Přidej se

Xiaomi Mi A1

Fórum o Xiaomi. Mi9 Mi9 SE, Redmi Note 7 a další modely.
Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Xiaomi Mi A1

Příspěvek od Puget »

Zdarec, jaký máte názor na tento telefon?
Dost se mi zamlouvá, sice má na moje poměry moc velký displej (5,5") ale to nějak skousnu
Ještě jedna věc co se mi nelíbí - fakt museli zkopírovat celej iPhone 7?
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Xiaomi Mi A1

Příspěvek od Exp »

Ahoj, parametry za tu cenu výborný. A podle mě ani ten iPhone design není na škodu, celkově ten telefon vypadá dobře. Takže jestli nevadí velikost, tak proč ne. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Xiaomi Mi A1

Příspěvek od Puget »

Tak jsem ho koupil :D fakt je to na moje poměry pádlo :D
Jestli bude zájem tak můžu napsat recenzi nebo kdyby někdo měl v plánu kupovat tak se může taky zeptat :D
Nemyslím si že je teď na trhu lepší telefon pod 6000 zatím jede super :D
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Xiaomi Mi A1

Příspěvek od Exp »

Paráda, klidně pak napiš nějaký první dojmy. :) Třeba i ve srovnání s tím cos měl před tím (už ani nevím co to bylo). :D
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Xiaomi Mi A1

Příspěvek od Puget »

měl jsem Sony SP :D
jinak k A1:
začínám si zvykat, ale 5,5" je fakt dost :D
-celokov je příjemnej na dotyk a na pohled, ale klouže, fakt doufám že mi přijde brzo ten kryt nebo hrozí že budu mít displej na víc kousků :D
-notifikační dioda je jednobarevná a malinká, jelikož přecházím z telefonu, který měl obrovskej svítivej pruh pod displejem tak si budu muset chvíli zvykat :D největší mínus té diody je, že musím zapnout displej, abych zjistil o čem ta notifikace je.
-LTE - tam kde jsem se Sony předtím chytal v pohodě 4G tak tady chytám 2G, možná že to stíní všechno to železo kolem telefonu :D
-dále co mě trošku štve jsou otvory pro sluchátka, USB-C a reproduktory, ty díry trošku řežou když držíte telefon jednou rukou a malíček vám ho drží ze spoda
-čistý android 7.1.2, mnoho lidí chválí, ale jelikož jsem přecházel z CM 14.1 tak mi v nastavení dost věcí, na které jsem si zvykl chybí
-telefon se včera zbláznil a samovolně se restartoval, myslím, že jsem to vyřešil zformátováním SD karty, ale ruku bych za to do ohně nedal :D můžete pogooglit a uvidíte že celkem hodně lidí má problém s restarty.
-čtečka otisků prstu občas nereaguje
-abych jenom nehanil, displej je úžasnej, systém zatím krásně plynulej :D
-IR na telku super :D škoda že není appka, která najde náš set-top-box :D
-snapdragon 625 podporuje rychlonabíjení, mnoho recenzí a stránek ale říká že telefon ho nepodporuje, ale xiaomi k telefonu hodilo 2A nabíječku, nabíjel jsem zatím jenom jednou a z cca. 15 % na 90 % za cca. 30 min? Docela dobrý bych řekl :D

-věci, které jsem ještě neměl čas otestovat pořádně - zvuk z reproduktoru (kdo v dnešní době používá reproduktor, že? :D), ze sluchátek (jsou lidi, kteří říkají že šumí), foťák (funkce efektu bokeh atd. neměl jsem moc na čem :D ve špatném světle ale docela šumí, přední foťák je celkem fajn, zatím jsem jenom snapoval a psí filtr byl v pořádku :'D)

PS: kupoval jsem na Alze s ISICem, takže za 5,8k a navíc tam mají akci, že při koupi dostanete poukázku 500 kč na cokoli, takže se to fakt vyplatí :D
NB: přesto, že tahle recenze zní spíše kriticky, tak jsem s telefonem velmi spokojen, akorát jsem jeden z lidí, kteří na recenzích čtou jenom mínusy, aby mě při koupi nic nepřekvapilo :D plusy si můžu přečíst v item descriptionu na e-shopu :D
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Xiaomi Mi A1

Příspěvek od Puget »

jo ještě jedna věc, když už udělali zlatou a růžovou variantu tak mohli udělat bílou nebo stříbrnou...
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Leonardis
Příspěvky: 621
Registrován: 25. 12. 2012 18:38
Zařízení: Lenovo K5 Note
Firmware: Android 6.0
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Liberecký kraj CZ

Re: Xiaomi Mi A1

Příspěvek od Leonardis »

Čau včera jsem zakoupil tento bomba telefon a je to raketa, nejdříve přišla aktualizace na android.7 a pak hned na and.8, jede dobře. Displej by mohl být lepší, ale za ty prachy. Kam se prdí Samsung nebo Huawei.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Xiaomi Mi A1

Příspěvek od mitsuu84 »

Ty aktualize přímo od googlu aj zavidím, i když Miui má taky něco do sebe. A jak je na tom baterka s výdrží?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Xiaomi Mi A1

Příspěvek od Puget »

mitsuu84 píše:
22. 3. 2018 19:59
Ty aktualize přímo od googlu aj zavidím, i když Miui má taky něco do sebe. A jak je na tom baterka s výdrží?
Hele abych upřímně řekl, tak to s tím oreem tolik nevydrží, na nugátu jsem jel i 3-4 dny, tady nabíjím každý den. Sice ho používám více, ale stejně ne o tolik aby to nevydrželo alespoň ty 2 dny :D
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Xiaomi Mi A1

Příspěvek od maxXx »

Ty restarty (resp. restart - jeden) mě taky zasáhl.. ale naštěstí mám log z USB debuggeru protože jsem měl mobil napíchnutý na flash tool, tak to zkusím nějak prozkoumat. Btw. jinak dobrej telefon at all.
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Odpovědět