Přidej se

nenalezení signálu

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
misakozlik
Příspěvky: 45
Registrován: 26. 5. 2013 21:09
Zařízení: Huawei acend G300
Firmware: Stock b958
Operátor: T-mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: nenalezení signálu

Příspěvek od misakozlik »

Jsem v praze a co jsem se koukal tak tam kde teď jsem je pokrytí výborné ale právěže když dám 3g i 2g tak signál úpně vypadne

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: nenalezení signálu

Příspěvek od mitsuu84 »

Vypadne a už nenaskočí?A předtím ti to fungovalo normálně?Nepřešels třeba na jinou rom která má s 3G problém?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

misakozlik
Příspěvky: 45
Registrován: 26. 5. 2013 21:09
Zařízení: Huawei acend G300
Firmware: Stock b958
Operátor: T-mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: nenalezení signálu

Příspěvek od misakozlik »

No tak na jaké rom to začalo si už nepamatuju ale pak už to nepřestalo, teď jsem na stock B958 a problém furt je.
Měl jsem tam hodně romek mezitím. nejelo mi to na cm 10 10,1 a právě tu na který teď jedu. Ale předtím mi to na cm 10 fungovalo.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: nenalezení signálu

Příspěvek od mitsuu84 »

Zkus přes operátora jak to v tom místě má s pokrytím a podobně.Mě to funguje normálně ale doma mi taky signál vypadává a skrz malej 3G signál.A když pak přepnu jen na 2G tak na chvilu signál uplně zmizne než se to přepne,ale pak normálně naskočí.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

misakozlik
Příspěvky: 45
Registrován: 26. 5. 2013 21:09
Zařízení: Huawei acend G300
Firmware: Stock b958
Operátor: T-mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: nenalezení signálu

Příspěvek od misakozlik »

no mně se při přepnutí na 3g právě vypne signál ale 3g už nezapne. Když to fungovalo tak se mi to přepínalo bez výpadků. Byl bych rád kdyby to bylo třeba rozbitou simkou a aby mobil nemusel jít na reklamaci, jinej android nemám...

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: nenalezení signálu

Příspěvek od Exp »

Možná seš někde na hranici 2G / 3G signálů a proto to vypadává. Nebo nějaký problém u operátora. Můžeš si taky zkusit objednat simkartu od jiného operátora a vyzkoušet jak to bude fungovat. Dívám se, že máš T-mobile, tak třeba O2 na simzdarma.cz nebo Oskartu od Vodafonu (je zdarma včetně zaslání a je na ní 10 kč kredit) apod. Na zkoušku by to mělo stačit. Na oficiálním firmwaru by to blbnout nemělo, pokud by to byl hardwarový problém v mobilu, tak to bez servisu nevyřešíš. Ale může to způsobovat víc věcí, chce to pořádně otestovat. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

misakozlik
Příspěvky: 45
Registrován: 26. 5. 2013 21:09
Zařízení: Huawei acend G300
Firmware: Stock b958
Operátor: T-mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: nenalezení signálu

Příspěvek od misakozlik »

Dík za inspiraci, nejdřív zkusim vyměnit sim u tmobila a pak mam jeste sim kartu od kaktusu tak taky vyzkousim no uvidíme.

Edit: neexistuje nejaka aplikace ktera by dokazala rozpoznat zda čip funguje nebo ne?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: nenalezení signálu

Příspěvek od Exp »

Tak T-mobile tam teď máš. A Kaktus je taky v síti T-mobilu. :) Takže tak bys poznal jen problém s konkrétní simkou. Pokud je to ale nějaká vada v síti (např. nefunkční signál v místě bydliště, hranice signálu apod.), tak bys to mohl zjistit použitím simky jiného operátora.

Žádnou aplikaci na test funkčnosti 3G modulu bohužel neznám. V Google Play jsou aplikace na test rychlosti 3G, ale to ti asi moc nepomůže.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: nenalezení signálu

Příspěvek od Puget »

k tomu testu není v G300 možnost vyvolat servisní menu a kouknout se zda to funguje? Mám pocit, že jsem to viděl v Sony SP. Ale jak se vyvolává menu v G300 si už bohužel nevzpomenu.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

misakozlik
Příspěvky: 45
Registrován: 26. 5. 2013 21:09
Zařízení: Huawei acend G300
Firmware: Stock b958
Operátor: T-mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: nenalezení signálu

Příspěvek od misakozlik »

Dalsi super odpoved, zkusim pohledat :)

Odpovědět