Přidej se

Huawei Ascend P6

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od davehanz »

Stve me,ze O2 ho nabizi za nejnizsi cenu,eshopy jsou drazsi,no,nevim,jak to vyresim.ale P6 chci a basta ;-)
Naše forum, vaše forum :-)

helps
Příspěvky: 25
Registrován: 23. 3. 2014 10:27

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od helps »

Zdravím vespolek,

cca za 6 týdnů plánuju taky pořídit P6ku. Pročetla jsem celý tohle vlákno, tak jsem zas o něco chytřejší, ale určitě vás tady budu otravovat s hloupýma dotazama. :D
Jak jste jako majitelé spokojení? Je něco co byste P6ce vytkli? Taky jsem se rozhlížela po nějakém slušném pouzdru. Jaké máte vy? A co SD karta, jakou doporučujete?

rammstein
Příspěvky: 33
Registrován: 2. 11. 2013 10:52
Zařízení: Honor 7
Operátor: O2

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od rammstein »

Ahoj,
já ji mam od září a stále spokojenost. Zadní stranu se mi zatím nepovedlo poškrábat tak, jak si na to všichni v recenzích stěžovali a obecně konstrukce telefonu je pořád nová i po pár pádech na dřevěnou podlahu, lino a jednou i na dlažbu asi z metru dvacet.
Jediný, co mi na telefonu vadí je, že má konektor na sluchátka na boku, takže v těsnější kapse se ten kloub sluchátek namáhá trochu víc, než by se mi líbilo. Jinak ale ok.
Pouzdro mám tohle:
bs.jpg
Buagtti Skinny XL a telefon v něm sedí parádně. Dělaj se i jiný barvy (dámštější).
SD kartu vem jakoukoliv Class 10, ať to běhá rychle. Pomalejší ne.
Naposledy upravil(a) Exp dne 23. 3. 2014 11:59, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Zmenšení obrázku (obrázek zasahoval mimo viditelnou plochu fóra).

helps
Příspěvky: 25
Registrován: 23. 3. 2014 10:27

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od helps »

Tak to je paráda, že telefon přežil i nějaký to "lítání", občas se tomu člověk nevyvaruje a mobil vyklouzne. Já sem přemýšlela i nad ochrannou folii, aby nebyl poškrábanej, ale zase si říkám, že u bílé verze to asi nebude tak hrozný. S těma sluchátkama to asi pro mě problém nebude, na hudbu mám stařičkou mp4ku, která drží a drží a asi ještě několik let vydrží. :)
Díky za tip, ty bugatti pouzdra vypadají dobře, to by mohlo bejt to pravý. Nechci P6ku prznit nějakým gelovým, tohle je přesně podle mých představ.
Ještě mě napadlo (protože sem o tom dost četla nebo se o tom lidi zmiňují) je nějaká nevýhoda/problém v tom, že má P6 místo senzorových tlačítek HW tlačítka?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od Exp »

Ahoj Helps, vítej na fóru. :) Já ještě doplním k těm kartám...Huawei doporučuje do svých telefonů karty Kingston, Kingmax a nebo SanDisk. Neuděláš chybu ani s jednou nebo můžeš vybrat úplně jinou značku. Doporučuji ale vybírat z těch známých a prověřených značek (vyhni se noname kartám za pár korun třeba z aukra apod.). Pokud by hrála roli cena, tak raději snížit požadavky na třídu (class) než brát nějakou neznámou kartu. Já používám všude Kingstony a nikdy s nimi nebyl problém.

Jinak ještě jedno upřesnění. Huawei P6 nemá HW (hardwarová) tlačítka, ale SW (softwarová). :) Tzn., že jsou přímo na displeji a ne samostatně pod displejem. Na tomto konceptu je malá nevýhoda v tom, že lišta s tlačítky zabírá kousek místa na displeji. Jinak to ale funguje stejně dobře jako v případě senzorových tlačítek.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

helps
Příspěvky: 25
Registrován: 23. 3. 2014 10:27

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od helps »

Díky, oceňuju tip na konkrétní značky právě proto, že chci, aby všechno šlapalo plynule a v pořádku. Takže teda ideálně Kingston/Sandisk class 10 :)

Jo pardon SW tlacitka :) mě to zarazilo jednak proto, že to dost lidí řeší a jednak proto, že P6 je jeden z mála Huawei telefonů, který má SW tlačítka namísto těch senzorových, jestli se nepletu. Tak mě jen napadlo, jestli je v tom nějakej háček.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od Exp »

Ono dneska už i karty s class 10 stojí pár korun, takže je lepší vzít rovnou tu 10. :) Třeba na Alze mají Kingston 16 GB class 10 za 229 kč a stejná karta s class 4 (pomalejší) stojí 219 kč. Takže ten rozdíl je tam opravdu minimální a vyplatí se vzít ta lepší. Stejný případ je 32 Gb karta. Class 4 je za 469 kč a class 10 za 479 kč.

To Bugatti pouzdro vypadá parádně. Vzpomínám si, že jsem je měl v ruce podobné když jsem kupoval G300. Ale nakonec jsem je nevzal kvůli ceně (stálo tenkrát myslím přes 500 kč) a koupil jsem Fiesta XXL, které jsme měli i ve vánoční soutěži. Mají je teď v Datartu za 130 kč v černé, šedé, růžové a béžové barvě (XXL je velikostně na 4" telefon, pak jsou ještě větší XXXL, ale určitě by to chtělo nejdřív vyzkoušet než objednávat naslepo). Ale je pravda, že na tu P6 by se možná hodilo něco exkluzivnějšího. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

rammstein
Příspěvky: 33
Registrován: 2. 11. 2013 10:52
Zařízení: Honor 7
Operátor: O2

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od rammstein »

Jediný háček je ten, co napsal Exp.
Ale při aplikacích, co jsou přes celou obrazovku se tlačítka schovají a využije se opravdu celá plocha 4,7" displeje.
Jo a to pouzdro mě stálo 285,-, takže to žádná extra darda není na to jak je zpracované - fakt pravá hovězina, kvalitní prošití...

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od davehanz »

Tak to je parada,ze se tlacitka schovaji a vyuzije se cela plocha :-).uz se s ni seznamuju aspon tady virtualne ;-).za nedlouho si ji poridim taktez :-),uz aby to bylo,nemuzu se dockat.
Jeste se zeptam,poradili by jste mi,kde ji koupit?pokud mozno na splatky a uplne nejlip najit akci bez navysenh tak,jak to maji operatori?mrzi me,ze si ho nemuzu koupit u operatora :-(
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od Exp »

Já bych určitě vybíral jen z těch velkých a ověřených obchodů. Tam pak vybrat nejlepší cenu a v případě nákupu na splátky nejmenší nebo žádný úrok. Občas bývají i tam akce na nulové navýšení, takže je to pak stejné jako u operátorů, jen je to potřeba sledovat a trefit se s nákupem do akčního dne (takovou akci měl např. před 2 měsíci Euronics, bývají občas i na Alze atd.). :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět