Přidej se

[ROM] AOSP MOD [B209]

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] AOSP MOD [B209]

Příspěvek od maxXx »

Warfor67 - Napadá mě toto:
Nainstaluj dočasně jiný launcher, třeba Google Launcher a z něj Nova Launcher odstraň, nainstaluj Nova Prime a po přepnutí do něj odstraň Google Launcher...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
policak
Příspěvky: 157
Registrován: 23. 6. 2013 13:36
Zařízení: VF Smart ultra 6
Firmware: Stock

Re: [ROM] AOSP MOD [B209]

Příspěvek od policak »

Nova Prime přece není nic jiného než klíč k odemčení všech funkcí. Nemusíš nic odinstalovávat, prostě nainstaluj Nova Prime, jednou spusť, objeví se info, že jsi odemčel všechna nastavení a je to. Mám taky plnou verzi a takhle to proběhlo.

Warfor67
Příspěvky: 25
Registrován: 14. 2. 2014 7:58
Zařízení: Huawei y300
Firmware: originál

Re: [ROM] AOSP MOD [B209]

Příspěvek od Warfor67 »

Ok, mám to.2 dny to nešlo a najednou se to dalo nainst. Vše maká jak má. Díky za rady. Hezký podvečer všem.

subwoofer
Příspěvky: 10
Registrován: 15. 12. 2013 22:00

Re: [ROM] AOSP MOD [B209]

Příspěvek od subwoofer »

Ahoj, měl bych dotaz.

K čemu slouží GravityBox a Xposed Installer?

Warfor67
Příspěvky: 25
Registrován: 14. 2. 2014 7:58
Zařízení: Huawei y300
Firmware: originál

Re: [ROM] AOSP MOD [B209]

Příspěvek od Warfor67 »

Obojí spolu,vice mozností nastaveni a různých úprav.Doporucuji!

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] AOSP MOD [B209]

Příspěvek od maxXx »

subwoofer píše:K čemu slouží GravityBox a Xposed Installer?
Xposed je běhové prostředí (framework) pro moduly, které upravují běh/vzhled systému. GravityBox je jeden z těchto modulů. Protože se instalace může zdát složitá, tak je v této ROM obojí před-instalované
(GravityBox stačí po instalaci ROM pouze aktivovat).
O možnostech a úpravách tohoto modulu si můžeš přečíst článek např. zde...
Jde s tím dělat docela kouzla :) např. tohle je vzhled této ROM po úpravách v modulu GravityBox a MonsterUI:
GravityBox+NovaLauncher beta
GravityBox+NovaLauncher beta
AOSP PowerToogles+MonsterUI
AOSP PowerToogles+MonsterUI
MonsterUI Xposed modul
MonsterUI Xposed modul
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] AOSP MOD [B209]

Příspěvek od maxXx »

Do úvodního topicu jsem přidal...
- odkaz na na stock B200 cernel s init.d fixem.
- mé nastavení zvuku Viper4Android (pro představu).
- Možnost natáčení v 720p (otestováno, ale video je trhané).

Pokud potřebujete podtaktovat CPU pro vyšší výdrž baterie, použijte např. tyto aplikace:
https://play.google.com/store/apps/deta ... oFrillsCPU
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=505419
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2444376

Pokud flashujete custom kernel tak doporučuji zRAM s poslední verzí Synopsis (SWAP mi přijde pomalý).
Tvůrce rom k tomu dodává:
If you want to use swap or zRAM then you'll need to install a kernel that supports it, but that will break bluetooth for calls. Huawei is to blame for that.

The ROM as I provide it shouldn't be slow, but if you modify memory settings or use large apps then you'll probably run into problems.

Our phones only have 512MB of memory and about 119MB of that goes to the GPU, so Android only has around 393MB to work with. You'll end up with anywhere between 150MB to 50MB of free RAM most of the time which is fine in most cases since the low memory killer will keep things running smooth. You'll start running into issues though when you install apps like Dropbox, Skype, Facebook, Facebook chat and other large apps that have background services. There's then apps such as Chrome which can exceed the dalvik heap size and that'll cause the garbage collection to run often, which will cause slowdowns. That can be improved by increasing the heap size, but then each app will take up more memory and the LMK (low memory killer) will have to work more to free memory which can also cause slowdowns.

If you have a good class 10 SD card then using swap can work well, but if you don't then it could actually worsen your performance. zRAM on the other hand can be good, but it'll have an impact on your battery life. The recommended setting for zRAM is around 64MB to 50MB. Anything more than that can impact your performance as well as your battery life as it'll take more time to compress the memory.

Edit: The CeXstel kernel can give you 14MB more free RAM, but it does that by taking away memory from your GPU. That can result in some games running worse, lower quality video streams and smoothness issues. That's why I used the stock memory setting (393MB) for my own kernel before I switched to the stock kernel to fix calls made over bluetooth.
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

quaero
Příspěvky: 26
Registrován: 31. 3. 2013 12:07

Re: [ROM] AOSP MOD [B209]

Příspěvek od quaero »

Tak se mi konečně podařilo instalovat tuto ROMku a vypadá pěkně a svižná je dost. Akorát nemůžu najít kde nastavím kam se mi ukládají (jestli na interní úložiště nebo SD kartu) nové aplikace, fotky atd... Jsem dement já nebo je to někde schovaný?

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] AOSP MOD [B209]

Příspěvek od maxXx »

Defaultně je to pro data uložiště USB (tedy SD karta), aplikace musíš přesouvat zvlášť... je to tak udělané kvůli aplikacím které nepodporují SDkarty vůbec... byli by na tomto telefonu nepoužitelné...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Warfor67
Příspěvky: 25
Registrován: 14. 2. 2014 7:58
Zařízení: Huawei y300
Firmware: originál

Re: [ROM] AOSP MOD [B209]

Příspěvek od Warfor67 »

Zeptam se blbe,mam tuto rom 28.02.15 je treba instalovat i update nebo je to uz soucasti zakladniho download baliku?Diky za odpoved.

Odpovědět