Přidej se

[Stock ROM] B125 (International)

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

[Stock ROM] B125 (International)

Příspěvek od mitsuu84 »

Verze firmwaru - B125 (International)
Android verze - 4.2.2
Emotion UI verze - 1.6
Kernel verze - 3.0.8.795

Oficiální changelog sem nikde nenašel,ale uvádí se že tahle verze je nejstabilnější a má nejlepší spotřebu baterky.Pokud přejdete z verze B112 na tuhle B125,přinese vám nové softwarové funkce,jako je například aplikace pro správu napájení a možnost stahovat témat on-line.

Download link: TADY nebo TADY
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

luke.k
Příspěvky: 24
Registrován: 15. 1. 2014 11:00
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B125
Operátor: T-mobile

Re: [Stock ROM] B125 (International)

Příspěvek od luke.k »

Ahoj,

mám ascend P6 první den a je to poměrně nezvyk. Chtěl jsem se zeptat, snad to není až příliš hloupý dotaz, jestli je [Stock ROM] B125 (International) oficiální firmware. Ptám se proto, že pod pojmem "stock rom" jsem si vždycky představil romku, kterou vydal oficiálně výrobce telefonu, ale na stránkách huawei jsem našel pouze to sestqavení 111, které mám na telefonu předinstalováno a online aktualizace také nic nenachází.

Ať už tedy tahle rom je nebo není oficiální, chtěl bych se zeptat ještě na způsob instalace. U předchozího samsungu galaxy SII se musel dlěat včecko přes odin nebo CWM. Chápu správně, že tady tahle rom jen stačí nahrát na SDkartu a použít aktualizační nástroj telefonu bez toho, abych musel mít na telefonu root a cwm?

Omlouvám se, že píšu takový dotaz sem, ale zároveň jsem se chtěl do třetice zeptat, jestli tuhletu konkrétní rom, staženou z tohoto linku, někdo odzkoušel a má s ní kladné zkušenosti. Jak už jsem psal, mám telefon první den a tak mám trošku nahnáno.

Děkuji předem všem, co se o příspěvek budou zajímat. L

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [Stock ROM] B125 (International)

Příspěvek od mitsuu84 »

Vítej na fóru ;) .B125 je oficiální huawei firmware.Na huawei stránkách bejvá jen mezinárodní GV(general verze) firmware.Stejně to je třeba i u Y300,na webu huawei byla jen B175 a pár dní z5 dali novou verzu B189 a přitom tu sou verze B190 až B199.
Jinak jak nainstalovat,stáhneš,rozbalíš a složku dload dáš na sd kartu.Pak telefon vypneš a zapneš ho držením tlačítek Volume-,Volume+ a Power.Jakou verzi firmwaru máš ted?Ptám se,protože pokud máš telefon od vodafonu nebo O2,je dost možný,že po instalaci B125 ti bude chybět ta lišta s rychlým nastavením (přepínače wifi,gps,2g/3g a nevím co vše tam je).
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

luke.k
Příspěvky: 24
Registrován: 15. 1. 2014 11:00
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B125
Operátor: T-mobile

Re: [Stock ROM] B125 (International)

Příspěvek od luke.k »

Ahoj, díky za přivítání a rychlou odpověď.

Telefon mám doufám nebrandovaný (jestli ten termín používám správně), NEkoupil jsme ho od operátora a je z české distribuce. Je tam číclo sestavení, které je zakončeno B111, takže předpokládm, že to je verze firmwaru. Přepokládám, že jde asi o základní verzi.

Jinak ten postup s vol + - a power je jediný způsob? Nebo se to dá i přes..Info o telefonu - Aktualizace systému - Místní aktualizace? To jen pro zajímavost..abych věděl.

Jde mi hlavně o to že jsem našel návod jak zpřístupnit možnost nastavení SD karty jako primární úložiště, ale funguje to prý jen s verzemi od 117 a výš.. tahle rom (B125) to v základu asi neobsahuje a použití toho návodu se asi nevyhnu, že?
Jinak jsem se chtěl ještě zeptat - když aktualizuju, udělám root a nahraju cwm, tak za 1. je tam nějaký počítadlo rootů?

2.rootu a cwm se zbavím tak, že opět rozbalím dload nějaké stockrom na sd a nainstaluju? (v případě nutnosti reklamace)

a za 3., o těch novějších romkách, na samsung jsem nové rom našel na sammobile.com.. Existuje nějaká taková stránka, kde se dají najít všechny rom na P6 pohromadě?

Díky, snad se toho nesnažím zjistit moc :D

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [Stock ROM] B125 (International)

Příspěvek od mitsuu84 »

Pokud máš telefon z volnýho prodeje s verzí B111 tak po aktualizaci na B125 by ti ta lišta s rychlým nastavním měla zůstat.

V telefonu máš taky položku aktualizace,ale to je tuším jen formou OTA.To s tím volume a power je když to napíšu blbě,manuální aktualizace.Stáhneš si firmware,rozbalíš,dáš složku dload(obsahuje jen jeden soubor a to updae.app) na sd kartu,vypneš telefon a těma třema tlačítkama spustíš aktualizaci.Pak už jen čekaš až se to nainstaluje a restartuje.Nevím jestli to je i u P6,ale pokud jo,vypni si v nastavení rychlé zavedení (nebo tak nějak podobně se tomu nadává)

S tím úložištěm nevím.Vím že některý verze to maj,některý ne.Ale která přesně to má už v sobě a u které se to musí řešit jinak,fakt netuším

Počítadlo rootů nevím co je,ale samsungy některý měly(maj) počítadlo flashování (kolikrát si instaloval přes recovery něco),u jiných značek sem o tom nečet a neslyšel,že by něco takovýho měly.

A jo,rootu a cwm recovery se pak zbavíš,když zas nahodíš oficiální firmware,to jest složka dload na kartu atd atd

Jaký všechno sou ofiko rom a upravený (custom) rom pro P6 najdeš jedině někde na fórech.Oficiální sou tu všechny a i pár upravených.Jinak podobný seznamy ROM najdeš i na Modacu,XDA,HTC Manii.Speciální Huawei web s firmwarema není asi.Na ofiko huawei webu je jen general verze B111.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

awakened
Příspěvky: 32
Registrován: 15. 11. 2013 14:29
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: HYD52ROM (B125)
Operátor: Vodafone

Re: [Stock ROM] B125 (International)

Příspěvek od awakened »

K aktualizaci lze použít i nástroj Aktualizace systému, sám jsem to tak udělal a bez problémů přešel z B111 na B125. Za mě pouze spokojenost, vše funguje, jak má. Volbu úložiště B125 nativně nemá, ale lze dořešit dodatečně, řeší se to ve vláknu P6 na androidfóru. Root bez problémů.

Hans99
Příspěvky: 49
Registrován: 27. 10. 2013 12:31
Zařízení: Ascend P6
Operátor: T-mobile

Re: [Stock ROM] B125 (International)

Příspěvek od Hans99 »

Tady je toho taky celkem dost a pěkně se v tom orientuje:

http://huaweinews.com/

luke.k
Příspěvky: 24
Registrován: 15. 1. 2014 11:00
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B125
Operátor: T-mobile

Re: [Stock ROM] B125 (International)

Příspěvek od luke.k »

Děkuju chlapi, myslím, že jste mi řekli úplně vše, co jsem potřeboval :) zítra přijde nová sd karta, tak to prubnu. A k tomu počítadlu máš asi pravdu mitsuu84, nejspíš jde o počítadlo flashů, zmátlo mě, že když jsem instaloval ofiko stock přes odin, tak mi to většinou ten counter nezapočítal. To že to u Huawei není je jedině dobře :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [Stock ROM] B125 (International)

Příspěvek od mitsuu84 »

Jako s tím počítadle sem četl jen čánky ve spojitosti se samsungem,i o nulování toho počítadla skrz uvedení telefonu do původního stavu atd.U jiných značek si nepamatuju/nevybavuju,že by tohle někdo někde řešil při návratu na ofiko firmware.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

luke.k
Příspěvky: 24
Registrován: 15. 1. 2014 11:00
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B125
Operátor: T-mobile

Re: [Stock ROM] B125 (International)

Příspěvek od luke.k »

přesně jak říkáš, u samsungu jsem to kvůli reklamaci musel řešit tak, že jsem musel sehnat takovou věc, co se strčí do telefonu, říká se tomu JIG (udajně se dá nějak použít i kabel )nainstalovat ofiko rom, aby počítadlo po vynulování zase nezapočítalo neoficorom no a nahrát starej bootlader, abych JIG vubec mohl použít.. pak teprve znovu ofico rom (s odpovídajícím bootloaderem) a hura na reklamaci :D zabava

Odpovědět