Přidej se

řazení a zobrazení tel. seznamu

Fórum o Xiaomi. Mi9 Mi9 SE, Redmi Note 7 a další modely.
Makik
Neregistrovaný uživatel

řazení a zobrazení tel. seznamu

Příspěvek od Makik »

Jiz od roku 2010 jsou na forech dotazy na trideni a zobrazeni telefonniho seznamu - kontaktu v telefonech Android a bez odpovedi. Treba zde:
https://androidforum.cz/viewtopic.php?t=7326#p111493 (prispevek z 13.10.2010)

Dodnes je Android natolik hloupy, ze neumi ani to, co bezne funguje v aplikaci Kontakty na webu Google a co umeli snad vsechny prastare tlacitkove telefony (alespon ty co jsem pouzival, Samsung, Siemens, atd.). Ani po deseti letech neumi Android Kontakty nic vic, nez tridit podle jmena a prijmeni. Uz cca 15 let stary Samsung, ktery dodnes pouzivam s firemni SIM na volani a SMS, umi jmeno, prijmeni a v kontaktech ma take polozku "Zobrazené jméno", podle ktere take seznam zobrazuje a tridi. Pokud neni vyplneno, bere jmeno nebo prijmeni. Jak jednoduche. Google to sice umi take, ale pouze ve webove aplikaci Kontakty, kde jde bez problemu zobrazovat kontakty dle "Zařadit jako". To znamena, ze mohu mit vyplneno jmeno a prijmeni a pak treba prezdivku nebo proste tata, mama, segra, atd. a to se mi zobrazuje, nikoliv jejich jmeno a prijmeni. Pro stouraly mam podrobne vedeny seznam napric aplikacemi vcetne dalsich udaju o kontaktech, nejen vsechno flakat do polozky prijmeni a k tomu jen tel. cislo a nic vic. A fakt mi vadi, ze se v telefonu zobrazuje jen jmeno a prijmeni, polozka "Zařadit jako" u kontaktu po otevreni samozrejme je, ale ignorovana, stejne jako dalsi udaje. Napr. bych uvital, kdyby bylo nastavitelne, aby se treba v zavorce u kontaktu zobrazovala firma, displeje dnesnich telefonu jsou na to velke dost, temer nic pod 5 palcu nekoupite a spis nez o telefony uz jde o volaci tablety, takze v cem je problem? Pouze v hlouposti a neschopnosti Androidu zvladat vcelku zakladni a trivialni funkce?

Odpovědět