Přidej se

kde koupit náhradní díl?

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
Karlosek-K1
Příspěvky: 132
Registrován: 18. 11. 2012 17:22
Zařízení: LG G3, LG G Pad

kde koupit náhradní díl?

Příspěvek od Karlosek-K1 »

Zdravím, chtěl bych zkusit ještě dát dokupy Huawei G300,který už mi doma dlouho leží s nefunkčními postranními tlačítky k ovládání hlasitosti - problém je prasklý flex,který k nim vede,tudíž tento díl sháním,ale nikde ho nemohu sehnat,telefon se dá ovládat bez nich,ale nejsem spokojen s ROMkou kterou tam mám a bez postraních tlačítek se do recovery nedostanu (tato rom nemá rozšířené vypínací menu) a přes aplikace se do recovery taky nedostanu :-(

Díky za případné info, kde sehnat nd. Díky

Uživatelský avatar
syntaxicek
Příspěvky: 575
Registrován: 23. 4. 2013 10:48
Bydliště: Praha

Re: kde koupit náhradní díl?

Příspěvek od syntaxicek »

Připojit k PC a dát unroot jestli ti jde o unroot. Náhradní díly: zkus normální servis jestli u vás máte, moc nechápu, co máš praskleho?

honzyn25
Příspěvky: 197
Registrován: 4. 7. 2013 23:10
Zařízení: Xiaomi Hongmi a y300
Firmware: Miui 4.2.2 a CM 10.1
Operátor: Mobil.cz
Bydliště: U Founu

Re: kde koupit náhradní díl?

Příspěvek od honzyn25 »

To je něco jako guma pod tlačítky, která přenáší stisk tlačítka na kontakt a vypruží tlačítko zpět.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: kde koupit náhradní díl?

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Zkoušel jsem najít ten náhradní díl u nás v e-shopech, ale nikde ho nemají. Podařilo se mi ho ale najít na zahraničních webech. Např. tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.aliexpress.com/item/Replacement-Volume-Button-Flex-Cable-For-Huawei-u8818-Cellphone/1121895835.html
Nebo zkusit napsat někam do servisu (záruční servis pro G300 od Vodafonu dělá Britex), jestli ten dílek nebudou mít tam. Bylo by to asi nejlepší řešení. Případně někde sehnat nefunkční G300, vyměnit si to a pak ho zase prodat dál na náhradní díly.

Jinak doplňující info pro ostatní, flex kabel je tenký pásek (kabel) spojující určité součásti telefonu. Např. displej se základní deskou, nějaké samostatné bloky (tlačítka) apod. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Karlosek-K1
Příspěvky: 132
Registrován: 18. 11. 2012 17:22
Zařízení: LG G3, LG G Pad

Re: kde koupit náhradní díl?

Příspěvek od Karlosek-K1 »

Díky za info, do Britexu a dalších servisů jsem psal už hned když se mi to stalo, bohužel mi napsali, že tento díl nemají,ale ještě to zkusím znovu a jinak dík za odkaz, mělo by to být ono, jen tam chybí zrovna ten flex,ale budu kdyžtak doufat,že ta fotka je jen orientační.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: kde koupit náhradní díl?

Příspěvek od Exp »

To jo, v názvu produktu ten flex mají, ale fotka teda neodpovídá. Buď to risknout nebo jim tam zkusit napsat. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Karlosek-K1
Příspěvky: 132
Registrován: 18. 11. 2012 17:22
Zařízení: LG G3, LG G Pad

Re: kde koupit náhradní díl?

Příspěvek od Karlosek-K1 »

Vyřešeno :-) a celkem jednoduše :D obnovil jsem tovární nastavení, při bootu se mi to ,,zeptalo" zda chci ,,fix root" a je vyhráno :-) Nainstaloval jsem aplikaci Quick boot https://play.google.com/store/apps/deta ... boot&hl=cs přes ni jsem telefon restartoval do recovery , hodil jsem tam aktuální miui rom a takhle mi to dostačuje, tlačítka kupovat nebudu ;) Může se to tu kdyžtak zamknout :-) díky

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: kde koupit náhradní díl?

Příspěvek od Exp »

Díky za info. Zajímavé řešení. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět