Přidej se

Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
vojmechu
Příspěvky: 4
Registrován: 8. 2. 2015 9:28

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od vojmechu »

vlastním tento tablet, zatím fungoval dobře,ale najednou se mi sama od sebe jakoby zaplňuje paměť, mám volno cca 700 MB a najednou po chvilce hlásí paměť plnou, chtěl jsem obnovit tovární nastavení, ale píše to, že se neprovedlo. Jak jsem pak zjistil, oddíl pro obnovení na disku je prázdný, systém tam není...co s tím? určitě reklamace, ale nevím jak to řeší v Tescu, vrácení peněz asi nehrozí a čekat 30 dnů se mi moc nechce

PeeSee
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 2. 2015 9:04

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od PeeSee »

Nainstaloval jsem Easeus a smazal jsem partition Image. Pak se objevila bluescreen a bylo to v háji. Tablet už nenabootuje
IMG_20150220_200711.jpg
Co teď? Nějaká rada? Když jsem chtěl z USB systém W8.1 přeinstalovat, tak to chtělo Product Key. Ten v tabletu nebyl. Pokusy o opravu přes instalační USB s W8.1 selhaly.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od Exp »

PeeSee: možná by šlo zkusit použít nějaký program na obnovu těch smazaných oddílů. Ale jestli to bude fungovat i v tabletu nevím. Umí to třeba bezplatný TestDisk. Stačí nabootovat přes USB Windows 8.1, dostat se do příkazového řádku a tam to spustit. Pokud jsi jen smazal oddíly a nedošlo k přepsání dat, tak by to mohlo zabrat.
vojmechu píše:vlastním tento tablet, zatím fungoval dobře,ale najednou se mi sama od sebe jakoby zaplňuje paměť, mám volno cca 700 MB a najednou po chvilce hlásí paměť plnou, chtěl jsem obnovit tovární nastavení, ale píše to, že se neprovedlo.
Zkus pročistit disk (vlastnosti - vyčištění disku, tam klepni i na vyčištění systémových souborů). Hodně místa zaberou třeba soubory aktualizací, pak přesunout uživatelská data na paměťovou kartu atd. Bohužel těch 16 GB vnitřní paměti je u tabletů s Windows 8 dost málo a je to neustálej boj o místo.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

PeeSee
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 2. 2015 9:04

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od PeeSee »

Vyčištění disku nepomohlo ani v admin režimu. Teď to hlavně musím znovu rozchodit. Dík za radu, zkusím to a dám vědět

PeeSee
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 2. 2015 9:04

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od PeeSee »

Už se to pohnulo. Dali jsme na USB instalačku Windows 10 (bacha musí to být na FAT 32) a kopli jsme to tam. Při instalaci jsme smazali všechny partišny a W10 teď používají celý disk. Jenže bacha - některé ovladače zatím nefungují. Není tam ovladač na grafiku a dokonce ani na dotyk, takže zatím používám klávesnici a myš. Ovladače z W8.1 nefungují. Takže asi budu muset downgradovat zpět na W8.1. Jenže nemám ten Product Key. Je to začarovaný kruh.

REXUS
Příspěvky: 15
Registrován: 14. 12. 2014 14:54

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od REXUS »

Většina ovladačů je zde:
http://www.ployer.cn/cn/momo_rom.html
MOMO 8w i86 12-2 s datumem 31.12.2014,další ovladače jsou shodné též s
ONDA V820
http://www.ondaforum.com/files/category ... -v820-rom/
Product KEY je před pokusy potřeba vyextrahovat programem např. aida64,a uložit si obraz (bitovou kopii a recovery part.)
teď už je ale pozdě na takovéto rady.Rušit ve wimboot systému recovery partition je nesmysl-vždyť systém jede právě z tam uloženého obrazu.Teď už bych nainstaloval win 8.1 Pro do jediné partition NTFS a aktivoval bych přes KMS.Ovladače jsou na čínských stránkách výrobců tabletů ,u těch trochu známých značek též v angličtině.
Doporučuji si přečíst články o wimboot,a jak to vlastně funguje,UEFI Bios je také nutno nastudovat-jinak si u těchto
tabletů ani neškrtnete.Každý pokus o vylepšení tabletu může znamenat jeho umrtvení.

PeeSee
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 2. 2015 9:04

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od PeeSee »

Díky. Pomocí ovladačů z ondaforum jsem rozchodil Windows 10. Jede to v pohodě. Jediný problém je zatím dotyk. Stopa se vykresluje dva centimetry nalevo od skutečného dotyku. Špatný ovladač?

ok2clj
Příspěvky: 1
Registrován: 26. 2. 2015 9:28
Zařízení: HTC ONE m7
Operátor: Tesco mobile

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od ok2clj »

Ovladače dotyku k Lark 8i, funkční i ve Windows 10, ke stažení ZDE https://drive.google.com/file/d/0B7VjGJ ... sp=sharing
Zajímá mě DUALBOOT s Android 4.4, stejně jako to má řešené MOMO8W. Zkoušel to někdo? Mně se ta ROM zatím stahuje zoufale pomalu

REXUS
Příspěvky: 15
Registrován: 14. 12. 2014 14:54

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od REXUS »

přidávám další foto Larku:
Přílohy
Obraz3280.jpg
Obraz3275.jpg
Obraz3274.jpg
Obraz3271.jpg
Obraz3266.jpg

vojmechu
Příspěvky: 4
Registrován: 8. 2. 2015 9:28

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od vojmechu »

ahoj, potřeboval bych info jak odstranit oddíl pro obnovení, udělal jsem si zálohu na usb disk a zajímavý,že se mi ukazuje oddíl pro obnovení jako prázdný. Dalo by to navíc drahocené místo pro ukládání. díky za info

Odpovědět