Přidej se

[ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.4] [NIGHTLY BUILDS]

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
Uživatelský avatar
Daver
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 6. 2013 19:33
Zařízení: P7,G510,G300
Firmware: Origo UI,SlimKat
Operátor: vodafone
Bydliště: Ostravak v Práglu :-)

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od Daver »

Pravdu díš vše je v čj.
Díky všem za úžasnou práci tady....Hlavně Mitsuu84 a ShockeyCzT :-)A také velké díky Exp. Bez něj by toto fórum NEBYLO :-)

proxys
Příspěvky: 11
Registrován: 1. 2. 2014 14:17

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od proxys »

zdravíčko.. přidám muj poznatek nebo dotaz.. :D mam G510.. tedka sem nainstaloval tuhle romku.. aktualní 31.1.2014 verzi.. je to nestabilní.. nebo muj phone je na hovno.. zapnu např. hru Dotz a po minute se mi restartuje mobil.. zapnu soundcloud nejakou hudbu pustim a zacnu si psat v messengeru a zase drop.. cely system mi příjde zasekany a nestabilní.. možná sem udělal něco špatně ale nějak mě nenapadá co.. skoušel jsem i 10.2.CM a taky stejně nestabilní.. takže kdyby jste někdo měl nějaky poznatek s nejakou chybou co sem mohl udelat tak prosim reknete.. :D jediny duvod proc jsem tohle všechno udělal byl root kvuli rozšíření vnitřní paměti.. přes applikaci Link2sd.. což taky nějak extra nefunguje.. takže kdyby jste mi poradili jak si rozšířit vnitřní paměť byl bych rád :) a ještě něco: vubec nechapu proč jako je te vnitřní paměti tak malo.. jo jasně chapu ze si bere system dost z tech 4gb... ale abych po naistalovani zakladnich app (FB, twitter, tumblr, instagram jizdní řady atd. ) měl volno 100mb? to trošku žlutáci v huawei nepodchytili (btw ani u samsungu galaxy mini tam to bylo ještě horší..) no docela sem se rozepsal ale musel sem to dostat vse nekam kde mi snad někdo něco rozumneho poradi.. všem díky :)

Uživatelský avatar
Daver
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 6. 2013 19:33
Zařízení: P7,G510,G300
Firmware: Origo UI,SlimKat
Operátor: vodafone
Bydliště: Ostravak v Práglu :-)

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od Daver »

Hoy proxys :-) Tak jedu: Používám CM11 od jejího počátku (před tím 10.2) a před tím ještě skvělou ROM G510-100 (B197) V1.2 FINAL (11.11.2013) od ShockeyCzT.

CM11 mám třeba teď tu z 1.2.1014 je plynulý, nepadá a rychlost, tak ta je pro mě - skvělá.

Ze začátku v každé z vyjmenovaných ROM spousta problémů, ale teď? Nothing :-) Podle mě je CM11 velmi stabilní a plynulá. Jsou však programy, a myslím, že to je zrovna i tvůj případ, které ještě nejsou doladěny pro 4.4.2 KitKat. Příklad třeba u mé sportovní kamery AEE SD21, na kterou je i app pro Android. Po instalaci na HWI se mi app sekala a HWI mi padal jak hrušky na podzim. Napsal jsem výrobci, mimochodem taky z Číny, a hle, do týdne proběhla aktualizace na KitKat a teď mi můj HWI jede bez restartu. Totéž dělá, a to zase vypozoroval mitsuu84, ten připotomělý FB, který neustálými aktualizacemi softwaru spíš škodí, než prospívá.

Takže zkus vypozorovat to, která app ti to dělá, jelikož (a to je můj názor) není ještě doladěná pro KK. Vím, je to zdlouhavé, ale jinak to prostě asi nejde. Já třeba vím o těchto dvou příkladech, které jsou dány jen a jen zkušenostmi. Bez FB jedu na nějakých volných cca 200Mb, s FB na nějakých cca 165. Mně to stačí a jestli tobě ne, měl jsi hned před koupí uvažovat nad větší RAM anebo nepoužívat vše, na co pomyslíš :-). Když někde nic není, nemůžeš to tam prostě chtít :-( A nepomůže ani nějaký rádoby zázračný program. Mně se vše ukládá na SD, ale spouštění nainstalovaných app prostě v systému být musí. Je to asi tak, jako by si chtěl, aby se ti nainstalovaný program ve widlích na "D" nepropsal, co se "exe" souboru týče, na "Céčko" (Samozřejmě toto není úplně přesné, ale to jen na vysvětlenou) Dále jsem nepochopil těch tvých 4GB? Vždyť RAM, která je pro spouštění programů nejdůležitější je v HWI G510 jen 512 Mb. Ty 4GB je úložný prostor a ten sis přece rozšířil SDéčkem, na které se ti, po zatržení v menu/úložný prostor, všechny app uloží. Vnitřní paměť, podle mě, můžeš šetřit ukládáním app na SD a druhé vnitřní úložiště, ale RAM tím nijak neušetříš. To bys tam musel mít jen čistý Android :-)

Doufám, že se na mě nezlobíš pro můj styl psaní, ale měl jsi zde dotazy, tak jsem ti zodpověděl, co vím :-)
Díky všem za úžasnou práci tady....Hlavně Mitsuu84 a ShockeyCzT :-)A také velké díky Exp. Bez něj by toto fórum NEBYLO :-)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od maxXx »

Jsem velmi nalomený na to zkusit tuto ROM... Zatím ještě nemám odemčený bootloader, protože mi pánové z Huawei ten kód odmítají poslat... ale vypadá to velmi, velmi lákavě... Už to že by KitKat měl být odladěn na slabší telefony... (jako je ten náš)... doufám, že to dotáhnou do konce protože na předešlé verze CM se celkem logicky vykašlali a to bych u ROM na kterou (tuto) chci přejít samozřejmě nechtěl...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od mitsuu84 »

Jak vykašlali?CM10.2 vychází jako WEEKLY BUILDS,jen Dazzazo si dal od všeho pauzu a nedělá na tom,takže jedou automatický updaty bez úprav (CM10.2 a CM11).A CM10 a CM10.1 taky máš před 14ti dny nový verze,jen Kra1o5 si pořídil novej telefon,takže už asi další updaty nebudou(max opravy chyb pokud nějaká bude),kdo ví,ale jak CM10 R13 tak CM10.1 R20 šlapou bez chyb a už ani není moc co na nich ladit.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

proxys
Příspěvky: 11
Registrován: 1. 2. 2014 14:17

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od proxys »

čekat na ty čínské zkuřky než ti to pošlou.. to by se mi nechtelo.. kdyz je to tak easy si to zjistit sám.. :D já zatím vidím dost chyb v tomhle CM.. nevim mozna sem paranoidni :D ale třeba mi někdy mobil zapiska ze mi prisla zprava na fb a zadnou notifikaci neukaze.. nebo blika dioda a zadna notifikace tam neni :D :D appek tam moc jeste nemam takze si nemyslim ze by to delala nektera z nich.. jeste k tomu padání.. tedka mi napriklad system dropnul kdyz sem dal instalovat neco z obchodu.. (Idos to byl..) takze nevim..
TO DAVER: ty 4gb sem myslel vnitrni pamet, treba by me dost pomohlo dostat na sdcko FB protoze se furt rozrusta a rozrusta nebo Tumblr.. za tyden pouzivani 100mb? a takove appky mi moc presouvat nesly.. tyjo ted si docela myslim ze bych ty myslenky mohl i nejak sformulovat ale nechce se mi sorky :D proste premyslim a pisem :D

Edit by mitsuu84:Kroť se laskavě z těma svejma výrazama.Přečti si pravidla fóra a dodržuj je!!

pardoon :)
Naposledy upravil(a) mitsuu84 dne 3. 2. 2014 12:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněny vulgarismy!

Uživatelský avatar
Daver
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 6. 2013 19:33
Zařízení: P7,G510,G300
Firmware: Origo UI,SlimKat
Operátor: vodafone
Bydliště: Ostravak v Práglu :-)

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od Daver »

To proxys:
1. Nejde o to je přesouvat, ale o to je hned na sd nainstalovat.....A to KITKAT umí :-)
Dej systémová nastavení/úložiště a hned nahoře zatrhni "Use extenal SD as primary." Vše se ti od toho okamžiku bude ukládat přímo na externí SD. Já mám na prvním úložišti volno 324MB a na druhém 655MB. O externí kartě SD se tady nebavím, to zaleží na její velikosti :-)
2. A stím padáním, viz můj příspěvekk tobě výše. Mně prostě HWI nepadá...Tedy jen tehdy, když mám FB a to taky jen někdy. Ale to vím a tak jedno spadnutí za tři dny neřeším :-) Pokud FB odinstaluji, tak bez restartu .-)

Takže tak, no :-D
Naposledy upravil(a) Daver dne 4. 2. 2014 11:28, celkem upraveno 2 x.
Díky všem za úžasnou práci tady....Hlavně Mitsuu84 a ShockeyCzT :-)A také velké díky Exp. Bez něj by toto fórum NEBYLO :-)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od maxXx »

U FB je to logické (to padání nýbrž nekompatibilita), protože vývojáři FB ho skrz nějaký Framework píšou nativně pro jádro... Někde jsem o tom něco četl, ale teď nemůžu najít zdroj... (snad to nevadí)
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
Daver
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 6. 2013 19:33
Zařízení: P7,G510,G300
Firmware: Origo UI,SlimKat
Operátor: vodafone
Bydliště: Ostravak v Práglu :-)

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od Daver »

Hoy všem. Tak to si nám jen potvrdil naše zjištění, že je to právě FB, který způsobuje nečekané chování našeho milého HWI :-)
Díky všem za úžasnou práci tady....Hlavně Mitsuu84 a ShockeyCzT :-)A také velké díky Exp. Bez něj by toto fórum NEBYLO :-)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] CyanogenMod 11.0 [4.4.2] [NIGHTLY BUILDS]

Příspěvek od mitsuu84 »

To je to co sem psal už dřív já,že u mě byl jedinej problém s ofiko FB aplikací,že dík ní mi jak CM10.2 tak i CM11 házelo restarty a jakmile sem ju vykopal,tak ROM šlapala jak víno :D .Ale poslední dobou to je v pohodě už (zkoušeno na CM11 pár verzí z5 a ted delší dobu na SlimKatu)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Odpovědět