Přidej se

Někdy mi nepřijde SMS. :(

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
skypepalo
Příspěvky: 51
Registrován: 21. 12. 2012 13:16
Zařízení: Huawei

Někdy mi nepřijde SMS. :(

Příspěvek od skypepalo »

Mam Huawei G300, B952GV.

Občas se mi stane, že mi nepřijde sms, která mi byla zaručeně odeslána. Potvrzeno doručenkou. A není to jen z jednoho čísla, není to od jediného operátora.

Toto je docela problém. Zkoušel jsem i restartovat mobil, jestli ty ztracené smsky nepřijdou dodatečně, a také ne.

Měl někdo podobný problém a jak ho případně vyřešil. Díky za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Někdy mi nepřijde SMS. :(

Příspěvek od Exp »

Může to mít víc příčin. Používáš na sms defaultní aplikaci (některé sms aplikace měly problémy s doručováním - např. GoSMS)? Zkus přepnout režim sítě pouze na 2G (mohlo by to dělat automatické přepínání 2G/3G). Mrkni se jestli máš v telefonu volné místo. Může být taky problém se sim kartou (kdyžtak vyzkoušet v jiném telefonu, u operátora ti ji vymění zadarmo). Případně udělat tovární nastavení.

Mně chodí každý den kolem 10 - 20 sms a vše bez problémů.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
skypepalo
Příspěvky: 51
Registrován: 21. 12. 2012 13:16
Zařízení: Huawei

Re: Někdy mi nepřijde SMS. :(

Příspěvek od skypepalo »

Na SMS používám Handcent, ale SMS nepřijde ani na tu default apku, pouze 2G nemam zaškrtlé.

Zkusím tedy zaškrtnout a uvidí se. Ale ten stav, že neprijde sms je nepravidelné. Někdy až 2 sms za den, někdy celý týden ok. Zjistil jsem to hlavně proto, že mi to řekla manželka, že mi psala. Jinak bych to asi nezjistil.

Zkusil bych asi i tu výměnu sim karty u vodafone.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Někdy mi nepřijde SMS. :(

Příspěvek od Exp »

Tak už jsem narazil na úplně stejnej problém. Na G300, který používá přítelkyně občas vůbec nepříjde SMS zpráva. A nejhorší je, že to poslední dobou dělá docela často a nepřijdou třeba i 2 zprávy odeslané po sobě. Je to ve stejné síti, odesláno z mého G300, takže i stejnej telefon. Na tom problémovém je teď nainstalovaný firmware B952D od Vodafonu (telefon v originál stavu, aktualizace jen přes OTA). Restart nepomůže. Takže teď bude následovat tovární nastavení, které by mělo pomoct, protože to začalo teprve nedávno a telefon už používá skoro rok.

Já mám B952 GV a tam se mi to zatím nestalo.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
syntaxicek
Příspěvky: 575
Registrován: 23. 4. 2013 10:48
Bydliště: Praha

Re: Někdy mi nepřijde SMS. :(

Příspěvek od syntaxicek »

Taky se mi to stalo, pomohl ale restart, řval sem po t-mobilu že mi žerou NET a ani mi nepošlou SMS, kredit mi dali zpátky a pak sem zjistil že mi SMS nechodí a po restartu 10 nepřečtených :D

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Někdy mi nepřijde SMS. :(

Příspěvek od Exp »

Pokud zabral restart, tak tam byl asi problém v síti. Tady ale právě restart nepomůže. Ty zprávy se prostě úplně ztratí, telefon nenahlásí přijetí a ani v přijatých nejsou. Docela závažná chyba podle mě.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
syntaxicek
Příspěvky: 575
Registrován: 23. 4. 2013 10:48
Bydliště: Praha

Re: Někdy mi nepřijde SMS. :(

Příspěvek od syntaxicek »

To určitě, zkusil bych ještě třeba oskarka, něco kde se přijímají zprávy, ale to je jen takový výkřik do tmy.. :D

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy mi nepřijde SMS. :(

Příspěvek od mitsuu84 »

To mi dělalo na Y300 na ofiko B170 rom jednu dobu a pak i přihraní náročnějších her u custom rom,odesílateli se sms ukázala jako doručená,ale mě nikdy nepřišla.Po restartu už sms fungovaly,ale ty jako by nedoručený nikdy nedošly.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
syntaxicek
Příspěvky: 575
Registrován: 23. 4. 2013 10:48
Bydliště: Praha

Re: Někdy mi nepřijde SMS. :(

Příspěvek od syntaxicek »

Jo, bylo možná i tím, já ten mobil v tu dobu asi týden nerestartoval :D

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Někdy mi nepřijde SMS. :(

Příspěvek od Exp »

S tou hrou je to zajímavej nápad. Ona tam moc aplikací a her nemá, jen takový ty základní a užitečný věci. A právě naposled jsme tam přidávali Animal Park Tycoon a od tý doby to asi nějak začalo. Navíc včera jsme se o tom bavili a když ji nepřišly zprávy, tak tu hru hrála. Vůbec to tím nemusí být, ale zatím je to dost pravděpodobný. Zkusím to ještě otestovat.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět