Přidej se

internet přes wifi

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Martinn
Neregistrovaný uživatel

Re: internet přes wifi

Příspěvek od Martinn »

Já už jen doufám, aby mi to nestihli poslat "opravený" zpátky do 4 dnů a budu mít nárok na vrácení peněz, protože mi tak připadá, že ani oni neví co s tím..

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: internet přes wifi

Příspěvek od Exp »

A nebo by taky mohli poslat novej telefon. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

skodna
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 6. 2013 8:58
Zařízení: Huawei G300
Firmware: .......C02B895
Operátor: VODAFON

Re: internet přes wifi

Příspěvek od skodna »

Zdravím tak jsem se zase drbal s tím připojením na wifi, a zjistil jsem, že když jsem na signálu wifi přímo v plném signálu, tak ukazatel síly je šedý a ukazuje plnou stupnici a při pokusu se někam dostat na net, tak se nic neděje.Píše to, že nelze se připojit.Pokud však poodejdu nékam, kde je signál slabší, tak polovina a míň, tak ukazatel najednou zmodrá, a vše běží jak má. Poku se ale pokusím načíst něco jiného, tak se v silném signálu vše zase opakuje. Ukazatel úrovně signálu zešedne a nic neběží. Přitom na kartě wifi jsem stále připojen. Udělal jsem znovu obnovu továrního nastavení a pořád nic. Nemáte ještě nějakou radu co udělat? Nastavení routeru nic nevyřešilo.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: internet přes wifi

Příspěvek od Exp »

Možná máš doma něco co to ruší...nemáš router třeba vedle repráků nebo něco? Pokud to jede na některých místech, tak zkus hledat v okolí routeru jestli tam nebude nějaký problém.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

skodna
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 6. 2013 8:58
Zařízení: Huawei G300
Firmware: .......C02B895
Operátor: VODAFON

Re: internet přes wifi

Příspěvek od skodna »

routr mám danej až na půdě, abych se dostal signálem k přítelce na druhou stranu ulice. zhruba deset metrů přes dřevěnej strop v kuchyni pod routrem mám plnej signál, ale žádnej internet, a u přítelky mám sotva jeden dílek a jede to. Jo a když zapnu v tom samém místě kde to nejede notebook tak jede bez problémů. Jinak na půdě nic krom bordelu sena a routeru nic na rušení nemám.Tak nevím není to zralý na servis?

skodna
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 6. 2013 8:58
Zařízení: Huawei G300
Firmware: .......C02B895
Operátor: VODAFON

Re: internet přes wifi

Příspěvek od skodna »

routr mám danej až na půdě, abych se dostal signálem k přítelce na druhou stranu ulice. zhruba deset metrů přes dřevěnej strop v kuchyni pod routrem mám plnej signál, ale žádnej internet, a u přítelky mám sotva jeden dílek a jede to. Jo a když zapnu v tom samém místě kde to nejede notebook tak jede bez problémů. Jinak na půdě nic krom bordelu sena a routeru nic na rušení nemám.Tak nevím není to zralý na servis?

skodna
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 6. 2013 8:58
Zařízení: Huawei G300
Firmware: .......C02B895
Operátor: VODAFON

Re: internet přes wifi

Příspěvek od skodna »

Omlouvám se za dvojí přízpěvek.Nějak jsem se uklepl.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: internet přes wifi

Příspěvek od Exp »

Ten jeden příspěvek můžeš klidně upravit a přepsat ho na něco jiného. :)

Je to zvláštní no. Možná ještě vyzkoušet WIFI na stejném místě s jiným telefonem. Notebook může mít třeba silnější WIFI. Zkus to ještě někde blíž k routeru. Ideálně rovnou na půdě. :) Pokud ti to ale na stejném telefonu a stejné síti jede přes ulici u přítelkyně na jednom dílku, tak si myslím že tam spíš bude problém s tou WIFI sítí než s mobilem. Ale je to jen odhad. Jaký máš WIFI router? Nemáš možnost vyzkoušet třeba nějaký jiný? Zkoušels WIFI na mobilu na nějaké jiné WIFI síti? Třeba i na bezplatné WIFI někde ve městě. Chce to pořádně otestovat.

Já jsem si před časem kupoval úplně novej notebook a měl jsem taky doma problém s WIFI. A to jsem měl WIFI router ve stejné místnosti, jen pár metrů od notebooku. A vždycky to pár minut jelo a pak několik hodin ne. Už sem taky uvažoval nad tím, že dám notebook na reklamaci. Telefony na stejné WIFI neměly sebemenší problém. A pak jsem začal přepínat nastavení routeru. A fungovalo to jen na pár kanálech. Na většině byly problémy. Tak jsem nastavil na routeru kanál, na kterém to běží a od té doby je to OK. Zkus si s tím trochu pohrát a uvidíš jestli na něco ještě nepříjdeš. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

skodna
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 6. 2013 8:58
Zařízení: Huawei G300
Firmware: .......C02B895
Operátor: VODAFON

Re: internet přes wifi

Příspěvek od skodna »

Díky za ochotu poradit a za cenné rady.Je pravda že třeba v hospodě na wifině to jede normálně.Byl jsem na půdě a kousek od routeru to nejelo. Jinak mám TP Link 841. Pokusím se ještě změnit ten kanál, zatím jsem se zaměřoval jen na změnu frekvencí. Bohužel k mé smůle neumím anglicky a v nastavení se tím pádem neorientuju.No a z ochotou místních je to bída, tak se v tom plácám sám. Ještě jednou dík a dám vědět jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: internet přes wifi

Příspěvek od Exp »

Já mám TP-LINK TP-WR741ND. Když si otevřu nastavení routeru, tak vlevo ve sloupečku je položka Wireless a potom Wireless Settings. A tam je pak Channel a rolovací nabídka. Výchozí nastavení je Auto a pak je tam možnost vybrat od 1 do 13. Nastavení tvého routeru se může lišit, ale třeba to budeš mít podobné. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět