Přidej se

ROOTovské nastavení

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Lukin_GSi
Příspěvky: 10
Registrován: 26. 12. 2012 2:13
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: B952
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

ROOTovské nastavení

Příspěvek od Lukin_GSi »

Existuje pro Huawei G300 nějaká APPka jako třeba Odin Mobile.. ?? Případně ví někdo, jak změnit MAC ADRRESS? Dík ;)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: ROOTovské nastavení

Příspěvek od Exp »

O aplikaci nevím, ale pro změnu MAC adresy je potřeba root. Pak spustit terminál (např. app Android Terminal Emulator) a v něm pod rootem (příkaz "su") spustit "iwconfig". Tím by mělo jít zjistit jméno Wifi adaptéru. Pro samotnou změnu MAC adresy pak spusť v terminálu příkaz:

Kód: Vybrat vše

ip link set eth0 address xx:xx:xx:xx:xx:xx
eth0 = jméno adaptéru, xx:xx:xx:xx:xx:xx = nová MAC adresa

Kontrolu pak můžeš provést příkazem:

Kód: Vybrat vše

ip link set eth0 address
Další možností je při vypnuté wifi otevření a editace souboru /data/.nvmac.info (nejdřív upravit práva souboru, aby bylo možné uložit změny). Změnit tam MAC adresu, uložit, zapnout wifi a připojit se k síti.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Lukin_GSi
Příspěvky: 10
Registrován: 26. 12. 2012 2:13
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: B952
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOTovské nastavení

Příspěvek od Lukin_GSi »

Root už jsem :)

zkusil jsem prvně přes Root Explorer najít soubor ".nvmac.info", ale marně..

jdu zkusit ten Android Terminal Emulator, jinak okolo MAC adresy musím zadat i přesný název routeru?

Mám totiž ve škole wi-fi přes MAC filtr.. který je povolený jen pro pár NTBKu.. tak bych právě do mobilu potřeboval dostat MAC adresu některého z NTBKu :-)

Edit: tak se mi podařilo tu MAC adresu změnit pomocí toho Terminal Emulatoru.. ale je to dočasné.. po restartu se vrátí na původní hodnotu, zítra zkusím, jestli wi-fi pojede :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: ROOTovské nastavení

Příspěvek od Exp »

On ten .nvmac.info je pravděpodobně skrytý soubor. Zkus jestli nepůjde použít v Root Exploreru nějaké vyhledávání. To by právě měl být ten trvalý způsob změny MAC adresy.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Lukin_GSi
Příspěvky: 10
Registrován: 26. 12. 2012 2:13
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: B952
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOTovské nastavení

Příspěvek od Lukin_GSi »

To je divné, v Terminal Emulatoru pri prikazu "iwconfig" hodi NOT FOUND... a když v tom Root Exploreru ve "view" zakliknu "show hidden files" a dám "search" - .nvmac.info... tak to nic nenajde :-( MAC adresa se mi v Terminal Emulatoru podařila změnit, ale asi to není ono, protože v nastavení Wi-Fi - IP... napíšu adresu a následně ji ověřím, tak místo zadané adresy vidím "fe80::fa3d:fffff: :(

Odpovědět