Přidej se

Huawei Y6 Prime (2018)

Diskuze o smartphonech Huawei. P30, P20, P30 Lite, Nova atd.
Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Huawei Y6 Prime (2018)

Příspěvek od Mr.Oizo »

Naskytla se výhodná nabídka přímo od Huawei a mám na měsíční testování tento stroj za poloviční cenu než přijde na náš trh + dárek v podobě powerbanky 6700 mAh. Pokud bude nějaká otázka na tento stroj pokusím se odpovědět.
https://consumer.huawei.com/cz/phones/y6-prime-2018/
První dojmy jsou velice kladné a nad očekávání. Tento telefon nabízí mnoho funkcí které v této cenové relaci(4000 Kč) není obvyklé.
Klady:
1. Možnost vložení současně obou SIM+pam. karty.
2.Odemykání telefonu jak otiskem tak rozpoznáním obličeje a také dvojitým poklepem displeje.
3 Hlasitý a hlavně čistý zvuk.
4. Folie na displeji z výroby.
5. Notifikační dioda.
6. Na tuto cenovou relaci překvapivě slušný zadní 13 Mpx fotoaparát.
7. EMUI 8.0 a Android 8.0, 3 GB RAM, 32 GB ROM po instalaci volná paměť 22 GB
8. Podpora OTG

Zápory:
1. Nemá NFC.

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Huawei Y6 Prime (2018)

Příspěvek od Mr.Oizo »

Pokud někdo hledá nový stroj v ceně kolem 4000 Kč tak mohu pouze tento model doporučit. Málokterý konkurenční telefon nabídne takovou výbavu.

Duk
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 2. 2013 7:45
Zařízení: g300

Re: Huawei Y6 Prime (2018)

Příspěvek od Duk »

telefon to je hezky, chtel jsem si ho koupit ted co se objevi, ale kdyz jsem se dovedel ze Huawei uz nebude umoznovat odemceni botloaderu , tak kcemu mi takovy telefon? promne je vzdy dulezity root....

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Huawei Y6 Prime (2018)

Příspěvek od Mr.Oizo »

Tak zatím kódy uvolňují tak jsem si na svém (P9 Lite) vyžádal kód s tím že odemknout ho potom budu moci kdykoliv. Kód mám uložen tak pro strýčka příhodu vždy připraven.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Huawei Y6 Prime (2018)

Příspěvek od Exp »

Tak ono to nepůjde oficiálně, ale určitě se objeví postupy na neoficiální odemčení. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Huawei Y6 Prime (2018)

Příspěvek od Mr.Oizo »

Tak po delší době se mohu vrátit k malé recenzi. Telefon předčil mé očekávání. Za celou dobu jsem se nesetkal se záseky či dokonce pádu systému a vše plynule běží i po několika dnech používání. Snad jediná maláchybka se projevila až při porovnání bílé barvy na displeji s ostatníma telefony které doma máme (P9 Lite a Honor 3C) kdy u Y6 je barva taková do šeda ale opravdu znatelné pouze při porovnání jinak si toho všimnout nejde. Fotky jsou u tohoto stroje za dobrých světelných podmínek dle mě v lepším průměru. Kvalita GPS je super s rychlím fixem. Největším překvapením pro mě je blesk i u přední kamery pro selfie fotky s tím jsem se zatím nikde nesetkal. Podpora OTG je další věc co jedině mohu pochválit. Telefon je sice plastoví ale nikde nic nevrže a vše sedí jak má. Čtečka otisku funguje bez zádrhelu stejně tak i odemykání přední kamerkou. Pokud to shrnu tak telefon je opravdu pro mě překvapením. pokud se někdo porozhlíží po novém stroji v této cenové kategorii např. pro ženu či dětem za vysvědčení tak mohu jedině Y6 Prime 2018 doporučit.
Foto pro představu:
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Huawei Y6 Prime (2018)

Příspěvek od Exp »

Parádní fotky. :) Vypadá to zase na super stroj. A od července už ho prodávají i velký e-shopy, v červnu měl exkluzivitu údajně jen Vodafone.

Mr.Oizo v prvním příspěvku píšeš, že ho máš na měsíc na test? Chystáš se ho pořídit jako hlavní telefon nebo ho budeš vracet? :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Huawei Y6 Prime (2018)

Příspěvek od Mr.Oizo »

Vracet ho určitě nebudu. telefon mě opravdu překvapil ale bohužel pro mě byla tentokrát řada na ženě :? Telefon dostala žena ale co se mě týče tak bych ho úplně v klidu vyměnil za P9 Lite.

Duk
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 2. 2013 7:45
Zařízení: g300

Re: Huawei Y6 Prime (2018)

Příspěvek od Duk »

jeste lepsi HW a levnejsi nez Y6 je HONOR 7A https://www.hihonor.com/global/products ... e/honor7a/

Odpovědět