Přidej se

sekající se telefon

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Paja32
Neregistrovaný uživatel

sekající se telefon

Příspěvek od Paja32 »

Ahoj, chci moc poprosit o nějaké tipy nebo rady, od té doby co jsem si aktualizovala telefon na android 4 ICS, tak pocituji né mérné,ale celkem závratné zpomalení a sekání telefonu,nebylo tomu tak ihned ale za pár dní už jsem to začala značně pocitovat,nevíc je problém v otevírání ikonek,musím kliknout vícekrát abych se dostala na pozadovanou aplikaci jak na obrazovce tak v menu,týká se to i otevírání sms a kontaktů,kolikrát mi zčerná obrazovka a uprostřed se objeví načítací kolečko,stejně tak přechod mezi obrazovkami se divně seká,co se týče aplikací v tel<tak nic závratného tam nemám,klasicky počasí in,nějaká aktivní tapeta,meteoradar,nějaký přehrávač na hudbu a video,go sms pro a asi dvě témata k tomu,operu mobile,svítilnu,můj vodafone a to je asi tak vše....navíc když juknu na systém a RAM,někdy mi ukazuje dokonce 2,2 MB volné paměti nevím proč.....když jsem koukala na to co mi nejvíce využívá baterii,tak se mi ukazuje že mapy zabírají 94% tsaky nevím proč,od začátku je používám stejně,a stejně tak od začátku mám stále zaplou wifi a GPS ku,mezipamět pravidelně mažu.......
nemáte někdo nějakou radu?do továrního nastaveví už jsem telefon jednou dávala,takže to se mi opravdu nechce:-(

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: sekající se telefon

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Bohužel on ICS je docela nenažraný systém (alespoň v té aktuální verzi B937). Oproti GB má vyšší nároky na spotřebu ram a celkově je pomalejší. Hodně lidí nadává i na zhoršené reakce na dotyk, sekání po nainstalování pár aplikací atd. Moje rada je zkusit povypínat žrouty paměti, protože podle tvého popisu to vypadá, že právě tohle bude ten problém. Vypni aktivní tapetu (nastav si jen statický obrázek), smaž plochy, které nepoužíváš (nebo zredukuj jejich počet - ideálně 1 nebo 2), povypínej widgety z ploch, stejně tak aplikace, které nepoužíváš (to je jedna z výhod androidu ICS - je možné systémové aplikace vypnout - např. talk, google+, facebook atd. Ty pak nezabírají v paměti žádné místo.). Zkus zapnout v nastavení a možnostech pro vývojáře vykreslování pomocí GPU. Jinak je nějaký důvod mít stále zapnutou GPS? Snaž se systém co nejvíc odlehčit. A nebo se vrátit na GB, mít sice starší systém, ale perfektně odladěný a rychlý. Tam odpadají všechny tyhle problémy. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Paja32
Neregistrovaný uživatel

Re: sekající se telefon

Příspěvek od Paja32 »

díky za rady,jen nechápu co mi tolik žere tu Ramku,co se tak bavím s lidmy co mají ICS tak nemají problém s ramkou mají volno třeba 160 MB a ne 2,2 jako já......já bych se hned vrátila ke GB ale prostě to vyzvánění je hrozný,tady je normální,zkusím si s tím pohrát a stáhnout nějaký ten prográmek na čištění paměti,třeba to trochu pomůže,uvidíme.....nic jineho mě nenapad,vždyt telefon mám s ICS tak max 14 dní<ani hry tam nemám proto tomu nerozumím

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: sekající se telefon

Příspěvek od Exp »

Ještě mě napadla jedna věc. Pokud se dělá ten oficiální OTA upgrade na ICS, nabídne to přenos (zálohu) nastavení, dat, aplikací atd. Pokud to zatrhneš a obnovíš při aktualizaci, může to způsobit problémy právě se sekáním, pamětí apod. Je to docela častý problém a pomůže tovární nastavení (pokud jsi ho ale už dělala na ICS, tak se tě to netýká). Další tip, když podržíš "domeček", zobrazí se seznam spuštěných aplikací. Přesunutím do strany je můžeš vypínat, to by taky mohlo trochu pomoct.
Zkoušela jsi zvonění i na té poslední verzi GB (B895)? Ta to měla opravit, i když je pořád vzrůstající, není to tak nejhorší.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět