Přidej se

Problém s natáčením videa

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
luke.k
Příspěvky: 24
Registrován: 15. 1. 2014 11:00
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B125
Operátor: T-mobile

Problém s natáčením videa

Příspěvek od luke.k »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat na vaši zkušenost. Mám p6ku a s vypnutou stabilizací videa se mi při natáčení videa v 1080p občas stane, že se například záznam na půl sekundy sekne (na výsledném záznamu se to projeví skokem), nebo, když jsem přiblížil telefon k bílé lesklé dlaždičce v koupelně na zdi osvícené normálním stropním světlem, tak přes to začaly jezdit pruhy, jako bych natážel CRT monitor, nebo se mi občas stane, že ve videu sem tam problikávají různé cca 1x3 centimetry velká bílá místa ve tvaru přesně neohraničeného obdélníku.
Je to normální, nebo bych měl telefon vrátit? Máte někdo podobný či stejný problém? Mám ho 3tí den z internetu, podle mě z docela seriózního obchodu, takže by se na to měla vztahovat ta doba na vrácení bez udání důvodu mám pocit, nebo reklamace..
Pro upřesnění, dělalo to jak s rom B111, tak i teď s rom B125. Při 720p to nedělá. Ne že by mi to až tak extra vadilo, ale potřeboval bych vědět, jestli jsem se nedostal k nějakému slabšímu kousku, mám totiž pocit, že například i Real Racing 3 mi maličko lépe zvládal dvoujádrový galaxy SII, tak jestli nebude nějaký špatný procík a jestli to má cenu vracet a doufat, že dostanu do ruky lepší kus. Díky .

awakened
Příspěvky: 32
Registrován: 15. 11. 2013 14:29
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: HYD52ROM (B125)
Operátor: Vodafone

Re: Problém s natáčením videa

Příspěvek od awakened »

Zkoušel jsem natočit krátké video (na stock kameru) a nějaké zjevné sekání či artefakty jsem nezaznamenal. Dokonce mi ani nepřišlo, že by byl problém s ostřením. Ovšem prohlížel jsem video jen na telefonu.

luke.k
Příspěvky: 24
Registrován: 15. 1. 2014 11:00
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B125
Operátor: T-mobile

Re: Problém s natáčením videa

Příspěvek od luke.k »

Ahoj, díky za snahu, já už vyzkoušel 3 různé aplikace a vvýsledek je takový, že při 1080p natočené video prostě není tak plynulé, jak bych si představoval a navíc obsahuje artefakty. To se však změní po přepnutí na HD, tedy 720p. Video je plynulejší a artefakty jsem žádné nezaznamenal. Vypadá to tedy tak, že jsem se smířil s tím, že kvalitní Full HD video si asi nenatočím , i přesto, že by to telefon mel podle výrobce zvládnout. Trochu mě udivuje, ze můj předchozí galaxy sII, který neměl lepší HW zvládal Full HD mnohem lépe. Každopádně díky ;) budu rád i za další reakce:)

luke.k
Příspěvky: 24
Registrován: 15. 1. 2014 11:00
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B125
Operátor: T-mobile

Re: Problém s natáčením videa

Příspěvek od luke.k »

Čaute lidičky!
Tak jsem tu zpět asi po dvou měsících. Ukázalo se, že jsem měl nejspíše nějaký vadný kousek. Jednak zlobilo natáčení při 1080p, druhak (při rom b125, respektive jiné než 103), jak už jsem tu někde psal, zlobilo to přehrávání přes bluetooth společně se zapnutou wifi - když jsem chtěl poslouchat v autě písničky z p6tky přes bluetooth autorádio a nechtěl jsem efekt přeskakujícího vinylu, musel jsem vypnout wifi, protože zaplé bluetooth, wifi a ještě přehrávání hudby telefon s touto rom (b125) už prostě odmítal. U mých oblíbených realracingů 3, které si alespoň jednou denně zapnu se stávalo to, že telefon hru v klidu a plynně rozjel, ale když jsem dojížděl 3tí kolo, byl už horký jako motor auta, což je jako efekt do závodní hry dobré, jenže teplotu, kterou snese závodní motor, moje p6 už nezvládala a hra se podle toho také začala znatelně trhat. Nakonec přišla třešnička v podobě vypínající se diody při natáčení. To je taky důvod toho, proč jsem psal, že už jsem zde skoro dva měsíce nebyl. Při natáčení v jakémkoli rozlišení se zapnutou diodou se dioda samovolně asi do 4 minut vypnula. Když jsem ještě k tomu zapnul funkci sledování objektu, dioda mi zhasla do minuty a půl.
Vím, není to nijaká extra vada, ale když si člověk pořídí telefon skoro za 10K, telefon má diodu a foťák s možností natáčet, dělá to nejspíš proto, že tuší, že by se mu po tmě jednou (a ono se to stává poměrně často) mohlo hodit, že telefon takovouto funkcí disponuje. Na místo toho po tmě vytáhne drahou placku, rozsvítí to, začne natáčet a vono to po minutě zhasne. Žádný takový. Jal jsem se tedy telefon reklamovat - reklamace však proběhla na dvakrát. Na poprvé jsem napsal stručný a jasný dopis, vysvětlil jsem, že se dioda sama od sebe po velmi krátké době zhasíná. Telefon se mi vrátil s tím, že přístroj obsahuje tepelné čidlo (nečekaně), které vypíná diodu v případě přehřátí na určitou teplotu (asi 53°C ?) a že samovolné vypínání je tedy VLASTNOSTÍ telefonu :D ano to slovo tam bylo opravdu napsáno - reklamace zamítnuta. Takže jsem napsal druhý dopis, kde jsem vysvětlil, že nereklamuji přítomnost teplotního čidla, naopak, že to jediné funguje správně, ale to obrovské přehřívání, které teplotní čidlo aktivuje a jehož zdroj je nejspíš procesor a posla telefon znovu a žádal výměnu, protože telefon mám ve "vlastnictví" 3 měsíce a mám na to nárok. Místo výměny telefonu jsem se po 25 dnech dozvěděl, že telefon je tam tak dlouho, protože se sháněla celá základní deska (britex) i přes to, že jsem žádal výměnu a měl na ni nárok - nový telefon se mi tedy dát nechystali. Naštěstí huawei zrovna žádný desky neměl (nemá, řešil jsem to v úterý) tak mi ve finále vrací peníze.
Závěr toho je ten, že huawei A p6 byl sice krásný a tenký telefon, ale vzhledem k tomu, že podobné problémy řešili i jiní lidé např na xda, mám pocit, že vady telefonu byly trochu spojené se zemí původu. Je jasné, že dneska se v Číně vyrábí všechno, nicméně P6 je (pro mě byl) "plnokrevný" Číňan a ono se to v té spolehlivosti a funkčnosti občas projeví. Samozřejmě se tu spousta z vás, kteří se tu potulují, určitě potkala s plně funkčním kouskem, já ale to štěstí neměl a vzhledem k tomu, že to byl můj první Číňan, tak mě to malinko odradilo. Huawei vyrábí opravdu pěkné kousky a jednou to určitě bude dotažené k dokonalosti, zvlášť, jestli půjdou tímto směrem. Dneska to však pro mě ještě není, nedovolím si podruhé vsadit na to samé, protože mám pocit, že je to risk a podruhé už telefon za tolik peněz nechci proto, abych ho nechal dva měsíce na reklamaci a čekal, v jakém se vrátí stavu.
Tímto se s P6 loučím a děkuji za všelijaké rady, které jste mi zde poskytli. Jen pro kompletnost, tentokrát vyzkouším Sony Z1 compact. Každopádně, přítelkyni jsme teď pořídily ZOPO ZP700, takže jednoho číňánka doma pořád máme. Opravdu mě překvapil. Čipset údajně zlobívá, ale my jsme narazili na dobrý kus a frčí jak po másle, je dobře odladěný, až na malinko horší foťák, super ale za ty prachy si myslím, že tam mohli dát ještě horší :D. Nevím jak je to s kompatibilitou, ale mladé to stačí - no a za čtyři a půl a v růžové - byl prostě jasnej.

Tak třeba u jiné diskuse, mějte se, čao!

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s natáčením videa

Příspěvek od mitsuu84 »

Hezky napsaný ;) .Jinak k té číně a momentální nedůvěře k Huawei.Nevím jak moc sleduješ dění okolo telefonů,ale s podobnejma problémama se potejkaj všechny značky,viz problémy samsungu s baterkama,nefunkčníma aktualizacema a podobně a to se jedná i o vlajkový lodě za 15tis.Nikde nemáš napsaný,že když si koupíš smartphone od "top" firmy jako htc,samsung nebo sony,že nenarazíš na vadnej kus.A podle mě kvalita číňanů jako Huawei,Oppo,Zopo,Xiaomi atd je na stejný a mnohdy lepší urovni jak u známější dlouholetý značky a svědčí o tom i prodejní čísla a v případě Huawei třetí místo v největších výrobcích smartphonů.A přehřívání u P6 při zátěži je vlastnost telefonu,hlavně dík hliníku kterej se víc hřeje a použitýmu cpu a o tom se psalo ještě dřív než šel do prodeje.Jinak s tím Sony Z1 Compact chybu určitě neuděláš.Je to povedenej telefonek a nabušenej hardwarově.Ikdyž já osobně bych ty stejný peníze radš investoval do Xiaomi Mi3 a podobných.Až tu Xperii koupíš,mohl bys napsat nějaký krátký srovnání právě s tou "nepodařenou" P6tkou :D
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

luke.k
Příspěvky: 24
Registrován: 15. 1. 2014 11:00
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B125
Operátor: T-mobile

Re: Problém s natáčením videa

Příspěvek od luke.k »

Díky za pochvalu ;) já osobně občas postrádám právě ty články o telefonech, které čerpají z nějakých zkušeností a osobního zážitku s telefonem přímo od uživatelů. To je důvod, proč jsem se tak rozepsal. Právě teď, v době kdy jsem se poohlížel po novém stroji, bych právě toto uvítal. Problém je v tom, že jediný, co člověk najde je X recenzí a když potom hledá na fórech, najde většinou jen právě otázky a rady typu, praskl mi displej, nestahují se mi aktualizace, vypadlo mi tlačítko atd. Když si člověk přečte jenom samotné nadpisy týkající se problémů telefonu, o jehož koupi právě uvažuje, docela rychle se může stát, že si to začne rozmýšlet a hledat jinde. To co jsem zde výše napsal o P6 shodou okolností také není asi úplný med pro oči a proto by se pod to určitě hodila nějaká recenze uživatele, který je za celou dobu svého užívání P6ky spokojen s její funkčností. Já totiž věřím, že je to kus od kusu, ale taky věřím, že člověk, který uvažuje o koupi P6 a najde můj "článek", začne být na pochybách, pokud ale sjede dolů a najde tam napsaný, že 3 další pochvalný recenze, dá mu to určitou míru jistoty. tu já nemám a k tumu mám ještě právě špatnou zkušenost a proto koukám po jiných telefonech.
Každopádně takhle podobně jsem se já dostal k uvažovaní o Z1 compact. Nejprve jsem byl přesvědčen, že se stanu novým majitelem S4 od samsungu. Tenhle měsíc docela zlevnila a pokukoval jsem po ní ještě předtím, než byla vůbec představena. Potom jsem navštívil různá fóra, dočetl jsem právě o problémech s baterií, oxidací (hlavně ve spojení s reklamací), zevnitř praskajícím displejem, odlupující se barvou na rámečku... najednou mi začalo vadit i to, že je telefon vlastně plastový, protože P6 a její kovové tělo působilo v ruce velice zajímavým dojmem. Vždyť to znáte. Krátce jsem pouvažoval ještě o LG G2 a jejím krásném a velkém displeji, následně jsem se ale našel zmínku o tom, že telefonu po aktualizaci na kitkat šumí připojená sluchátka. No a potom jsem objevil SONY Z1 c. Tělo je kovové, záda skleněná, zní to taky velice zajímavě. Jediné u čeho jsem váhal je 4.3 palcová obrazovka, kdždopádně u galaxy SII mi stačila, tak snad tomu bude i teď.
O SONY Z1 comapact po internetu koluje taky spousta zpráv. Nejdříve šlo o nadupaný kompaktní telefon se špatnou optimalizací fotoaparátu, potom přišla aktualizace na A 4.4.2 a s ní vylepšený fotoaparát, ale taky problémy s přehráváním a vyzváněním a taky rapidně sníženou výdrží baterie. Jestli telefon opravdu pořídím, rád vám sem určitě nějaké srovnání a postřehy napíšu.
Jinak k tomu dění na poli mobilních telefonů. Občas si něčeho všimnu a je mi jasné že právě renomé je to, co si nově přicházející značky snaží získat a již zavedené firmy ho zneužívají. Právě proto jsem to riskl a do P6 jsem šel. Jednak proto, i když huawei na trhu není zase tak krátkou chvíli a druhak proto, že jsem viděl právě tu snahu se prosadit, ten telefon byl fakt nádherný a mířený přesně tam, kam ostatní firmy vůbec nekoukají a to právě na zákazníky, kteří vědí, že není potřeba snapdragon 800, aby telefon utáhl to, co by chtěli a stejně tak 1080p na 4,7 palců a velice chytře se zaměřili na design telefonu. Bohužel, právě ten 40nm procesor ve spojení s velice úzkým a k tomu hliníkovým tělem měli promyslet malinko důkladněji. Zahřívání se dá v takovémto případě odpustit a je pochopitelné - 40 nm procesor má tu "vlastnost" že se hřeje. Ale v servisu mi sdělil, že je vlastností telefonu také to, že se v důsledku přehřívání sama vypíná přisvětlovací dioda při natáčení po 4 minutách - a to je přeci hloupost a ne vlastnost. Když v huawei věděli, že si jim bude hřát procesor( - který nezvládá ani natáčení ve fullHD a zapnutou stabilizaci, kterou telefon nabízí a právě u toho se zahřívá nejvíc) neměli ho dávat do oblasti fotoaparátu, kde se nachází právě zmiňované teplotní čidlo pro diodu.
To je právě to co už jsem psal - je to tam!, ale ještě to nedotáhli. Každopádně, jestli nespadnou do toho odflákávacího trendu jako samsung a jiní - tak by z toho mohlo vzejít ještě spoustu zajímavých telefonů. Jsem například velice zvědav, jestli se poučí vyrobí úžasnou P7 ;)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s natáčením videa

Příspěvek od mitsuu84 »

Tyo skoro v 01h ráno napsat takovou slohovku,to před tebou smekám ;) .S těma zkušenostma souhlasím,většinou se tady (néjen tady teda) řeší problémy a hledaj se řešení,ale nějaký pořádný postřehy s používání nějakýho modelu tu nejsou,hlavně u těch novějších modelů.A i ty recenze,kterých je plnej net,tak co recenze tak jinej názor a mnohdy i jiný parametry a podobně.někdy mi připadá,že ty recenze píšou přes kopírák,hlavně u recenzí smartphonu,kterej redaktorovi třeba zrovna nevoní (značka).Ale na druhou stranu je zas dobrý,že člověk se podívá a vidí chyby který ostatní řešej,protože pak třeba ví,na co si dát při koupi pozor a co vyzkoušet popřípadě hned v obchodě.A ve finále,u žádnýho smartphonu nenajdeš 100% kladný reakce na všechno,dicky má pro určitý lidi svoje PRO a PROTI,takže u každýho výrobce pak na fórech najdeš hlavně dotay typu "hledá se pomoc s tím a s tím,pač to a to nefunguje asi tak jak má" atd.Ale možná by stálo za zvážení,u každýho modelu založit téma "uživatelský recenze" nebo něco v tom stylu,aby to bylo odlišený od X stránovej všeobecnej diskuzí ;)
A na tu P7 sem taky zvědavej.Už udajně P6S má mět novější procesor,kterej by se neměl tak přehřívat.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Problém s natáčením videa

Příspěvek od davehanz »

Nooo,jak to tak ctu,tak jsem velice rad,ze se nasel clovek,ktery sem pise sve zkusenosti.
Tohle je presne to,co je tady potreba psat o modelech.Uprimne,ja chci koupit P6,ale do ted sem treba netusil nejake problemy s procesorem u tohoto modelu.Nikdy sem se z tohoto pohledu na telefony nekoukal,pritom je to tak zasadni vec. ja muzu opet a zase podekovat za uzasny komenty,co tu jsou,pac tohle,presne tohle udela nastavajicimu kupci obrazek,otevre oci a pochopi spoustu veci,na ktere zrovna nemysli,je zaslepen touhou,a neodradi ho nic,tak jako me.Diky tomuto se podivam i po jinych modelech-znackach,vyber je opravdu bohaty :-). ja se zamiloval do P6 na prvni pohled diky tloustce a vubec designu,ale ani to neni bohuzel vsechno :-)
Naše forum, vaše forum :-)

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Problém s natáčením videa

Příspěvek od michalkalensky »

Davehanz ty do toho teda jdeš nejdříve jsi měl G300 ted G510 a ted zase chceš P6? :D Jinak pokud si pořídíš P6 tak si spíše ještě počkej, cena půjde dolů když ted je P6S a bude P7 ;)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Problém s natáčením videa

Příspěvek od davehanz »

Jj,silne o ni uvazuju ;-) tak uvidim
Naše forum, vaše forum :-)

Odpovědět