Přidej se

Výpadky signálu

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Boris008
Příspěvky: 19
Registrován: 10. 12. 2012 21:18
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: 952GV

Výpadky signálu

Příspěvek od Boris008 »

Ahoj, mám menší problém se svojí G300. Zrovna včera večer mi zase nepozorovaně odešel signál kamsi do neznáma a už se ho nepodařilo navázat bez mé pomoci - režim letadlo a zpět. Už se mi to párkrát stalo, teď mám 952GV, ale myslím že mi to dělalo i u 937. Mám zapnutý režim sítě 3G. Jinak je tady normálně silný signál, nikomu jinému to na jiném telefonu nedělá. Naštve to protože on mi to prostě neoznámí a pak si toho za hodinu všimnu a už mám zmeškané hovory a smsky co se se mnou děje. Má někdo nějaký tip? Díky moc ;)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Výpadky signálu

Příspěvek od Exp »

Mně se to zatím nestalo. Používal jsem jak GB tak ICS. Zkoušel jsi přepnout na 2G? Možná seš v místech, kde je u 3G slabý signál nebo něco. A když to nenajde tak to automaticky odpojí síť. Zkus taky přepnout v nastavení volbu sítě (automaticky - manuálně). Mohlo by to být i špatnou sim kartou. Výměna u operátora je většinou zadarmo.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Boris008
Příspěvky: 19
Registrován: 10. 12. 2012 21:18
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: 952GV

Re: Výpadky signálu

Příspěvek od Boris008 »

Stáhnul jsem si aplikaci GSM Signal Monitor a budu to sledovat, dneska jsem třeba cestoval a sledoval jsem, že se v pohodě přepojuje z 3G na 2G a zpět. Ale asi to stejně nechám na 2G, stejně 3G nevyužívám.. No a když to bude pořád dělat tak zkusím tu sim kartu. Díky

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Výpadky signálu

Příspěvek od Exp »

Pokud nepoužíváš 3G, tak to klidně přepni. Zlepší se tím i výdrž na baterce. Já mám taky zapnuté jen 2G.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Výpadky signálu

Příspěvek od davehanz »

Ahojte, tak dnes se mi asi 3krát nezávisle na sobě vypnul hovor,aniž bych o tom věděl,dál si vesele povídám,ale když na druhé straně byl nějak dlouho klid,podívám se,a hovor dávno ukončen,klávesy zamknuty a signál nikde. Používám jen a pouze 2G síť. Kde je zase problém????????????díky
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Výpadky signálu

Příspěvek od Exp »

Možná špatný signál v místě nebo nějaký problém se sim kartou (zkus ji vytáhnout a otřít jemným hadříkem konktakty). Restartuj telefon a uvidíš co to bude dělat dál. Kdyby se to opakovalo, nech si pro jistotu vyměnit sim kartu. Mělo by to být zadarmo. Když vyloučíš simku tak pak už jedině problém s telefonem. Pak zkusit tovární nastavení a kdyby nepomohlo ani to, tak už asi jen reklamace. Pokud to teda není nějakým problémem v síti (zkusit to kdyžtak v jiném telefonu).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Leonardis
Příspěvky: 621
Registrován: 25. 12. 2012 18:38
Zařízení: Lenovo K5 Note
Firmware: Android 6.0
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Liberecký kraj CZ

Re: Výpadky signálu

Příspěvek od Leonardis »

Já měl problémy ze signálem u CM10,1 R2! Po restartu telefonu vše ok, ale přešel jsem zpět na CM10 R6 a pohoda.

orin100
Příspěvky: 14
Registrován: 15. 11. 2013 16:22
Zařízení: Huawei G300
Firmware: 4.3.1 CM10.2
Operátor: T-mobile

Re: Výpadky signálu

Příspěvek od orin100 »

Přesně tohle mi dělala ta verze také :-( dokonce i verze 10.1.R3 :-( zatím sem si nahral verzi 10.2.NICHTLY . Ale chtěl bych se vrátit k verzi 10.1 bo ta mi seděla tak nějak líp :) Kde si sehnal verzi R6 ? a signál už ti nevypadává? Aha omlouvám se vším sem si že máš verzi 10 :-) a ne 10.1

Uživatelský avatar
lukjir
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 12. 2013 15:20
Zařízení: Ascend Y300
Firmware: CM11
Operátor: Vodafone

Re: Výpadky signálu

Příspěvek od lukjir »

Úplně stejný problém jako je v prvním příspěvku mám taky na CM11 na Y300. Stane se to cca jednou za dva týdny. Není to tak hrozné, ale rád bych kdyby se to vyřešilo. Myslím, že to bude ROMkou, na stock to nedělalo.

Odesláno z mobilu
Na mém Huawei Ascend Y300 mám TWRP Recovery, jedu na CM11, používám Nova Launcher a klávesnici Swiftkey
Nejoblíbenější aplikace: Llama, Mapfactor Navigator, Monect, IM+PRO

Odpovědět