Přidej se

Plná interní paměť

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
sally.5
Neregistrovaný uživatel

Plná interní paměť

Příspěvek od sally.5 »

Ahoj.
Potřebovala bych poradit ohledně interní paměti. Mám ascend G300 FW B935, měla jsem nastaveno jako hlavní úložiště interní pamět, ale po nainstalování pár aplikací mi to hlásí, že mám nedostatek volného místa. Udělala jsem restart do továrního nastavení, jako hlavní uložiště jsem dala kartu SD, volného místa zbývalo v čistým stavu kolem 800mb. Nainstalovala jsem pár aplikací a jsem zas na volné paměti kolem 80mb, takže mi blbnou i aktualizace z google play. Třeba aplikaci Whatsapp má 10mb a pořád hlásí instalace selhala, málo paměti a povede se mi to třeba až na 6 tej pokus. To stejný aktualizace FB a dalších aplikací. Přesunula jsem ve správci aplikací navigaci Navigon a Sygic na kartu, ukazuje to 130mb volné interní paměti, ale problém s aktualizací aplikací z google play přetrvává, aspoň u těch co mají 10mb a víc. Tak už nevím jak co nastavit, aby se mi do mobilu vešlo víc aplikací a vše fungovalo jak má. Přítel má ascend Y300, má nastaveno úložiště SD kartu, má kolem 280 aplikací a pořád má v interní volných kolem 700mb z 1.11gb...

Aplikace které mám nainstalovaný:
AppRemover
BIG! caller ID
BirthdayInfo Widget
Camera JB+
Smart Keyboard Pro
Czech for Smart Keyboard
DroidStats
Fancy Widgets
GO SMS Pro
Instagram
Jízdní řády
Miniaplikace GO Message
NAVIGON
Nova launcher
TeslaUnread Plugin
Pure calendar widget
Pure Grid calendar widget
QR čtečka
QuickPic
Shazam
Smart Tools
SoundHound
Svátek widget
Svítilna
Sygic
Thunderstorm live wallpaper
Vocre
WhatsApp

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Plná interní paměť

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Těch aplikací tam moc nemáš, nemělo by to dělat problémy. Zatrhlas při tom továrním nastavení i smazání vnitřního úložiště? Do té vnitřní paměti se ukládají i další položky, nejen aplikace. Třeba zprávy, kontakty, nastavení, data aplikací, mms atd. Teď jen přijít na to čím to je. :) Možná by bylo dobrý udělat znovu tovární nastavení, smazat pak jak interní úložiště tak kartu SD, pak nastavit výchozí úložiště na kartu a postupně instalovat aplikace a vždycky zkontrolovat volné místo.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

sally.5
Příspěvky: 12
Registrován: 28. 5. 2013 16:50
Zařízení: Huawei Ascend Y550
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Javorník
Kontaktovat uživatele:

Re: Plná interní paměť

Příspěvek od sally.5 »

Ono po tom továrním nastavení to ukazovalo 800 MB volný paměti. A pak po těch pár aplikacích ukazovalo 80 MB jen a hlásilo to, že paměť je plná.. :roll:

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Plná interní paměť

Příspěvek od Exp »

A co třeba mapy k navigacím? Nejsou v interní paměti? Je to divný no. :) já mám v telefonu spoustu aplikací, včetně navigace (ta má mapy na kartě) a nemám s tím problém. A to mám ještě ke všemu nastavené výchozí úložiště na vnitřní paměť.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Plná interní paměť

Příspěvek od Puget »

Nevím, jestli to chápu dobře, ale myslím, že těch 800MB po factory resetu je oddíl pro aplikace, tím pádem by těch 2GB na interní paměti nemělo s tím mít nic společného - nezáleží jestli jsou mapy na interní. Možná se pletu.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

sally.5
Příspěvky: 12
Registrován: 28. 5. 2013 16:50
Zařízení: Huawei Ascend Y550
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Javorník
Kontaktovat uživatele:

Re: Plná interní paměť

Příspěvek od sally.5 »

Mapy mám na 8 GB sd kartě. Při aktualizaci aplikací z google play mi to hází hlášku že málo místa...
v menu - aplikace.. mi to ukazovalo 85 MB... po přesunutí NAVIGONu a SYGICu na kartu mi to ukazuje.. 146 MB. :?

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Plná interní paměť

Příspěvek od Puget »

to se děje hodně lidem a prý je to chyba spíše androidu než telefonu, jelikož se to děje i u samsungů.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

sally.5
Příspěvky: 12
Registrován: 28. 5. 2013 16:50
Zařízení: Huawei Ascend Y550
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Javorník
Kontaktovat uživatele:

Re: Plná interní paměť

Příspěvek od sally.5 »

tak ten google play třeba jo... ale to neřeší problém se zaplácanou pamětí po pár aplikacích, i když mám nastavenou sd kartu... :|

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Plná interní paměť

Příspěvek od Puget »

Tak ono se to po restartu přehazuje zpátky na interní, tím pádem se tam mohlo nainstalovat hafo věcí než jsi to přehodila na SD kartu. A to máš všechny výše jmenovaný aplikace v interní?
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

sally.5
Příspěvky: 12
Registrován: 28. 5. 2013 16:50
Zařízení: Huawei Ascend Y550
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Javorník
Kontaktovat uživatele:

Re: Plná interní paměť

Příspěvek od sally.5 »

no, ale po továrním nastavení hned první co bylo tak jsem nastavila hlavní úložiště kartu SD, ukázalo to volných 800mb a až pak jsem začala instalovat aplikace ty co jsem uvedla výš a ke konci už to hlásilo málo místa, a že paměť je plná. :cry:

Odpovědět