatelem na Modaco fóru a ten mi jasně řekl, že tyto roms (s vlastním kernelem) budou vždy nestabilní, protože Huawei nikdy dokumentaci ke kernelu nevydá...
Takže pokud chce člověk stabilitu a rychlost popř. čistý android tak jedině rom která zakládá na továrním kernelu, tudíž musí být i stejné verze androidu jako je ta tovární...

Zkoušel jsem jich několik a nejvíc jsem zatím ohromený z AOSP MOD, protože to je vlastně kernel a Android továrního telefonu a vše ostatní (co Huawei upravovalo) je nahrazeno čistým androidem z repozitářů AOSP... takže po instalaci systému máte k dispozici čistý AOSP s drobnými úpravami (optimalizace, rozlišení, power toogles atd.) a předinstalovaný Nova Launcher a hlavně Xposed Framework a GravityBox - což vám dává obrovské možnosti v tom udělat si to podle sebe...

Můj G510-200 nyní vypadá jako by měl Lollipop (mohu poslat screeny pokud bude zájem) a rychlost čistého systému byla naprosto dech beroucí - po upravách se to snížilo na rychlost tovární ROM (ale udělal jsem tolik uprav že se snad ani nedivím).
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Ascly
Příspěvky: 24
Registrován: 25. 6. 2014 7:46

Re: Která ROM mi poběží ?

Příspěvek od Ascly »

Mohu se optat kde tu rom AOSB na ascend g510 s origo kernelem najdu? Nacházím pouze verzi s Androidem 4.4.4...

Odpovědět