Přidej se

Přesné nastavení MMS krok po kroku

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Přesné nastavení MMS krok po kroku

Příspěvek od davehanz »

Ahojte všichni, prosím o sestavení a vypsání krok za krokem nastavení MMS,díky.
Já už si poslal tolik konfiguračních smsek od T-mobile a stále mi nejdou přijímat ani odesílat.
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Přesné nastavení MMS krok po kroku

Příspěvek od Exp »

Nejdřív si musíš nastavit přístupový bod na MMS (jak na to by mělo být na stránkách operátora). Pak aktivovat mobilní data v nastavení telefonu. A mělo by to fungovat. Přenos funguje klasicky přes data operátora (podobně jako připojení k internetu), ale je na samostatný přístup, kde se neúčtuje za množství přenesených dat ale za odeslanou zprávu. Ověř u operátora, jestli nemáš mobilní data úplně vypnutá.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Přesné nastavení MMS krok po kroku

Příspěvek od davehanz »

Díky.Mobilní data mám zapnutý u operátora,ale v tel je mám vypnutý.Nechci,aby se mi mobil jakkoliv připojoval j netu za peníze.Nemám žádný datový balíček a ani o něm neuvažuju,vše řeším přes wifi,kolem mě jich je všude dostatek,tak nebudu cpát operátorovi ještě za data ;-).
Mě přijde mmska,a je na ní text a obdélník STÁHNOUT.Stahovat ale nejde.Nejspíš tím,jak píšeš,že mám v tel vyplé mobilní data.Když si je zapnu,a přijde mi nebo pošlu mmsku já,sežere mi to 24Kč za denní internet?chci,aby mi normálně fungovali mms ale zdarma,samože těch 5Kč si rád zaplatím za ní.Jde mi o to,aby si to načetlo tu mmsku zdarma :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Přesné nastavení MMS krok po kroku

Příspěvek od Exp »

MMS sice fungují přes mobilní data, ale je na to speciální přístupový bod, kde neplatíš za připojení ani za množství přenesených dat. Účtuje se jen odeslaná MMS. Přijaté jsou samozřejmě zdarma. :) Přes wifi to nejde. Mrkni se na stránky operátora, jak nastavit mobil. Každý to má jinak. Potom povol mobilní data v telefonu a u operátora si je zakaž. Nebude pak hrozit, že se připojíš na placený internet, ale mms budou fungovat. MMS přes data fungují na všech telefonech. Je to vlastnost této služby.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Přesné nastavení MMS krok po kroku

Příspěvek od davehanz »

Tak,vcera jsem tedy zapl mobilní data v nastavení,a v tu ránu jsem byl chudší o 24Kč :-(. To mě dokáže vytočit.MMS mi sice došla normálně,ale nechápu,proč hned aktivovali internet v mobilu na den,to mi prostě nejde do hlavy.počkám do vypršení a pokud budu muset obětovat znova 24Kč,tak je zas vypnu a prdím na celé mmsky.Je fakt,že to nemám zakázaný u operátora.Což budu muset udělat neprodleně.
Vlezl jsem na operátorovi stránky,nechal si poslat konfigurqční smsky,vše jsem uložil...pak zapnu v mobilu data a ejhle...hned kradou :-O.
V žádným mobilu jsem s tímto neměl nikdy problém....
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Přesné nastavení MMS krok po kroku

Příspěvek od Exp »

Tím žes zapnul data se mohla spustit nějaká synchronizace nebo hledání aktualizací apod. Proto se to připojilo na placený internet. Zakaž data u operátora a bude to ok. MMS by pak měly normálně fungovat. A nebo je ještě jedna možnost...upravit v telefonu přístupový bod na placený internet. Je to v menu - nastavení - bezdrátové připojení a sítě - mobilní sítě - jména přístupových bodů. Bod na MMS nech v původním stavu a ten internetový uprav, aby se to přes něj nemohlo připojit. Když pak budeš chtít zapnout internet, vyskočí hláška, že se připojení nezdařilo nebo něco podobného.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

votur
Příspěvky: 15
Registrován: 7. 12. 2012 23:16
Zařízení: HuaweiG300
Firmware: ICS

Re: Přesné nastavení MMS krok po kroku

Příspěvek od votur »

Mam s timhle blbou zkusenost. Myslim, ze u tmobile nejde pouzivat net bez aktivace nejakyho balicku. Doporucuju ti dve veci. Jak se pise nade mnou, zkus zmrzacit ten profil internetu. A druha rada je, zkousej to v utery. To bys mel mit v ramci "kouzelnych uterku" zdarma.

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Přesné nastavení MMS krok po kroku

Příspěvek od davehanz »

Exp: děkuju,změnil jsem v tom nastavení jak jsi mi radil,adresu,tak,aby neexistovala.pomohlo to,už se tel nedokáže připojit k internetu přes mobil.data :-).jupííííí.
Ale zase mi přestali fungovat ty zasr....é mmsky.tož já už se z toho picnu snad...
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Přesné nastavení MMS krok po kroku

Příspěvek od Exp »

A změnil jsi jen ten přístupový bod internet? Pokud ses nedotknul bodu na mms, neměl by s tím být problém. Mobilní data musíš mít zapnutá.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Přesné nastavení MMS krok po kroku

Příspěvek od davehanz »

Do přístupového bodu mms jsem nesahal.jen do internetu.A prostě to nejde.šlo to jen když jsem měl na ten den předplacený internet v mobilu :-(. Kašlu na to,nenechám si brát peníze za nic,co nepoužívám.Mám okolo sebe dost wifi sítí,takže net mi je k ničemu.Až na to budu mít náladu,ještě to zkusím :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Odpovědět