Přidej se

Huawei Ascend P6

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od davehanz »

Pokud mas vse v poradku u operatora,vse aktivovany,tak by melo vse fungovat.vim,ze sem ti nijak nepomohl,ale ja mel za to,ze to takto funguje a nikdy sem nemel s roamingem problem
Naše forum, vaše forum :-)

luke.k
Příspěvky: 24
Registrován: 15. 1. 2014 11:00
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B125
Operátor: T-mobile

Re: Problém s natáčením videa

Příspěvek od luke.k »

čao mitsuu84, tady je to srovnání, tak si to odsud klidně někam přesuň jestli ti to k něčemu bude ;)

Srovnání Huawei Ascend P6 vs Sony Xperia Z1 compact

Uživatelské srovnání Huawei Ascend P6 (8 604 Kč) a Sony Xperia Z1 Compact (12 590 Kč). Za uvedené ceny tyto telefony nabízí internetový obchod czc.cz.

Měl jsem tu čest používat oba tyto telefony, které na první pohled rozlišuje jejich cenovka, na druhou stranu se dá říct, že mají spoustu věcí společných.

Dále už budu používat pouze zkrácená označení p6 a Z1c

První věc, kterou bych uvedl je opravdu kompaktnost, kterou hlásá i jméno jednoho z těchto dvou modelů.

P6 má sice větší úhlopříčku, je ale velice, až neskutečně, tenká. Navíc jí z žádné strany ani mnoho nepřidává ohraničení displeje, takže se skvěle vleze do kapsy.

Z1c na to jde trochu jinak. Mnoho článků hovoří o tom, že Sony tento model postavila jako přímého konkurenta nejnovějších iPhonů (5;5S) a můžu říct, že co do kompaktnosti se jim to opravdu povedlo. Telefon nemá o mnoho větší rozměry, na druhou stranu, má o malinko větší displej než telefony od Apple a má zakulacené hrany těla, takže úchop telefonu je velice pohodlný.

Psal jsem. Že P6 je až neuvěřitelně tenká, jako stvořená pro kapsu. V kapse vydrží mnoho, hlavně díky použitým materiálům, které však podle mě a samozřejmě i podle názorů jiných lidí, Huawei použil z určitých důvodů. Jednak se snažil použít kvalitních materiálů pro výrobu přístroje, ze kterého sálá jakási exklusivita něčeho velice tvrdého a funkčního v ruce (a když toho dosáhl, obarvil to také na bílo a růžovo, protože zjistil, že by se to mohlo zamlouvat především ženám), ale hlavně, podobně jako Sony, se snažili přiblížit ikonickému iPhonu.
Co vzniklo? Opravdová žiletka. Na pohled velice elegantní a nabroušená, při používání velice ostrá a zařezávající se. Z toho plyne, že se v určitých detailech opravdu přiblížila iPhonu, ze kterého jsem měl v ruce velice podobný pocit. P6 je ale širší a hubenější, což jsou vlastnosti, které fungují podobně jako brousek. Paradoxem ale zůstává, že i přes ostré hrany jsem měl párkrát pocit, že mi vyklouzne z ruky.

Není to nic tak extra závažného a zvyknout se dá na všechno. Zmiňuji to ale proto, že to jde i jinak. I Sony použil pro výrobu Z1c dražších materiálů. Rám těla je tak hliníkový. Telefony se dělají ve 4 barevných variantách a rám je pokaždé vyveden do barvy blížící se zbytku zařízení. Žlutý telefon má zlatý rám, černý má šedý atd. Jedná se ale samozřejmě o lak, takže po pádu se pravděpodobně dostanete na určitých místech na základní barvu hliníku. Telefon je ale poněkud obéznější než P6, což ale paradoxně přidává na pohodlí při držení a používání telefonu. Hliníkové boky telefonu jsou zabroušené do kulata, čili vás v ruce nic neřeže, netlačí, nebodá. Pro někoho možná užitečná informace – rám je vybroušen takovým stylem, že jsem hodně dlouho musel přemýšlet nad tím, jestli nejde o plast, jelikož není jediná hrana, kde by se dala hmatem ověřit tvrdost materiálu. Důkaz hliníku jsem našel až pod krytkou konektorů a slotů.
Když jsme u krytek, u p6 jsem opravdu dlouho dumal, na co mysleli, když do telefonu narvali dva šuplíčky, které nebyly ani stejného odstínu, a navíc jeden z nich u mého modelu ani nelícoval se zbytkem těla, což velice kazilo dojem jinak precizního zpracování. Řekl bych, že se na tom ušetřit nedá, ale nejspíš dá, lidi to prostě koupí i tak.

A záda telefonu? P6 hliník – právě záda mi dala u p6 při vybírání dlouho zabrat. Černá varianta vám nabídne velice atraktivní hmatový i optický zážitek broušeného kovu, naopak bílá a růžová varianta jsou potaženy nějakým plastovým čímsi, což sice překryje hliník, ale vypadá to taky velice dobře, a navíc to údajně není tak náchylné na poškrábání. Z1 compact? Sklo, minerální tvrzené sklo, odolné proti poškrábání – úžasné, akorát na našem trhnu nedostupné. Samozřejmě, že nejsme jediní, ale na našem trhu seženete Z1c pouze s plastovými zády, která jsou velice, ale velice náchylná na.. ani vlastně nevím na co všechno. Telefon se mi poškrábal v prázdné kapse při výletě na kole. Naštěstí je ale plastové provedení průhledné, a nevím, jak v ostatních provedeních, ale minimálně ve žluté nejsou škrábance moc vidět. Ještě lepší to je, když telefon opatříte folií zad, překryje již vzniklé škrábance, a navíc není absolutně vidět, jelikož je stejně průhledná, jako právě záda. Co je ale nutné podotknout, že výměna zad u Xperie je z důvodu její vodotěsnosti nejspíše poněkud složitější než u p6, kde navíc není ani drahá. Mám pocit, že jsem je někde zahlédl cenu okolo 300 – 400 Kč. Na výměnu vám postačí něco velmi tenkého na odcvaknutí spodního plastového ohraničení přístroje – to je mimochodem díl, který mi také malinko kazil celkový dojem z jinak celo-kovovo-skleněné p6ky, ale jeho přítomnost zde byla nutná i z technických důvodů.

Displej
Použitou výrobní technologii panelů přeskočím a přejdu k rozlišení. U obou panelů bylo použito HD rozlišení, tedy 1280 na 720 zobrazovacích bodů. V případě p6 zvolili úhlopříčku 4,7“, Z1c disponuje 4,3“ panelem. Na tyto úhlopříčky je zvolené rozlišení přiměřené, displeje jsou dostatečně jemné. Nevím však, jestli mám nadprůměrně vyvinutý zrak, ale na rozdíl od některých recenzentů těchto telefonů jsem schopen při opravdu detailním pohledu z blízka pod určitým úhlem rozlišit jednotlivé pixely jak u P6, tak u Z1c. To jen pro pořádek, jinak jsou ale panely velice jemné a práce s nimi je opravdu příjemná.. U Z1c jednotlivé pixely možná opticky zvýrazňuje i od výroby aplikovaná ochranná fólie displeje. Sony ale velice nešťastně umístilo logo přístroje nikoli na displej, ale na onu folii, takže v případě jejího odstranění, například z důvodu, že ji chcete nahradit, přijdete zároveň i o logo Sony umístěné nad displejem (a údajně i o záruku na vady, týkající se displeje). Taktéž dotyková vrstva u obou přístrojů reaguje na dotyk velice přesně, takže při ovládání přístrojů nebudete v tomto ohledu nijak omezeni. Ve srovnání vám větší displej p6 nabídne více zobrazovacího prostoru, v kombinaci s větším a hubenějším tělem musím ale říct, že komfort při ovládání přístroje není na takové úrovni, jako u zaobleného a masivnějšího těla Z1c, která se vám bude v ruce držet mnohem pohodlněji a použití o něco menšího displeje zaručí naprostou pohodlnost při operacích s telefonem i lidem s menší rukou. Osobně nemám nijak malé ruce a musím říct, že ač jsou oba přístroje kompaktních rozměrů, práce s Z1c je mnohem přirozenější a příjemnější. U obou telefonů je použit softwarový panel navigačních tlačítek, která z displeje něco ukrojí. U p6 toto částečně řeší některé verze firmwaru nebo root a doinstalování určité softwarové součásti, u Z1c to, nejspíš z důvodu použití panelu o menší úhlopříčce, řeší poněkud svědomitěji. Tlačítka se u některých aplikací, kde je potřeba využít celého displeje, automaticky skrývají, při upgradu na android 4.4.2 KitKat se lišta stane průhlednou, tlačítka mají tedy jako podklad pouze vámi zvolenou tapetu, což displej opticky zvětšuje a panel se sám schová i u některých her, které jsou k tomu uzpůsobeny vydavatelem, například RR3 a jiné.

Fotoaparát

Z1c disponuje špičkovou optikou a 20.7 MP snímačem, který však naprosto degraduje softwarová optimalizace. Fotky ve dne za dobrého světla a použití mozkových závitů můžou vypadat velice, velice dobře, jakmile ale fotoaparát použijete v interiéru, nedej bože s horším osvětlením, z fotoaparátu se stává zrůda, která zničí většinu snímků. Softwarový postprocesing, ve snaze zesvětlit fotku, naloží každému snímku neskutečnou dávku šumu, takže v lepším případě jsou snímky neostré, v horším to vypadá, jakoby se místnost plnila kouřem. S aktualizací na KitKat se to zlepšilo, pořád mám ale pocit, že moje stará dobrá galaxy SII by to zvládla lépe. Už ji ale nemám, abych to porovnal. Fotoaparátu nepomáhá ani to, že dioda je od čočky fotoaparátu oddělena pouze plastovým krytem, který je snadno prozářen a vzniká efekt, takzvaný flash bleeding, tedy část snímače je oslněna a výsledná fotografie je ve spodní části přesvětlená (což v místnosti ještě umocňuje dojem, že se někde kolem vás pohybuje silný kuřák). Možná z toho důvodu se snaží software tak hrubě přisvětlovat fotografie, protože většina uživatelů podle mě blesk vypne a fotí co nejvíce bez něj. Na druhou stranu, díky použití BSI snímače jsou některé záběry tmavé scény opravdu hodně softwarově vyzdviženy a zesvětleny tak, že vás to až překvapí a snímky jsou poměrně použitelné. Chtělo by to ještě aktualizaci.

P6 a jejímu fotoaparátu se tak dlouhého komentáře nedostane a je to vlastně dobře. Až na to, že mi některé její fotky přišly malinko „umělé“, velice dobře reagovala na denní světlo a ani přepal v protisvětle nebyl nijak markantní. Byl snesitelný a hlavně i v šeru nebo v noci měl telefon velice dobré výsledky, myslím, že i lepší než Z1c. Horší to bylo s natáčením. Telefon, nebo alespoň můj kus, hardwarově nestíhal natáčení ve fullHD, zahříval se u toho a to tak, že se aktivovalo i čidlo diody, a tu mi telefon sám od sebe při natáčení večer vypínal. Kvůli této závadě jsem telefon reklamoval a přešel na Z1c, což dalo vzniknout tomuto srovnání.

Hardware

P6 od Huawei není po HW stránce žádným dravcem. Její výkon není strhující, ale zároveň neurazí a pro většinu aktivit je dostačující. Podle mě to byla taková sázka na jistotu, a když se to vezme kolem a kolem, tak i docela chytrá. Použili vlastně procesory, které se jim s velkou pravděpodobností někde válely, nebo na ně byl ještě nastaven výrobní proces, protože ty samé byly použity do předchozí vlajkové lodi Huawei, tedy do Ascendu D2. V názvu těchto je tedy ještě písmenko „e“, což znamená, že použité procesory jsou nějak doupraveny. Ve výsledku se ale podle mě zbavili v hezkých krabičkách toho, co jim přebývalo. Některé byly ještě k tomu kazové – například já se potkal s kusem, který se abnormálně přehříval. Když píšu, že zvládá většinu aktivit, docela zamrzí, že p6 má díky procesoru například problémy s natáčením fullHD videa, nebo že se vám při druhém kole realracingů začne hra trošičku trhat, protože se procesor už prostě stihl přehřát. Při jakékoli náročnější práci jde také velice rychle dolů baterie, ať už hrajete, nebo jste na internetu. Na vině je především použitá 40nm architektura. Přehřívání, tedy tepelné ztráty, také samozřejmě zvyšují spotřebu. Kdyby tedy Huawei vsadil na jinou výpočetní jednotku, mohl by přijít s o něco vyrovnanějším přístrojem, nebojím se říct, že s použitým rozlišením displeje i s o mnoho delší výdrží na baterii. Nestalo se tak.

Z1c je vybavena dnešním prakticky téměř až high-endem, což v kombinaci s použitým 4,3“ displejem s HD rozlišením dává uživateli pro dnešní dobu prakticky nekonečnou zásobu výkonu. Telefon je rychlejší než Nexus 5 a Nexus 5 je podle jistého videa na youtube dokonce stejně rychlý, nebo rychlejší než Galaxy s5. To je způsobeno tím, že Z1c i Nexus 5 mají vyšší rozlišení a Samsung ještě svoji úžasnou nadstavbu, která ho zpomaluje. Ve výsledku tak máte, co se týče Z1c, v ruce přístroj, který je velice kompaktní a uživatelsky přívětivý, s opravdu dobře odladěným uživatelským prostředím, takže je zároveň velice rychlý a jako třešničku – můžete se s ním i vykoupat, protože splňuje normy pro použití v takovýchto podmínkách. Samozřejmě si ale za tento telefon oproti p6 pár tisícovek připlatíte.

Toto je tedy moje více méně uživatelské srovnání dvou telefonů, které jsem měl možnost v poslední době používat. Snad někomu z vás moje poznatky pomohou.

Díky, čáu! L.
Naposledy upravil(a) mitsuu84 dne 6. 5. 2014 0:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Příspěvek přesunut do Obecné diskuze :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od mitsuu84 »

Pěkně napsaný srovnání ;) .A k tomu čipu,P6 má K3V2E a já mám v Honoru 2 K3V2 a GPU maj oba modely shodný,tak sem zvědavej jak se bude chovat HH2 při natáčení FullHD videa,i když HH2 není tak tenkej a hlíníkovej,takže se asi nebude tak přehřívat.
Jinak jak sem psal u postřehu u HH2,tak tyhle čipy a GPU huawei nejsou špatný,co do výkonu,ale minimálně u GPU je problém s optimalizací her,což je škoda,pač ta 16ti jádrová grafika parametry na hladkej chod her má.A výkonem,zas se budu ohánět AnTuTu,tak ty K3V2 nebo K3V2E čipy quad-cory sou na tom stejně jak quad-core čipy od MediaTeku,který se cpou snad do všech možných a někdy i nemožných smartphonů :lol: ,takže s výkonem by problém bejt neměl.U P6 si myslím že hlavní zrada je tenký tělo a hliník,rychle se zahřeje a aktivuje čidla.Nemám nějak možnosti nebo zkušenosti srovnávat ten čip K3V2 s něčím,nejvýkonější mobil sem před tím měl HTC Evo 3D s Qualcommem dual-corem.Takže za sebe,pač nejsem žádnej pařmen her,můžu říct,že s tím K3V2 čipem a huawei GPU problém nemám a co do rychlosti,plynulosti atd sem spokojenej,kor když sem na HH2 přešel z Ascendu Y300.

Jinak ti přeju,aby ti Sony Xperia Z1 Compact sloužila a nebyly s ní problémy.Telefonek je to hodně povedenej ;) .A ještě jednou dík za to užasný shrnutí P6 Vs. Z1 Compact ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od mitsuu84 »

Nově si Ascend P6 u Vodafonu koupíte za už docela přijatelných 6977Kč.U T-mobilu pak je cena pořád 7599Kč a u O2 7995Kč .Ve volným prodeji pode Heureky začíná cena od 6499kč neznámá distribuce a od 7659Kč česká distribuce.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od davehanz »

Teeda,ten VF ale snizuje ceny :-) jen tak dal,za to O2 nejak zaspalo o litr ;-) krasne snizeni ceny,klobouk dolu a snad cena spadne jeste niz s prichodem P7 ;-)

TO: luke.k: krasna recenze,krasne srovnani,ty jsi sice zmenil P6 za Z1,ale ja jsem s P6 max spokojeny,zadne prehrivani,fotak famozni podle me,displej taky super,zpracovani vyborne :-).

Mel sem moznost pohrat si s S5... "5,5" je obr uz,ale ty plasty...paneboze,za tohle by se mel Samsung stydet,vypustit tak drahy a zaroven vlajkovou lod v plastech...zlata P6 :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Sarinda
Příspěvky: 1
Registrován: 27. 7. 2014 19:44
Zařízení: HUAWEI

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od Sarinda »

zdravím,potřebovala bych poradit jaké mapy jsou nejlepší do Huawei Ascend P6??děkuji

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od mitsuu84 »

Zálěží mapy na co?Online máš Google mapy,Offline třeba Seznam.cz mapy.Na klasickou navigaci máš offline navigace jako Navigon,Sygic,iGo,TomTom a nebo Online jako Waze a podobně.Všechny na P6 budou fungovat v pohodě.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od davehanz »

Presne tak,chce to trochu vic upresnit,jake mapy mas vlastne na mysli...jestli komplet navigaci i s offline mapami,pak jsme tu spatne a staci nahlednout sem.... https://smartforum.cz/viewforum.php?f=43 :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od davehanz »

Víte někdo prosím, proč notifikační dioda bliká pouze zeleně?? Myslím tím při nějaké události. Při vybití pak červeně, při nabíjení pak bliká oranžová. A já mám tak rád modrou :-(
Jde to nějak změnit? Díky
Naše forum, vaše forum :-)

mysha
Příspěvky: 5
Registrován: 25. 11. 2013 10:21
Zařízení: P6

Re: Huawei Ascend P6

Příspěvek od mysha »

některé aplikace umožňují nastavit barvičku (whatsapp, go sms), ale zklamu Tě, P6 modrou neumí.

Odpovědět