Přidej se

Nejde zapnut

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
serwak
Příspěvky: 4
Registrován: 30. 10. 2014 12:31

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od serwak »

Měl jsem tam už 4.0, používal jsem jen oficiální Vodafone aktualizace a přestalo tu fungovat samo od sebe. Telefon byl sice pomalejší a tvrdil, že nemá dostatek místa na aktualizaci aplikací (i když tam místo bylo), ale přestal fungovat z ničeho nic. V jednu chvíli jsem ho normálně používal o půl hodiny později nefungoval.

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od davehanz »

Klasika u tohoto modelu... Po roce odchází.. Ne u všech.. Základní deska, mám to z ruky ze servisu, nevymyslím si to ;-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Exp »

Pokud jsi měl oficiální Vodafone firmware, tak B952 General Version by měla jít nainstalovat. Vodafone má verze a Androidem 4.0 - B937, B952D (na obě dvě jde přímo B952 GV) a pak nejnovější B961, který ale nebyl dostupný přes OTA, takže předpokládám, že ten jsi tam neměl. Zkus teda ještě nainstalovat ten nejnovější od Vodafonu:

http://consumer.huawei.com/en/support/d ... m?id=18122

a pokud by to neprošlo, tak já osobně bych zkusil ještě nainstalovat downgrade balíček z firmwaru B958 (je to popsané i tady v návodě na downgrade, způsob č. 2: https://smartforum.cz/viewtopic.php?f=15&t=330). Instaluj jen ten malý přechodový balíček firmware B958 nemusíš. A pokud projde instalace balíčku, tak potom na kartu buď oficiální Vodafone firmware B895 (Android 2.3.6) z balíku pro downgrade (je to popsané v tom návodu, způsob č.2 bod 5 - instalovat jen ze složky U8815V100R001C02B895) nebo pak rovnou vyzkoušet instalaci B952 GV.

Jestli nezabere ani tohle, tak pak pravděpodobně těžítko. :) Jestli máš ještě záruku, tak reklamace.
davehanz píše:Klasika u tohoto modelu... Po roce odchází.. Ne u všech.. Základní deska, mám to z ruky ze servisu, nevymyslím si to ;-)
Dave taky jsem o tom slyšel. Ale údajně to dělá je na ICS firmwarech. Na GB podle všeho tyhle problémy nebyly.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

serwak
Příspěvky: 4
Registrován: 30. 10. 2014 12:31

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od serwak »

Díky za rady, ale nepovedlo se nainstalovat ani ten malý přechodový balíček, takže mám fakt asi jen těžítko. Jinak GB jsem měl 2 roky, pak přejdu na ICS a do dvou měsíců je telefon v háji, takže na tom asi něco bude. Ale i přesto díky za rady.

EDIT: A nevíte, jestli se oplatí to dát do servisu nebo už ne?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Exp »

Pokud už nemáš záruku, tak se tam jedině zeptat na kolik by to vyšlo a podle toho se rozhodnout. U Vodafonu dělá záruční servis na Huawei telefony Britex, takže tam bych kdyžtak začal. :) Podle mě se to ale nevyplatí. Funkční G300 v dobrém stavu a s veškerým příslušenstvím koupíš v inzerci okolo 1300 kč. Předpokládám že oprava v servisu (výměna desky) by byla dražší. A nebo koupit za pár korun nějaký poškozený třeba z Aukra, který bude mít funkční desku a vyměnit si to (třeba po pádu s rozbitým displejem apod.).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Mikhail
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 2. 2015 17:44
Zařízení: Huawei ascend g300
Firmware: JB 4.0.3

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Mikhail »

syntaxicek píše:U g300 je problém s přehříváním procesoru, kamarád ho přehrál už 2x, no vlastně odvařil... :D Y300 mám pocit že má nějakou ochranu proti tomu, ale to si nejsem jist. Měl by ti jít přehrát ten firmware, pak už jen hw chyby, zkus, uvidíš :) držím palce :)
mne nejde zapnut g300 ale ked dam na nabíjačku tak normálne mi ukáže že nabíja .. je to odpálený procák??

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od LukasA »

Ne, to by mobil nic na obrazovce neukázal..

Kiko
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 3. 2015 14:54

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Kiko »

Pomoc mám huawai y530 a nejde mi zapnúť teda zapnem a mi naskoci android a nič pomoc dik

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Mr.Oizo »

Jsi ve špatné sekci. Jinak vyzkoušej tento postup. http://www.hard-reset.com/huawei-ascend ... reset.html

Dominika
Neregistrovaný uživatel

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Dominika »

Ahojte mám mobil Sony M2 a stalo sa mz tiež to iste yničoho nič mam čiernu obrazovku a je podsvietená nedá sa ani zapnut ani vypnut mobil vobec nereaguje. Prosim o radu

Odpovědět