Přidej se

Instalace oficiálního firmwaru Z serie

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Instalace oficiálního firmwaru Z serie

Příspěvek od mitsuu84 »

Jedná se o instalaci oficiálního firmwaru.Hodí se to například pokud chcete nejnovější verzi androida a telefon vám aktualizaci nenabízí a nebo v případě,že se něco pokazí (flash custom ROM,která "umrtví" telefon,nebo pokud z custom ROM chcete přejít z5 na ofiko atd).Není potřeba odemklej bootloader.Tenhle postup sem zkoušel na Z ULtra už snad 20x a pohoda.Ale i tak platí,že vše děláte na vlastní riziko ;)

-Napřed si stáhněte Flashtool,nejnovější verzu najdete na oficiálním webu
-Nainstalujte Flashtool a vytvoří se vám složka Flashtool a v ní složky viz screen

Obrázek

-Já musel ještě ze složky Drivers nainstalovat ovladače,jinak mi Flashtool házel Error
-Po té si stáhněte oficiální firmware,jedná se o ftf soubor
Xperia Z Ultra Android 4.4.4 (14.4.A.0.108)
Xperia Z Android 4.4.4 (10.5.1.A.0.292_RU)
Xperia Z1 Android 4.4.4 (14.4.A.0.157_BAL)
Xperia Z2 Android 4.4.4 (23.0.1.A.0.167_RU)
Xperia Z3 Android 4.4.4 (23.0.1.A.5.77_IT)
Xperia Z3 Compact Android 4.4.4 (23.0.1.A.5.77_RU)

Pokud najdete i novější nebo jiný linky i na jiný modely,jako Z1 Compact,napište je klidně do komentů a přidám je.To stejný,jestli to stejně funguje i na jiný Xperie jako E,L,P,T atd ;)

-Stažený soubor zkopírujte do Flashtool do složky Firmwares
-Spustte program Flashtool a vyberte položku flash viz screen

Obrázek

-Pak vyberte možnost Flashmode a vyberte váš stažený firmware viz screeny

Obrázek
Obrázek

-Až vás program vyzve,vypněte telefon a připojte kabelem k PC při současném držením tlačítka snížení hlasitosti
-Ted už jen počkáte až se firmware nahraje,po dokončení vytáhněte kabel a mobil zapněte
-Hotovo
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Instalace oficiálního firmwaru Z serie

Příspěvek od Exp »

Výborný návod, díky za přidání. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace oficiálního firmwaru Z serie

Příspěvek od mitsuu84 »

Mě se už nejednou hodil,když sem flashnul custom rom a telefon nenabootoval.Naposled včera 6x :D :D .Je to rychlej způsob jak telefon oživit,viz můj problém TADY :D
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace oficiálního firmwaru Z serie

Příspěvek od maxXx »

Jen doplním, že by se mi pomocí flashtool podařilo "rozdýchat" více SONY XPERIA a dokonce i SONY ERICSON telefonů...

ADB drivery jsou tam na hromadu telefonů a pak už stačí najít jen odpovídající firmware...
Xperia NEO
Xperia NEO
Pokud ale máte telefon v původním stavu, tedy bez odemčeného bootloaderu a nechcete shánět ani ROM, ani drivery, tak lze použít Sony PC Companion, který je kompletně v češtině a nabídne aktualizaci (pokud je k dispozici) přesně pro váš model.

Zkušenost: Pomocí PC Companion jsem opravil výše uvedený SONY ERICSON (Xperia Arc) - závada: restart ihned po naběhnutí systému (při inicializaci aplikací android). S tím rozdílem, že jsem celý proces prováděl z FastBootu - normálně si PC Companion žádá živý systém, ale jde to i takhle...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

kubanec86
Příspěvky: 6
Registrován: 2. 7. 2015 22:14
Zařízení: Sony Xperia Z Ultra
Firmware: stock 14.5.A.0.270

Re: Instalace oficiálního firmwaru Z serie

Příspěvek od kubanec86 »

Zdravim chlapi. Při když flashnu ofic ROM přes flashtool po tom co jsem používal customku (stále zamčený BL) poznají v servisu že jsem flashoval? Kvůli reklamaci. Třeba samsung má počítadlo flashů, tak jestli nemá xperia něco podobnýho. Konkrétně se jedná o Z3.. Díky

Odpovědět