Přidej se

Display a kryt

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
pslaufik
Příspěvky: 28
Registrován: 23. 8. 2013 11:51
Zařízení: Huawei Ascend P6
Operátor: O2
Bydliště: Kolín

Display a kryt

Příspěvek od pslaufik »

Ahoj včera se mi stala taková nemilá věc, mobil mi spadl přímo na display a je tam teď pavouk. Display nic nezukazuje jen když ho zapnu tak je světlá obrazovka jinak nic víc, ale normálně dotyk je funkční. Nevíte kolik by mohla stát případná oprava v servisu? Já osobně si myslím, že kolem 1500+- , ale zase si nejsem jistý co přesně odešlo.
Díky za jakoukoliv radu nebo odpověď :)
HUAWEI Ascend P6 !

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Display a kryt

Příspěvek od Exp »

Ahoj. :) Nedávno tady bylo podobné téma, třeba se něco z toho bude hodit: viewtopic.php?f=14&t=1084

Záleží jestli máš rozbité i krycí sklo nebo jen displej pod ním. Podle toho buď koupit příslušnou součástku nebo to dát do servisu. Jaká je ale teď cena bohužel nevím. Jedině tam zkusit napsat. Třeba Vodafone posílá tyto telefony v rámci záručních oprav do Britexu, tak by to šlo zkusit tam.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

pslaufik
Příspěvky: 28
Registrován: 23. 8. 2013 11:51
Zařízení: Huawei Ascend P6
Operátor: O2
Bydliště: Kolín

Re: Display a kryt

Příspěvek od pslaufik »

No určitě je rozbité i krycí sklo sice ne moc, ale je tam prostě prasklina, takže se to musí vyměnit celé. Já s tím zkusím dojít do servisu, který je u nás a potom do O2 od nich ten telefon mám a uvídim co mi na to řeknou :) nebo spíš cenu jakou řeknou, protože podle mě odešel display a krycí sklo a to se dá koupit za 1200-1300 a jestli mi to v servisu udělají za 1500 tak to už mě nezrujnuje :D
HUAWEI Ascend P6 !

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Display a kryt

Příspěvek od Exp »

To jo no. :) tak pak dej vědět jak to dopadlo a kolik si řekli.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

pslaufik
Příspěvky: 28
Registrován: 23. 8. 2013 11:51
Zařízení: Huawei Ascend P6
Operátor: O2
Bydliště: Kolín

Re: Display a kryt

Příspěvek od pslaufik »

Tak v servise kryt a dotyková deska + grafika + prace za 2100,- :/ zadna slava kdyz me vysel od O2 za 1200,- :D
HUAWEI Ascend P6 !

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Display a kryt

Příspěvek od Exp »

To už se snad ani nevyplatí do toho servisu dávat. Třeba úplně nový Huawei Y300 koupíš za cca 3300 kč, nebo nový G300 ještě levněji (v nedotovaných cenách). Já bych možná být tebou zkusil koupit náhradní díly a pustil bych se do toho sám. Nový displej stojí v CZ e-shopech cca 650 kč a digitizér taky tak. Takže by tě to vyšlo na nějakých 1300 kč. Něbo klidně sehnat nějaký nefunkční G300 a vzít to z toho.

Mrkni se taky na toto téma: viewtopic.php?f=4&t=1141. Je tam popsaná zkušenost s digitizérem z ebay.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Display a kryt

Příspěvek od davehanz »

Ahoj,vymenit displej a digitizer neni nic tezkeho a udela si to clovek sam,pokud je trochu zrucny a jemny a hlavne opatrny.Delam to vsem v okoli na vsech ruznych znackach,vymena mi trva cca se vsim vsudy pul hodky.Naradi mam,staci dodat nebo jen objednat soucastky a je to. ;)
Naše forum, vaše forum :-)

pslaufik
Příspěvky: 28
Registrován: 23. 8. 2013 11:51
Zařízení: Huawei Ascend P6
Operátor: O2
Bydliště: Kolín

Re: Display a kryt

Příspěvek od pslaufik »

Děkuj za rady nakonec jsem přistoupil ke koupi nového telefonu) a pořídil jsem si Huawei Ascend P6 ten mi snad chvíli vydrží vcelku :D
HUAWEI Ascend P6 !

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Display a kryt

Příspěvek od Exp »

Ideální řešení. :D Pak dej vědět jak seš s P6 spokojený. Související diskuze tady: viewforum.php?f=26
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět