Přidej se

hauwei g6 l11

Diskuze o smartphonech Huawei. P30, P20, P30 Lite, Nova atd.
romanpo67
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 2. 2014 15:27

Re: hauwei g6 l11

Příspěvek od romanpo67 »

Můžeš dat podrobnejsi návod. Vypadá to zajimave. Dík.
Naposledy upravil(a) Exp dne 11. 1. 2015 20:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku. Viz pravidla fóra.

vesdan
Příspěvky: 3
Registrován: 11. 1. 2015 20:43
Zařízení: Huawei G6-L11
Firmware: V100R001C00B127
Operátor: T-mobile

Re: hauwei g6 l11

Příspěvek od vesdan »

nejjednodušší je flashnout tam vendor package a bude ti vše fungovat. V té romce je totiž nastavení jiné než pro tvého operátora. Je to taky update.app ale má jen 500b. Taky jsem to řešil a nahledal se a nemusíš dělat nic s bootloaderem a další věci kolem
UPDATE.zip
(374 bajtů) Staženo 347 x

kirgo
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2015 20:23
Zařízení: Huawei G6 LTE
Firmware: 4.3 EMUI 2.0 Lite
Operátor: Vodafone

Re: hauwei g6 l11

Příspěvek od kirgo »

Můžu se zeptat co je to vendor package (update.zip) a co přesně změní?
Jinak jsem si nahrál podle návodu výše aktualizaci 4.4.2 EMUI 3.0 a rád bych se vrátil zpět na origo ROM JB 4.3 jde to, neví někdo jak udělat downgrade? Telefon mám od O2. Předem díky!
Ta aktualizace je beta a spoustu věcí nefunguje. Autor postupu aktualizace by toto mohl doplnit.

vesdan
Příspěvky: 3
Registrován: 11. 1. 2015 20:43
Zařízení: Huawei G6-L11
Firmware: V100R001C00B127
Operátor: T-mobile

Re: hauwei g6 l11

Příspěvek od vesdan »

když si nahraješ do telefonu ROMku která není určená pro tvůj region tak ti nefungujou témata a nejsou v liště ikony na zapínání a vypínání funkcí (wifi,GPS....) a tenhle update udělá to že upraví adresáře v systému aby to fungovalo. V custom jsou třeba vodafone/es a ty potřebuješ hw/dk a tímhle to přepíšeš. Bez rootu, bez hledání složek a přejmenovávání, rychlé a bezpečné

kirgo
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2015 20:23
Zařízení: Huawei G6 LTE
Firmware: 4.3 EMUI 2.0 Lite
Operátor: Vodafone

Re: hauwei g6 l11

Příspěvek od kirgo »

O.K díky za odpověď. Jen se ještě zeptám. Projížděl jsem ten jejich Facebook a nějaký návod na downgrade z 4.4. beta na origo 4.3 JB tam je. Co jsem tak vyčetl, tak snad stačí nahrát zpět origo firmware B118 přes dload složku. A následně pokud použiji ten tvůj soubor update.zip, tak bych měl mít zpět origo firmware 4.3 JB včetně funkční lišty s nastavením atd. Chápu to takhle dobře? Bude to fungovat? Pokud někdo ví, tak předem dík!

A co říkáte na toto http://www.lollipop-roms.org/mp3-0/huaw ... -6168.html? Bude to fungovat? Je to nejspíš custom ROM s androidem 5 Lollipop na Huawei G6 LTE, ale těžko říct jestli to funguje.

Edit 24.1.2015:Tak jsem úspěšně provedl downgrade z androidu 4.4 KitKat EMUI 3.0 beta na origo 4.3 JB. Všechno funguje včetně horní lišty s nastavením. Android 4.4 beta je moc fajn a telefon je pekelně rychlý, ale zde uveřejněná beta má pár nedostatků (nejsou tam hodiny, widgety Huawei, nelze nastavit ovládání pohybem atd. prostě je to stále beta). Až bude ofiko, tak to bude moc fajn. Zatím jsem se tedy vrátil zpět na origo 4.3.

Jinak samozřejmě děláte vše na vlastní riziko a nenesu za případné poškození telefonu zodpovědnost.

Jen dodám, že Já mám v telefonu odemčený Bootloader, ale Root nemám a tenhle postup mi fungoval.

Postup z části převzat z facebooku huawei development:
stáhnout firmware B118, extrahovat z něj složku dload, dát na kartu. Telefon obnovit do továrního nastavení (pro jistotu).
zapnout mobil po továrním nastavení, na klávesnici vyťukat * # * #2846579159 # * # * naběhne servisní menu kde zvolit položku 7 upgrade, dále 1 upgrade z sd karty. Flashne se firmware B118.
Po náběhu vymazat z karty ze složky dload firm. B118 a nahrát do složky dload soubor update.zip co postoval uživatel vesdan.
následně flashnout přes servisní menu soubor update.zip.
po náběhu máte vše funkční včetně horní lišty, témat, widgetů.
Naposledy upravil(a) kirgo dne 24. 1. 2015 9:57, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: hauwei g6 l11

Příspěvek od LukasA »

Ano tebou uvedeny postup by mohl fungovat

Ten web je jen trapná šablona fake webu, tohle same bejvalo i s kit katem, že je to podvrh poznáš podle "the file is big so i split it into 3 files" a nebo podle falešných komentářů

noro
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 11. 2013 11:00
Zařízení: Huawei Ascend Y 300
Firmware: CM 10.2

Re: hauwei g6 l11

Příspěvek od noro »

Postup s instalací updatu od uživatele vesdan funguje i na KK 4.4 EMUI 3.0. Taky jsem neměl plně funkční telefon. Po flashi uvedeneho updatu jsou tam hodiny, správce souborů, fm rádio, nastavení kompletní, včetně gest a ovládání v rukavicích, což jsem u stock rom 4.3 neměl. Objevilo se i uspořádání ikon zatřesením telefonu apod. Chce to vyzkoušet. Maximální spokojenost.

vesdan
Příspěvky: 3
Registrován: 11. 1. 2015 20:43
Zařízení: Huawei G6-L11
Firmware: V100R001C00B127
Operátor: T-mobile

Re: hauwei g6 l11

Příspěvek od vesdan »

tak to jsem rád že vám to funguje a že jsem mohl pomoci. Nad kitkatem jsem uvažoval, možná vyzkouším a uvidím

noro
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 11. 2013 11:00
Zařízení: Huawei Ascend Y 300
Firmware: CM 10.2

Re: hauwei g6 l11

Příspěvek od noro »

Už jsem jednou něco podobného řešil na y300, tak jsem to vyzkoušel i na g6 a ono to klaplo. :-) Samozřejmě nebýt tvého odkazu, tak bych to ani nemohl vyzkoušet. Díky.:-)

kirgo
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2015 20:23
Zařízení: Huawei G6 LTE
Firmware: 4.3 EMUI 2.0 Lite
Operátor: Vodafone

Re: hauwei g6 l11

Příspěvek od kirgo »

Tak to vypadá, že půjdu zase na KitKat :D Škoda, že se to tu napsalo s tím update.zip, až po tom co jsem se vrátil na JB 4.3. To instalování všech apk je otrava. Tak jen doufám, že ten update.zip funguje na KitKatu včetně, témat, widgetů atd. Díky pokud má někdo ověřeno?

Neví někdo jestli a kdy bude ofiko update od Huawei pro G6 LTE na KitKat?

Odpovědět