Přidej se

Nejde zapnut

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Filip
Příspěvky: 12
Registrován: 1. 11. 2013 18:14

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Filip »

tak ale potom mi je to divné lebo keď som mal starý firmware tak sa mi podarilo 2 krát spustiť telefón so simkartou až po zadanie pin a tam to vyplo a po nainštalovaní nového firmweru sa mi to podarilo raz aj so simkartou až po obnovenie údajou pomocou google+ počas obnovovania mi zase vyplo mobil tak teraz neviem že aká hardvérová chyba by tam mohla byť keď mi to raz spustí a raz nie

Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 41
Registrován: 31. 10. 2013 19:42
Zařízení: Huhlavej G510
Firmware: prozatím SlimKat
Operátor: Vodníkfoun
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Lucifer »

G300 neni tak stary model aby nebyl v zaruce, pokud je tam cisty flash oficialni romky a takhle to blbne tak nic nez HW chyba to nebude = nez si s tim nicit nervy a zbytecne zabijet cas, tak to proste odnest na reklamaci. Basta.

Filip
Příspěvky: 12
Registrován: 1. 11. 2013 18:14

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Filip »

okej počkám ešte na odpoveď exa či s tým neni dačo iné a ak sa do pondelka neozve posielam na reklamáciu

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Exp »

Filipe já bohužel Skype nepoužívám, ale klidně mi piš sem do vlákna nebo případně soukromou zprávu. Jinak souhlasím s Luciferem. Pokud nepomůže přeinstalace oficiálního firmwaru (instalace by měla proběhnout bez chyb až do konce) a pořád to blbne jako před tím, tak tam bude pravděpodobně nějaká hardwarová závada a doma to nespravíš. Servis by byl pak nejlepší řešení. Pokud je telefon v záruce, tak neváhej. Opraví ti to zadarmo.

Ještě mě napadalo třeba zkusit tam jinou sim kartu. Nebo ještě najet do recovery (vol + a power) a tam vybrat volby "wipe cache partition", případně "wipe data factory reset". Pokud ale říkáš, že přeinstalace firmwaru nepomohla, tak tyhle postupy už nejspíš nic nezmění.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Exp »

Příspěvky o Y300 přesunuty do samostatného tématu do správné sekce: viewtopic.php?f=17&t=1825
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od maxXx »

Kolega měl stejný problém, ala "nejde zapnout" protože máme přímé napojení na firmu BRITEX-CZ, tak neotálel a poslal to hned tam. Závada byla na zákl. desce telefonu resp. na některém z chipů (blíže nespecifikováno) a řešili to výměnou té desky. Netrvalo to ani 14 dní a telefon měl zpět. V rámci reklamace byla oprava zdarma. Takže po stránce servisu spokojenost.

Jen telefon přišel opět ve stavu továrního nastavení (Android GB) a nejspíše s jinou ROM protože při spouštění místo loga Huawei se zobrazil nápis Android. Ale aplikace i spouštěč Huawei v telefonu byl.
Aktualizace na ICS byla v telefonu dle jeho slov jen nahraná, ale nebyla nainstalována.

Toď naše zkušenost ze servisem Britex.
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Exp »

Díky za informace. Ono pokud vyměnili celou desku, tak tím se může změnit i firmware (záleží jaký je nainstalovaný na desce). Každopádně ale by měla jít provést klasická aktualizace, třeba na ten ICS. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od maxXx »

Exp píše:(záleží jaký je nainstalovaný na desce)
Nyní je tam ale ten samý jako tam byl v době koupě B435, ale byl nahraný pouze ve složce k upgrade, ale nainstalovaný nebyl.
Nyní už sice je, ale je nějaký divný (např. chybí ikony v notifikacích a je pomalejší) proto provedeme upgrade na General Version.
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Exp »

Jestli myslíš B935 (B435 snad ani neexistuje :)), tak určitě bude lepší přeinstalace na B952 General Version. Ta je totiž z těch oficiálních ICS firmwarů pro G300 nejlepší. Jinak na tlačítka v liště doporučuji aplikaci Power Toggles: viewtopic.php?f=47&t=303
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od maxXx »

Ano B935 omlouvám se, po ránu mě neposlouchá klávesnice... :)
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Odpovědět