Přidej se

Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
matysek111
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 4. 2015 20:21

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od matysek111 »

Ahoj, prosím poraďte mi. Koupil jsem tento tablet v tescu a mám pár otázek. Když se podívám na místo na disku, tak mi to píše, že je tam kapacita jen 8,59 gb ... nemělo by tam být 16 gb ? ... taky mám problém s tím, že to po mně chce aktivovat windows, nikde v krabici jsem nenašel ten aktivační kód .. nemělo by to být již předem aktivované ? prosím poraďte mi s tím. Moc děkuji :)

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od Androidě »

V tescu se LARKy pohybují tuším od 1500-3500 a za ty prachy proč ne...beztak je to oem a nalepit na to můžou co chtějí, značkoví výrobci dělají ty lowy taky možná u nich, vůbec bych se těchto zařízení nebál lepší než droidy za stejné prachy ty bývají vybaveny 512MB RAM výjimečně 1GB a dual core rockchipy v lepším případě mediateky, to raději tohle.
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od Exp »

matysek111 píše:Když se podívám na místo na disku, tak mi to píše, že je tam kapacita jen 8,59 gb ... nemělo by tam být 16 gb ?
To je normální, část místa zabíra systém, aplikace atd. :) Těch 16 GB je u plnohodnotného Windows dost málo no, rychle se to zaplní.

Alternativa je teď třeba nové Lenovo Miix 3, které už má 32 GB, 2 GB ram a je jen o 700 kč dražší.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

wanthom
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 11. 2015 21:10

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od wanthom »

Ahojte

mám podobný tablet Lark Ultimate 7i Win, ale mám problém.
Na Win8 som zmazal skrytú partition a zväčšil tu povodnu, ale system už
nenabootoval...
Tak som skusil instalacku USB s Win10, naistaloval som to, nesiel dotyk
(skusal som aj ten patch na stranke Larku) a nezobrazovalo vobec stav
baterie, nebola tam ta ikonka. Samozrejme sa to ani nedalo aktivovat.

Tak som stiahol instalacku Win 8.1 Bing ENG (vraj problem ze to neslo
aktivovat Win bolo to ze to nebolo Bing). Dal som to cez Rufus
(https://rufus.akeo.ie/) ISO na USB bootovatelne.
Ale ani po nastaveni v biose to nechcelo bootovat z USB (pritom Win10 mi
chcelo nabootovat). Neviem teraz ci to bolo tym Rufusom, alebo niecim
inym...

Tak som to nechal zatial tak a dnes som zapol a nabehol Win10, ale po
mojich pokusoch v biose som asi vypol USB OTG a tým pádom mi vo Win nesla
ani mys ani klavesnica, a samozrejme ani dotyk.
Nevedel som ho ani len vypnut, musel som pockat kym sa vybije bateria...
Problem ze teraz sa neviem ani dostat do BIOSU, lebo klavesnica nefunguje, ako som vypol USB OTG... ani RESET tlacidlo nejak nefunguje, ako keby tam ani nebolo.

Citam ze mas dost skusenosti, vies mi prosim poradit ako z toho von?
Ďakujem.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Pokud fungoval bootovací flash disk Windows 10, tak by měl jít i 8.1. Zkus to udělat nějakým jiným programem. Problém bude podle mě v tom Rufusu.

To vypnuté OTG už je horší. Vyzkoušej kombinace VOL+ a POWER nebo VOL- a POWER, jestli nenaběhne BIOS. Musíš ho ale před tím nějak vypnout/vybít.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Majky292
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 11. 2015 22:57

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od Majky292 »

Napisem sem svoj postreh o sesterskom kuse Lark Ultimate 7i Win, ktory sa predaval na Nextgen Expo za 40e, povodna cena 100e, viem ze vela ludi si teraz o tom tablete daco hlada tak par riadkami vam chcem pomoct trosku viac spoznat tento stroj. Hned ako som kupoval som vedel ze asi nedostanem za ten peniaz najsilnejsi stroj, ale kedze ja rad skusam a tablet na blbnutie do postele by sa mi zisiel, rozhodol som sa investovat tuto sumu a vyskusat co to da. Hned ako som zapal ma troska sklamala ta velkost, 8gb disk mi prislo fakt malo, no nechcel som to riesit tam, pockal som az som prisiel domov, zresetoval som ho do tovarenskych a siel som na to odznova a pomaly.

Hned pri prvej konfiguracii som sa pripojil na Wifi a tablet mi aktualizovalo, vela ludi sa stazovalo ze po aktualizaciach neostala ziadna pamat, mne vsak ostalo 4,5gb co nepovazujem za zle. Presiel som si par guidov na google ako zvysit miesto, mohol by som spomenut vypnutie hibernacie alebo znizenie velikosti swapu, to mi pridalo nejake to giga+ miesta. Do tabletu som hodil 16gb SD kartu a nadstavil som aby vsetko hadzalo tam (skusal som aj store appky cez regedit, to mi vsak blblo tak som sa na to vykaslal). Stiahol som CCleaner, vycistil, v momentalnej situacii mam nainstalovanych par appiek zo store ako reddit,metrotube,twitch a podobne a na disku mi stale ostava 1,5+gb co sa celkom da. Kedze moc neuznavam a nehravam hry zo store tak ma zostatok tesi.

Co sa tyka vykonu, som milo prekvapeny. tablet reaguje svizne, bez vacsich problemov, jedine co by som vytkol je reakcia displaya v rohoch. Taktiez som test vykonu posunul na vyssi level, kedze oblubujem kartovy hru Hearthstone, nedalo mi to a skusil som ho stiahnut. Uz pri instalacii mi battle.net client oznamil ze recommended RAM na HS je 2gb, no aj napriek tomu je hra v pohode hratelna, bez nejakych zasekavani a podobne, odporucam vsak nemat pustene aplikacie ktore su narocnejsie na RAM ako napr Skype, ten mi troska zavaril raz ked som hral, inak bolo vsetko v pohode.

Takze zhrnul by som to tak ze za tu cenu som spokojny, na moje beznie prezeranie webu a blbosti v posteli, v skole alebo na cestach to uplne staci :)

vlado
Neregistrovaný uživatel

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od vlado »

Majky292 : To mas ten model z vianocneho katalogu za 64€ ?Tam pise za ma aj HDMI konektor skusal si ext. Monitor ?

frajky
Neregistrovaný uživatel

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od frajky »

Po instalaci windows10 na tablet lark ultimate nefunguje korektně dotyková plocha(spíše vúbec) , je nutné při instalaci připojit myš nebo klávesnici a doinstalovat ovladač pro dotykovou plochu ručne.Na webu http://lark.pl je ke ztažení ovladač který má název Ultimate8iwintp.zip ve kterém je vlastní ovladač SileadTouch.fw.

Aramon
Příspěvky: 1
Registrován: 4. 12. 2015 23:13

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od Aramon »

PeeSee píše:Už se to pohnulo. Dali jsme na USB instalačku Windows 10 (bacha musí to být na FAT 32) a kopli jsme to tam. Při instalaci jsme smazali všechny partišny a W10 teď používají celý disk. Jenže bacha - některé ovladače zatím nefungují. Není tam ovladač na grafiku a dokonce ani na dotyk, takže zatím používám klávesnici a myš. Ovladače z W8.1 nefungují. Takže asi budu muset downgradovat zpět na W8.1. Jenže nemám ten Product Key. Je to začarovaný kruh.
Mohl bych požádat o radu? Mám flash disk s instlačkou Win10, ale za boha nemůžu přijít na to, jak ten tablet donutím aby startoval z toho flash disku. Neměl bys nějaký polopatický návod, co kde v biosu jak nastavit? Díky moc.

milan JM
Neregistrovaný uživatel

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od milan JM »

nemate neaku utilku alebo nieco aby my nevyskakovalo stale start menu ked nieco robim tak zacne vyskakovat start menu. mam lark ultimate 10i s windowsom 10 je to cista katastrofa ked nieco potrebujete a stale vam tam skace menu wrr

Odpovědět