Přidej se

Po dlouhodobém nepoužívání nefunguje

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
tom
Příspěvky: 2
Registrován: 1. 8. 2017 15:07
Zařízení: Huawei ascend G300, G510, G630

Po dlouhodobém nepoužívání nefunguje

Příspěvek od tom »

Dobrý den, mám problém se svýmy starými telefony Huawei ascend G300 a G630, oba byly plně funkční, když jsem je ukládal do šuplíku. G300 jsem nepoužíval přes rok a G630 necelý půl roku. Chci si jeden uschovat jako náhradní a druhý prodat, ale u obou dvou je problém že nejdou spustit. Když je připojím na nabíječku,tak stejně nejdou spustit a ani se nerozsvítí LEDka na indikaci nabíjení. Oba telefony jsem nabíjel několik dní a stále nic. Telefony jsem připojil i přes USB k počítači, ale zařízení se nehlásí a nenabíjí. U G300 je ještě vyndávací baterie, tak tam se mi nějak, pouze jednou, podařilo zapnout telefon bez baterie jen přes nabíječku, ale jediné co se objevilo byla varovná hláška a nic víc, po té už jsem se nedostal ani do tohoto stavu. U G630 je to horší, tam je baterie zabudovaná. Potřeboval bych poradit, zda-li nemáte nějaký nápad co s tím, zatím jsem vyzkoušel tyto věci, ale vše bez úspěchu:
Obě baterie jsem nabil mimo telefon externí nabíječkou do napětí 3,6 voltů.
Suploval jsem napětí baterií externím zdrojem (3,7 V + proudové omezení)
Zkusil jsem hard reset přes tlačítka, ale stále se nezapl.
Držel jsem tlačítka napájení po dobu několika minut
Zkoušel jsem většinu věcí co jsem na internetu našel (vše bezpečně), ale bez úspěchu. Setkali jste se s něčím podobným? Chtěl bych to zkusit bez návštěvy servisu, protože by to asi bylo dražší než je cena těch telefonů.

Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

Re: Po dlouhodobém nepoužívání nefunguje

Příspěvek od Marek2000 »

nechal si to napr. prez noc? Mozna je fakt baterka KO.
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

tom
Příspěvky: 2
Registrován: 1. 8. 2017 15:07
Zařízení: Huawei ascend G300, G510, G630

Re: Po dlouhodobém nepoužívání nefunguje

Příspěvek od tom »

Baterka je v pořádku, nabíjel jsem ji externě a napětí si udrží. Při vytažené baterii se mi občas zapne telefon když ho připojím na nabíječku, tak jsem na SD kartu nahrál firmware co jsem našel na internetu (U8815 V100R001C00B952) a jiné verze, což už je problém najít, protože na Huawei na stáhnutí už není. Nevím co jsem tam měl předtím za verzi, tak zkouším co půjde. Když už se mi podaří, aby se telefon nějak zapl a najel do update firmware, tak se to hned zastaví a napíše "update failed", firmware jsem na SD kartu nahrál i znovu, ale vždy se to sekne. Žádný jiný kombinace tlačítek mi nefungujou, abych se mohl dostat někam jinam.

filename = /mmc1/dload/update.app
dload_sd_chk_file_data->dload_sd_chk_ram_data failed!

Log má datum 5.1.1980, takže je tam resetovaný čas, nemůže to dělat neplechu při nahrávání firmwaru?

Odpovědět