Přidej se

Užírání kreditu :(

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Užírání kreditu :(

Příspěvek od michalkalensky »

Minulý pátek jsem dobýjel kredit 200,- po dobití jsem měl 214,- a nikomu jsem nevolal ani nepsal a minulé pondělí jsem se podival na stav kreditu a najednou 14,- :( Co mi to užralo a co stím?
Bojím se,že když ted znovu kredit dobiju,že se mi zase 200,- ztatí :(

Co mám dělat? :)

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Užírání kreditu :(

Příspěvek od scarabeus »

Doporučuju v nastavení - další - mobilní sítě - jména přistupových bodů si vytvořit nový přístupový bod např. s názvem Nepřipojeno. Tím budeš mít jistotu, že se ti mobil automaticky nepřipojuje k datům a neužírá finance. Bohužel zakázaný mobilní přenos u některých aplikací nestačí.
JB 4.2.1

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Užírání kreditu :(

Příspěvek od michalkalensky »

ale když to vytvořim tak to po mě chce název,název AP,proxy atd :( co tam mám psát? :)

A neexistuje něco co mím aplikacím zakáže volat atd prostě aby mě to neužralo ani korunu? :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Užírání kreditu :(

Příspěvek od Exp »

Napiš tam nějaký nesmyslný hodnoty. A nebo jen uprav datový profil Internet. Nebo úplně zakaž mobilní data, pokud nepoužíváš internet od operátora. Otázka spíš je, jestli to udělalo připojení nebo něco jiného. Instaluješ jen aplikace z google play?
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Užírání kreditu :(

Příspěvek od michalkalensky »

a kde to mam upravit u čeho?

ano instaluji aplikace i z ulož to :( a jak zjistím u té aplikace,že mi třeba něco užírá nebo něco? :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Užírání kreditu :(

Příspěvek od Puget »

Práva aplikací dají upravovat v Lucky Patcheru myslím
možná by se dalo zjistit třeba avastem co chce jaký práva a aplikaci jí je zakázat
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Užírání kreditu :(

Příspěvek od michalkalensky »

jj avastem to jde zjistit ale jak to zakázat ? :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Užírání kreditu :(

Příspěvek od Exp »

michalkalensky píše:a kde to mam upravit u čeho?
Jestli nepoužíváš mobilní internet od operátora tak to zakaž v menu - systémová nastavení - bezdrátová připojení a sítě - mobilní sítě - datové přenosy. A nebo upravit profil na stejném místě v nastavení sítě - názvy přístupových bodů.

Pokud to udělala nějaká aplikace kvůli připojování k internetu, tak to pomůže. Můžeš tam mít ale klidně něco škodlivého, co odesílá na pozadí sms zprávy apod. Mrkni se na výpis od operátora nebo zkus zakázat platby přes sms (bývá to v samoobsluze).

Zkus stáhnout nějaký antivir a celé to oskenovat.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Užírání kreditu :(

Příspěvek od Puget »

jestli mu nějaká aplikace leze na internet kvůli aktualizacím třeba tak by mu měl operátor posílat SMS o tom že užívá internet v mobilu ne?
ať víme na čem stojíme...
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Užírání kreditu :(

Příspěvek od Exp »

Právě že operátor nemusí poslat nic. Já mám třeba od Vodafonu jen připojení na skok a tam platím za každý KB 0,06 kč. Není to žádný balíček, který by se mohl ohlásit sms zprávou. Používám to ale jen občas jako nouzovku třeba kvůli jízdnímu řádu apod. Jinak mám mobilní data úplně vypnutá. Záleží co používá no.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět