Přidej se

Mi A1: Výměna LCD display - Original vs. OEM

Fórum o Xiaomi. Mi9 Mi9 SE, Redmi Note 7 a další modely.
Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Mi A1: Výměna LCD display - Original vs. OEM

Příspěvek od maxXx »

Zdravím,

už jsem tu nejednomu člověku pomohl a nyní řeším velký problém já, po pádu telefonu jsem si objednal z Ebay "originální náhradní díl" LCD display + frame, ale byl jsem velice překvapený tím, že nejenom náhradní display již neměl povrchovou úpravu stejnou jako originál, byl slepen ze dvou dílů, které se po čase začali od sebe odlepovat (tedy frame a display) na rozdíl od originálu, který má zaoblené kraje a neměl podsvícené spodní tlačítka, ale hlavně...

neměl horní ochranou síťku na sluchátkové repro! To je ten největší defekt, protože do té díry po čase dostane nepořádek z kapsy, který kompletně zasviní např. přední kameru.
OEM
OEM
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 20181.html

Je mezi vámi nějaký serviceman, který by měl s tímto osobní zkušenosti? Protože jak to tak vypadá, tak sehnat přímý originál je nemožné, ale opravdu věrné napodobeniny vč. síťky na repro, podsvícení spodních tlačítek a zaoblených okrajů (při koupi "with frame") není nemožné.
Originál
Originál
Síťka bohužel z originálu přehodit nejde, protože je tam na pevno. Snažil jsem se jí vytlačit, ale projel jsem skrz.
Bohužel na aliexpress není z jejich potato fotek zjevné jestli tam síťka je či nikoliv a u obchodníků, který deklarují "originál" zase není dostupná černá varianta:
https://www.aliexpress.com/item/Best-Or ... 10909.html
https://www.aliexpress.com/item/Origina ... 43016.html

Ptal jsem se už i jinde, ale musím to vyřešit, takže to zkouším na všech frontách.
Předem mnohokrát děkuji za návrhy a rady. :|
Naposledy upravil(a) maxXx dne 3. 3. 2019 10:59, celkem upraveno 1 x.
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Mi A1: Výměna LCD display - Original vs. OEM

Příspěvek od Exp »

Ahoj,

nevím úplně přesně jak je to konkrétně u tohoto modelu, ale nestačil by tam nalepit takový ten pěnový rámeček okolo sluchátka? Aby se to utěsnilo? Na tom původním originále je jenom ta síťka, žádné jiné těsnění (třeba i okolo té kamery)?

Nebo sehnat jemnou síťku, vystřihnout a nalepit to tam. Byla by to sice piplačka, ale taky by se to dalo.

Mám zkušenost, že spousta náhradních dílů, které prodejci vydávají za originál jsou napodobeniny. A to jak na Aliexplessu, tak na eBayi apod. :?
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Mi A1: Výměna LCD display - Original vs. OEM

Příspěvek od maxXx »

Problém je v tom, že objednávám díl včetně zadního rámečku (with frame), protože nemám na servise tak jemnou nahřívačku, abych to oddělil a mohl vyměnit pouze digitizér.
V tomto provedení se zadem pod tu díru nedostanu, protože do odděluje právě kovový frame, který drží baterii a komponenty. A pchát tam něco zepředu mi přijde tristní...

Obrázek
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Odpovědět