Přidej se

SMS Kódování

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
vašek
Příspěvky: 2
Registrován: 22. 2. 2014 22:26
Zařízení: Huawei Ascend P6
Operátor: Vodafone

SMS Kódování

Příspěvek od vašek »

Dobrý den,
obracím se na vás s dotazem ohledně "kódování sms". Jde mi o to, aby se mi při psaní zpráv počítali písmena s diakritikou jako jeden znak a ne za nějakých 90 znaků jako je tomu teď. Jde nějak změnit nastavení sms? Tedy UTF-8 na GSM aby se písmeno s diakritikou počítalo jen jako jeden znak?

Předem děkuji za rady :)

Telefon: Huawei Ascend P6, Emotion UI 1.6

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS Kódování

Příspěvek od mitsuu84 »

Vestavěná sms aplikace nevím jestli to umí,ale třeba GO SMS jo,ta píše s háčkama(odečítá normálně 160 znaků) a před odesláním diakritiku ořeže a pošle to bez ní.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

vašek
Příspěvky: 2
Registrován: 22. 2. 2014 22:26
Zařízení: Huawei Ascend P6
Operátor: Vodafone

Re: SMS Kódování

Příspěvek od vašek »

Děkuji za tip, ale mně se jedná spíš o to, aby se sms dala psát normálně s diakritikou a s diakritikou se i zobrazila příjemci :-) U starého symbianu se v sms nastavení nastavovala omezená podpora a bylo hotovo, u androidu (samsung s4 mini) je toto nastavení také viz obrázek :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: SMS Kódování

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Bohužel tohle nijak nastavit nepůjde. Pokud chceš v SMS i diakritiku, vždycky se ta zpráva zkrátí, protože se automaticky změní kódování na šestnáctibitové Unicode. Maximum v jedné SMS zprávě je 1120 bitů. Klasická zpráva bez diakritiky je v 7 bitovém kódování (tzn. 1120 : 7 = 160 znaků). Pokud ale použiješ diakritiku, je na to potřeba 16 bitů a proto dochází ke zkracování.

Ta omezená podpora znamená, že mobil automaticky diakritiku před odesláním odstraní a tím pádem ke zkrácení nedojde (proto se to v editoru odečítá po jednom znaku). Příjemci pak ale příjde zpráva bez diakritiky. V základní aplikaci na SMS tuhle možnost Huawei nemá. Aspoň teda podle zkušeností s G300 a Y300, P6 to bude mít určitě stejné. Pokud nějaký Android telefon umožňuje zapnout ořez diakritiky (tak jak je to vidět na tom tvém screenu), je to už přidané vylepšení od výrobce.

Takže bohužel jediná možnost je zatím použít nějakou jinou aplikaci, která to umí odstranit. A jak psal Mitsuu, jedna z nejlepších je GoSMS, umí to i HandCend SMS a další. Popravdě tahle funkce mi ve výchozím stavu v Androidu taky dost chybí. Ve Windows Phone je to už v základu.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět