Přidej se

MapFactor Navigator - GPS navigace zdarma

Programy a aplikace pro Android, rozšíření funkcí
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

MapFactor Navigator - GPS navigace zdarma

Příspěvek od Exp »

Tahle GPS navigace je z těch pro Android moje nejoblíbenější. :) Používám ji už několik let, je zdarma, v češtině a funguje offline. Mapy se dají uložit na SD kartu a aktualizují se pravidelně každý měsíc. Je tam hlasová navigace, plánování tras, body zájmu (POI), radary, výběr silnic, nejrychlejší a nejkratší trasy, upozornění na překročení rychlosti, navigace pro pěší, cyklisty, osobní a nákladní auta a spousta dalších vychytávek.

Po nainstalování si můžete vybrat buď bezplatné OpenStreet mapy (ty používám i já) a nebo si koupit mapy od TomTomu. OpenStreetMaps jsou výborné v tom, že jsou zdarma a že je to komunitní otevřený projekt a každý se může zapojit do jejich úprav a vylepšování. Pro zajímavost OpenStreetMaps vznikly dřív než třeba mapy od Googlu nebo Bingu, používá je i Apple, Wikipedia a spousta dalších velkých firem a organizací. http://www.openstreetmap.org



Navigaci si můžete zdarma stáhnout z Google Play: https://play.google.com/store/apps/deta ... .navigator
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: MapFactor Navigator - GPS navigace zdarma

Příspěvek od davehanz »

Určitě je to skvělá navigace, to bez pochyb, ale já si zvykl na navigaci Here, můžu jen a jen doporučit, je skvělá, zdarma, offline, umí čísla popisné i v malých obcích, což je naprosto parádní :-)
Dokonce si troufnu říct, že je daleko lepší než slavný Sygic, kterou jsem roky miloval..
Ale i tato je perfektní, zkoušel sem ji, ale nějak mě moc nechytla, tak jako Sygic a teď Here. Každý ať si najde to, co mu vyhovuje ;-)

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: MapFactor Navigator - GPS navigace zdarma

Příspěvek od Pavel »

Taky používám tuhle navigaci a je celkem v pohodě. Jen mi tam vadí že při jednom zobrazení polohy auta na té mapě, se při jízdě, šipka(značící auto) ztrácí v horní části displeje mobilu. Přitom se to neposune dolů a celá trasa, respektive poloha auta v mapě zmizí. Celkem jsou tam 3 možnosti zobrazení polohy auta a problém je jen u té jedné.
Snad to nezní nějak moc zmateně :D
Dělá to taky někomu z vás?
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: MapFactor Navigator - GPS navigace zdarma

Příspěvek od Exp »

Teď o víkendu jsem narazil na první problém s MapFactorem. A zrovna když jsem ho hodně potřeboval. Chtěl jsem rychle najít jednu ulici na okraji Brna a po zapnutí mapy jen fialová obrazovka, mapa se vůbec nenačetla. Restart telefonu nepomohl.

Nefunguje doteď, takže dneska to zkusím přeinstalovat. Zároveň chci konečně vyzkoušet navigaci od Nokie.

Pavle toho problému s šipkou jsem si zatím nevšiml. Ale možná mám nastavený jiný zobrazení, u kterýho to nedělá.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: MapFactor Navigator - GPS navigace zdarma

Příspěvek od davehanz »

Expe, navigaci od Nokie Here můžu jen a jen doporučit :-) vyměnil jsem jí za Sygic, umí ve všech obcích ČR čísla popisná, i v těch malinkých, opravdu paráda pro mě :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: MapFactor Navigator - GPS navigace zdarma

Příspěvek od Exp »

V poslední době mi Mapfactor nefunguje moc dobře. Samotná aplikace jede, ale plánování tras nic moc. Od Brna do Zlína mimo dálnice to našlo nejkratší trasu nějakých 180 km. Přes Google mapy 120 km. Přitom před časem i ten Mapfactor tuhle trasu našel, teď ani za nic. Jel jsem schválně tou kratší a přesto mě to pořád nesmyslně vedlo na tu dlouhou, ať se otočím apod. To stejné Brno - Český Krumlov. Plánování tras přes mapy od Googlu bez problémů a mnohem lepší.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: MapFactor Navigator - GPS navigace zdarma

Příspěvek od Exp »

Tak už jsem asi přišel na to čím to je. Když v nastavení vypnu malé lokální silnice, tak je to ok. Přitom když zadám víc možností silnic, tak bych čekal, že to najde kratší trasu. Tak aspoň že tak. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: MapFactor Navigator - GPS navigace zdarma

Příspěvek od Exp »

Dnes jsem Mapfactor úplně odinstaloval z telefonu. Zase se mi stalo, že když jsem ho potřeboval na vymotání z jednoho velkýho města tak nebyl schopnej najít žádnou trasu (offline OpenStreetMaps).

Mapy.cz bez problémů - začínám používat jako hlavní navigaci.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět