Přidej se

Jakou GPS navigaci?

Programy a aplikace pro Android, rozšíření funkcí
Farp
Příspěvky: 25
Registrován: 26. 10. 2012 7:26

Jakou GPS navigaci?

Příspěvek od Farp »

Ahoj

jakou máte zkušenost s navigacemi pro huawei ascend g300? Koupil jsem si tento skvělý mobil teprve nedávno a je to můj první android. Potřebuji něco na navigování po České republice a na Slovensku. Kdyby byla celá Evropa bylo by to jedině k dobru. Hlavní požadavek ale je, aby navigace fungovala plně offline (nemám datový tarif a navíc v zahraničí by se to mohlo prodražit). Děkuji za jakýkoliv tip. Nejlépe zadarmo, ale může být klidně i placená. Co používáte vy?

Uživatelský avatar
DDR
Příspěvky: 35
Registrován: 25. 10. 2012 17:59

Re: Jakou GPS navigaci?

Příspěvek od DDR »

Pro tento telefon můžeš požít prakticky jakoukoli navigaci. Doporučuji NAVIGON, SYGIC, nebo iGO My Way.
U Navigon a Sygic stačí spustit instalaci *.apk v telefonu a po nainstalování programu navigace zapneš wifi a stáhneš aktuální mapy přímo prostřednictvím navigace (ČR cca 500mb).
U iGO je to jiné. Nejdříve nakopíruješ na root karty adresář igo8, ve které už jsou mapy, poi body, rychlostní radary atd. a potom spustíš instalaci, která musí být v rozlišení tvého displaye, v případě Huawei G300 je to 800x480, jinak ti navi nepůjde.
Pokud máš dotazy piš sem, nebo mi písni SZ.
Huawei Ascend Y300-0100 ROM 0100V100R001C00B199

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Jakou GPS navigaci?

Příspěvek od Exp »

Mrkni se také na MapFactor Navigator. Je v google play zdarma ke stažení, funguje plně offline a využívá OpenStreetMaps (mapy celého světa zdarma). Já ji používám docela často a bez problémů. Na to, že je zadarmo tak má i spoustu dobrých funkcí (radary, hlídání rychlosti, body zájmu, vypnutí placených úseků, dálnic atd.).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Farp
Příspěvky: 25
Registrován: 26. 10. 2012 7:26

Re: Jakou GPS navigaci?

Příspěvek od Farp »

Postupně si to projdu a něco vyberu. Ten mapfactor podle popisu vypadá dobře. A zdarma včetně map což je také dobré. Uvidím jestli bude vyhovovat a kdyžtak k němu seženu i další. Díky za info.

milbust
Příspěvky: 1
Registrován: 6. 11. 2012 22:39

Re: Jakou GPS navigaci?

Příspěvek od milbust »

Už jsi si nějakou aplikaci na GPS vybral? Poradíš? Chci si tento mobil koupit a GPSka je pro mě dost významný faktor při vybírání. Dosud jsem měl Nokii s její GPS a vcelku spokojenost. Tak doufám, že aspoň takto bude fachčit i na tomto mobilu. Dík za info.

Farp
Příspěvky: 25
Registrován: 26. 10. 2012 7:26

Re: Jakou GPS navigaci?

Příspěvek od Farp »

Já mám zatím nainstalovaný jen ten mapfactor navigator a pravděpodobně u něj zůstanu. Líbí se mi že je zdarma včetně všech map. Funguje zatím velice pěkně. Navigace není možná tak hezká na pohled jako placené varianty, ale o to nakonec až tak nejde. Pokud bys chtěl něco zdarma na základní navigování, tak určitě stačí. A nebo jak napsal o kousek výš DDR, je spousta dalších placených profi možností. A také jsem našel možnost použití navigace a map přímo od googlu. Ale je k tomu potřeba datový tarif (připojuje se při plánování trasy k internetu).

kalimoco
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 11. 2012 22:09
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: B952

Re: Jakou GPS navigaci?

Příspěvek od kalimoco »

Já používám Be on road.Je to navigace z české kuchyně.Naviguje na popisná čísla.Můžeš vyzkoušet 7 denní zkušební verzi.Připravuje se update,takže bude ještě lepší.

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Jakou GPS navigaci?

Příspěvek od scarabeus »

K free mapfactor navigator mapám mám jeden dotaz. Stáhl jsem si aplikaci, nahrál mapu ČR a když jsem navigaci pustil a klepl na mapu, mám tam jenom růžici uprostřed a modrou plochu.
Poradí mi někdo, kde dělám chybu?


Update: zajímavost - po stažení SK mapy a restartu aplikace se rozběhla i česká mapa - zvláštní :)
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
Punkevník
Příspěvky: 69
Registrován: 13. 11. 2012 20:52
Zařízení: Asus Zenfone 2
Operátor: Kaktus/Vodafone
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou GPS navigaci?

Příspěvek od Punkevník »

scarabeus: Možná to ukazovalu na souřadnice v jiném státu tak jsi nic neviděl :D
Siemens A35 > Siemens M55 > Sony Ericsson K320i > Samsung S5230 > Huawei Ascend G 300 > ZTE Blade L2 > Asus Zenfone 2 > Honor 9

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Jakou GPS navigaci?

Příspěvek od scarabeus »

No ona mi mapa nešla ani odzoomovat ani nazoomovat :mrgreen:
JB 4.2.1

Odpovědět