Přidej se

Jak na vypnutí roamingu Huawei Y530

Diskuze o smartphonech Huawei. P30, P20, P30 Lite, Nova atd.
palo.789
Příspěvky: 2
Registrován: 26. 12. 2014 19:08

Jak na vypnutí roamingu Huawei Y530

Příspěvek od palo.789 »

Nevíte někdo jak u tohoto telefonu vypnout automatickou volbu sítě ? Bydlím u hranic a telefon sám naladí nejsilnější signál a já pak platím roaming místo čerpání volných minut. U staréto telefonu jsem jednoduše zapl volbu - volba sítě ručně a problém byl vyřešem. U tohoto telefonu něco takového v menu není a před koupí jsem nic a ruční volbě sítě v návodu nenašel.

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Jak na vypnutí roamingu Huawei Y530

Příspěvek od LukasA »

Opravdu tam není volba sítě? Nastavení - ( asi 5. Položka) další - mobilní sítě (nebo něco takového) - operátoři

palo.789
Příspěvky: 2
Registrován: 26. 12. 2014 19:08

Re: Jak na vypnutí roamingu Huawei Y530

Příspěvek od palo.789 »

Ne není opravdu. Je tam vyhledat síť, ale není zde žádná možnost tuto síť zachovat. Chybí položka zachování, nebo jiný název ruční volba sítě. I když vyberu domácí síť, tak při průjezdu kolem hranic dojde v některém místě ke ztrátě signálu a mobil sám od sebe naladí nejsilnější signál a to většinou v roamingu a při návratu na místo z čeckým signálem zůstane zapnuý roaming a já musím opět ručně přeladit na českého operátora.
Starý sony jednoduše ztratil u hranic signál a když byl v dosahu domácícho operátora tak ho opět sám naladil.Takže tak

Odpovědět