Přidej se

Kde koupit Huawei Ascend G300?

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Leonardis
Příspěvky: 621
Registrován: 25. 12. 2012 18:38
Zařízení: Lenovo K5 Note
Firmware: Android 6.0
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Liberecký kraj CZ

Re: Kde koupit Huawei Ascend G300?

Příspěvek od Leonardis »

hmm, bral bych bílej

T.om87
Příspěvky: 8
Registrován: 11. 2. 2013 18:26

Re: Kde koupit Huawei Ascend G300?

Příspěvek od T.om87 »

Zdravím....Tak sem se stal novým majitelem G300...Bohužel už týden telefon vracím,ale stále bez odezvy. Kupoval sem ho ve vodafonu,protože vycházel nejlíp a po projití všech možných Ostravských elektro prodejen měl ten vystaveny ve vodafonu androida GB. Bohužel hned po zakoupení a spuštění samozřejmě nebyla v nabídce čeština(naskočila až po VF simce). Další sklamání přišlo když sem zjistil že má místo GB ICS :-( Navíc se mi po chvilce začal sekat...tak sem si řek že ho vrátím a raději koupím v electroworldu za 3800 jiný. Ale ejhle prodavač na prodejně mi teda vrácení po prozkoumání použitosti vrácení uznal s tím,že teď bohužel nemají dostatečnou hotovost aby mě mohli vyplatit. Ale že prý se ozvou hned jak budou mít...bohužel je to málem 2 týdny a stále se neozývaji. Je možné aby taková prodejna neměla usmolené 4000? Myslíte si že telefon můžu vrítit i na jiné prodejně než sem ho koupil??
Omlouvám se za tu slohovku ale musel sem se podělit.... I tak ale doufám že ho nakonec vrátím a budu si moc vzít jiný kus,protože mě ta G300 nějak uchvátila...

frogfish
Příspěvky: 14
Registrován: 2. 2. 2013 15:27
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: B952 General version
Operátor: t-mobile

Re: Kde koupit Huawei Ascend G300?

Příspěvek od frogfish »

No to ej docela zajímavý, mě když jsem ptal jak je to s tím vrácením řekli to samé co tobě, že pokud utrží cenu telefonu tak mi je vrátí ihned, pokud ne vezmou si číslo účtu a pošlou to do 14-ti dnů na účet ...... tak nevím.... (je fakt že sjem to nezkoušel, protože jsem downgradoval na GB a max spokojenost....

T.om87
Příspěvky: 8
Registrován: 11. 2. 2013 18:26

Re: Kde koupit Huawei Ascend G300?

Příspěvek od T.om87 »

Tak to sem rád že nemám sám takový problém...Taky sem uvažoval že bych udělal downgrade, ale nějak mě odrazuje to že se mi celý systém sekal ikdyž tam byly jen ty originál aplikace a nastavení. Navíc sem mi ještě stalo že mi čeština vypadla i po tom co jsem jí aktivoval VF simkou a pak tam dal svou z TM... Možná jen špatný kus a smůla...Uvidíme co dál no...

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Kde koupit Huawei Ascend G300?

Příspěvek od Exp »

Vodafone už prodává G300 jen s ICS (B937). Musel bys narazit na nějaký starší kousek, který má ještě GB, ale kdoví jestli ještě nějaký takový mají v prodeji. U Vodafonu je ale obrovská výhoda v tom, že můžeš oficiálně a snadno udělat z této verze downgrade na GB. Nikdo jiný to u G300 nenabízí.

Mrkni se sem: viewtopic.php?f=4&t=10
Je tam vše potřebné včetně návodu v češtině.

To že není v nových telefonech čeština je teď taky "normální". Po vložení sim karty od Vodafonu se ale aktivuje. Pak už by s tím neměl být problém. Pokud uděláš downgrade, vše už je v pořádku česky.

To že se už 14 dní neozvali...asi na to zapomněli nebo je to záměr a čekají jestli si to ještě nerozmyslíš. :) Buď tam zajít znova nebo můžeš telefon do 30 dnů od koupení vrátit i poštou. Jmenuje se to záruka spokojenosti, mají to přehledně popsané na webu včetně adresy, kam ho můžeš poslat. Peníze pak vrátí do 30 dnů na účet nebo poukázkou.

Hlavně si dej pozor, když budeš kupovat telefon ve volném prodeji, abys ho nedostal s verzí B935 (ICS). Tento firmware je slepá ulička. Nejde z něj ani downgrade a ani aktualizace na vyšší verzi (oficiálně). Navíc telefony ve volném prodeji už se taky někde prodávají jen s ICS.

Být tebou, rozmyslel bych si ještě to vrácení telefonu od Vodafonu. Jestli máš pořád B937, vyzkoušej udělat downgrade. Verze B895 (GB) je výborná. A nebo je taky možnost aktualizace na B952 GV, která je oproti B937 rychlejší (čistý systém s lepší správou paměti). Z ní už ale pak downgrade neuděláš.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Leonardis
Příspěvky: 621
Registrován: 25. 12. 2012 18:38
Zařízení: Lenovo K5 Note
Firmware: Android 6.0
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Liberecký kraj CZ

Re: Kde koupit Huawei Ascend G300?

Příspěvek od Leonardis »

po koupi bych do něj nahrál B952 General Version android 4,0 a bylo by po problému

KADETT
Neregistrovaný uživatel

Re: Kde koupit Huawei Ascend G300?

Příspěvek od KADETT »

Koupil jsem minulý týden v e-shopu/Hurá mobil.cz/ G300 v bílé barvě za 4200 Kč. Má GB a je to verze B894. Je v ní možnost výběru postupného nebo plného vyzvánění.

juras13
Příspěvky: 86
Registrován: 17. 2. 2013 11:23
Zařízení: Honor 3C

Re: Kde koupit Huawei Ascend G300?

Příspěvek od juras13 »

Zdravím. Chci si koupit tento telefon G300 ale uvažuji kde? Jestli u Vodafonu jak tu píšete a nebo na prodejně.

Mohly by jste mi poradit kde ho koupit abych nemněl nějaké tech problémy a čeho bych se mněl vyvarovat?

Předem vám moc děkuji za vaší radu
Huawei Ascend G300
B952

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Kde koupit Huawei Ascend G300?

Příspěvek od Exp »

Já bych ho bral od Vodafonu. Mají dobrou cenu, můžeš udělat downgrade z ICS na GB, aktualizaci na nejnovější B952 GV (a odstranit tak customizaci operátora) atd. Prodejny mají po celé ČR, tak ani s případnou reklamací by neměl být problém. A navíc je tam 30 denní záruka spokojenosti. Vodafone ale teď prodává telefony, do kterých musíš při zapnutí vložit sim kartu vodafonu (kvůli češtině). Pak už můžeš vložit jakoukoliv sim.
Tady jsou o tom bližší informace: viewtopic.php?f=4&t=249

A možná by stálo za to využít i aktuální akce, kdy ke G300 při koupi přes e-shop dostaneš i sim kartu s 1000 korunovým kreditem: viewtopic.php?f=4&t=156#p1799
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

juras13
Příspěvky: 86
Registrován: 17. 2. 2013 11:23
Zařízení: Honor 3C

Re: Kde koupit Huawei Ascend G300?

Příspěvek od juras13 »

Tak že telefon koupit i s obyčejnou kartou od Vodafonu.

Pročital jsem vaše forum a nevěděl jsem kde to koupit, a pořád tu píšete a vychvalujete Vodafone, a tak asi pujdu do toho vodafone i s obyčejnou kartou za těch 4100Kč.
Vodafone nabizí jen jednu barvu a to je šedá není to náhodou Chrome verze?
Je přeci Chrome a pak Bilá barva a já jsem chtěl chrome
Huawei Ascend G300
B952

Odpovědět