Přidej se

Recenze GoClever Quantum 4 + srovnání s Huawei Ascend Y300

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Recenze GoClever Quantum 4 + srovnání s Huawei Ascend Y300

Příspěvek od michalkalensky »

Takže přináším vám další recenzi při rozhodování o koupi tohoto telefonu :) Telefon jsem si koupil z Mall za skvělou cenu 2230 Kč s dopravou a domů mi dorazil dne 5.11.2013.

Rozbalení (Unboxing)
Hned jak mi telefon dorazil domů tak jsem neváhal a hned trhal poštovní obálku....a hned se objevil poukaz na skinzone a pod ním krabička s telefon GoClever Quantum 4.Prohlédl jsem si krabičku ze všech stran a hlavně přední stranu s fotkou telefonu a zadní stranu se specifikacemi :)

Fotky:
Spoiler: zobrazit obsah
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hned jak jsem rozbalil krabičku tak se objevil telefon GoClever Quantum 4 pod ním se nachází baterie (1500 mAh) s LED světlem,nabíječka s MicroUSB kabelem,sluchátka s mikrofonem (handsfree),uživatelskou příručku a folii na displej.

Fotky:
Spoiler: zobrazit obsah
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Telefon jsem si prohlédl ze všech stran a zděsil mě ten plast,který se jeví jako uplně obyčejný oproti Huawei Ascend Y300...ale uvidíme jak vydrží po pár spadnutí na zem :lol: Poté jsem odhalil zadní kryt abych mohl vložit baterii a všiml jsem si poněkud křivé Led diodi cca 1 mm nakřivo pokud přesní přejedete prstem ale je možné,že se mi to zdá,protože když jsem vložil baterii a nacvakal kryt (drží na hodně pacičkách,nebylo možné ho rozdělat) tak ta Led dioda byla úplně rovně :) A když jsem fotil a nainstaloval app na svícení tak jsem se potkal 2x s problémem a to tím,že dioda nesvítila...restartoval jsem telefon zkusil znovu fotit a svítit a už to svítilo takže nevím jaký je problém :roll: Ještě jedna taková zajímavost když jsem večer ještě prohlížel telefon tak jsem narazil na to,že na levé straně jak je díra pro nabíjení (MicroUSB) tak normálně tam vidíte jak displej svítí,mám to vyfocené ;)

Fotky:
Spoiler: zobrazit obsah
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Operační systém 4.2 Jelly Bean
Jakmile jsem měl už dost toho očumování telefonu a nemohl jsem se dočkat až zapnu telefon tak jsem ho zapnul a uvítalomě krásné logo GoClever poté telefon naběhl zadal jsem Český jazyk,nastavil wifi,účty atd tak sem se konečně dostal na plochu tak mě ohromilo ten krásný displej a jas oproti Y300...poté už jsem broudal nastavením a hlavně novinek v androidu 4.2 Jelly Bean nebot jsem ho ještě nikdy neviděl jelikož Y300 má boužel 4.1 Jelly Bean a ohromilo mě mnoho funkcí,které v sobě má GoClever! Např.: Spořič baterie,Možnost si vedle ikony baterie na pravé straně dát procenta baterie bez nutnosti rootu a to jedním kliknutím.Pak jsem také objevil možnost naplánovat samovolné vypnutí a zapnutí telefonu aniž by jsme musely něco dělat a to mě ohromilo nejvíce...dá se tak ušetřit baterie na noc kdy spíte a poté když má zazvonit budík tak naplánujete zapnutí telefonu třeba 5 min před zazvoněním budíku! Dále jsem tu našel ještě možnost otevřít zámek obrazovky hlasem :) A hlavně co už delší dobu chci na svém Y300 tak to je widgetu na zámku obrazovky ale to má GoClever má je to od androidu 4.2 Jelly Bean! Co také na Y300 chci tak to je dvě notifikační lišty,které jsem boužel také od androidu 4.2 Jelly Bean :(
A ted něco k záporu...jediné na co jsem zatím narazil tak to je to,že při zamknuté obrazovce nelze stáhnout notifikační lištu a to u všech uzamknutí :( V telefonu bylo nainstalováno mnoho defaultních aplikací už si je všechny nepamatuji některé šli odinstalovat tak jsem je odisntaloval jako např Angry Birds a další,poté jsem šel na google play a nainstaloval jsem cca 15 vlastních app a volné RAM je cca 227 mb :)

Fotky:
Spoiler: zobrazit obsah
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Shrnutí

+
- Poměr Cena/Výkon
- Android 4.2 Jelly Bean
- Skvělí displej a jas (tam se opravdu nešetřilo!)
- Spořič obrazovky
- Možnost procenta u ikony baterie bez rootu jedním kliknutím
- Po nainstalování cca 15 app stále volná RAM 227 mb
- Naplánování samovolného zapnutí/vypnutí
- Možnost zámek obrazovky otevřít hlasem

-
- Fotoaparát pouze 2 Mp
- Pokud je telefon zamknutý tak nelze stáhnout notifikační lištu (status bar)
- Zpracování (levný plast) ale to se dalo čekat za tu cenu[/i]

Srovnání s Huawei Ascend Y300
Spoiler: zobrazit obsah
GoClever Quantum 4 - bílá barva
Huawei Ascend Y300 - černá barva

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Srovnání fotografií
Myslím,že to poznáte sami GoClever (2 Mp) - horší fotky a Huawei (5 Mp) - lepší fotky. Každá první fotografie je z Huawei Ascend Y300 :)
Spoiler: zobrazit obsah
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kdybych si dnes kupoval nový telefon tak bych si jednoznačně koupil GoClever Quantum 4 za parádní cenu 2230 Kč s dopravou!

Tak a to je vše! Tuto recenzi jsem psal tak dlouho,že už toho mám vážně dost! :lol:

Pokud máte nějaké dotazy tak se co nejdříve ptejte,protože telefon GoClever Quantum 4 dávám rodině jako dárek k Vánocům a poté bude zabaleno a používán až po Vánocích!
Naposledy upravil(a) michalkalensky dne 12. 11. 2013 14:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze + srovnání s Huawei Ascend Y300

Příspěvek od mitsuu84 »

.."a hned se objevil poukaz na skinzone" všichni víme jak to bylo s tím objevem,ale to je vedlejší :lol: .Jinak povedená recenze a kor jak si to doplnil o fotky a screeny ;) .Jen mi tam chybí nějaký bližší info ke kvalitě mikrofonu,repráčku při volání nebo poslechu mp3,gps fix a jak navigace,k výdrži baterky,kvalita wifi,jak je plynulej systém,rychlost načítání stránek v prohlížeči a nebo jak zvládá třeba nějakou náročnější hru,popřípadě přehrávání videa v HD,jestly si zkoušel obě sim atd.A k tomu automatickýmu vypnutí a zapnutí,já osobně si myslím,že lepší je režim letadlo,protože to málo co ušetříš při vypnutým telefonu ti barterka zas sežere při nabíhání systému.A u mall.cz je doprava co vím zdarma ne?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Recenze + srovnání s Huawei Ascend Y300

Příspěvek od michalkalensky »

tak stím poukazem jsem to myslel tak,ze se objevila ta kartička :) Jinak po upresnění vevnitr kartičky je ten kod a ten jsem nemohl najít :lol: Jinak to vše co jsi psal,ze mi tu chybí tak je pravda ale nezkoušel jsem a ani uz nebudu to počká az to bude pouzívat máma po Vánocích :) A u mall je odted doprava zdarma ano ale kdyz jsem to objednával tak jsem dopravu platil...

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Recenze + srovnání s Huawei Ascend Y300

Příspěvek od davehanz »

Michale ty nam lzes :-D s tim kuponem ;-).Nevadi,kazdopadne ja bych o tom plastu(bily) netvrdil,ze pusobi hodne levne,jiste,je to otazka nazoru,ze jo,ale drzi jak prilepeny,muzu potvrdit tim,ze jsem si zlomil nehet pri prvnim rozebrani zadniho krytu,vypada hodne pruzne,coz je taky fajn.O te led diode nevim noo,my ji urcite nakrivo nemame,sviti od prvniho pouziti.S JB zkusenosti nemam,takze toto ja musim uplne vynechat.Kazdopadne z ceho jsme skutecne uneseni,je,vazne displej,ten je neskutecne jasny a barevne verny,primo to laka si prohlizet fotky :-).
Prosvitani u USB konektoru...ja myslel,ze je to schvalne,aby ses i po tme trefil s nabijecim konektorem :-).Bral sem to jako dobrou vec.
Tento telefon me stal 2190 s dopravou a muzu s klidnym svedomim rict,ze je lepsi,hezci,nez G300,a to je uz co rict,pac G300 je muj obrovsky mazlicek telem i dusi :-).
Zadny kupon sem nenasel,druha varka uz ho nejspis neobsahovala.

Jedina vec,kterou mu vytykam,je ten nepovedeny fotak,ktery stejne moc nepouzivam,fotak mam celkem dobry digital.
Naše forum, vaše forum :-)

Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

Re: Recenze + srovnání s Huawei Ascend Y300

Příspěvek od Marek2000 »

Ahoj,
A do pr. fakt tam ta karticka nebyla? To me na malu teda nastvali, no to budu trosku reklamovat. Ono to pouzdro nevim jake je, ale neni k zahozeni, ja ho buud mit zitra.
Jinak, co se tyce plastu nevim prijde mi stejny jako u Samsungu S3 mini.
Jo s tim krytem to je fakt, jde hure odendat.
2 sim funguji v poho, co se mi libilo u HY300 pri zapnuti zavibruje, tady nevybruje, coz nevim, jestli sem ho zapl ci ne.
Vse jinak funguje, gps, wi-fi, obe sim.
Rozmerove stejny jako HU300, takze prinejhorsim pouziji pouzdro od HY300. faktem je, ze ten pogumovany kryt u HY300 je asi lepsi na drzeni.
Ale zase tenhle hezky zahraje pri zapnuti.
Sem zvedav, jak to bude s updaty jeslti GoClever bude nejake delat nebo pude cesotu levny mobil, tak zadny update max roota. Nezkousel nekdo uz vyzadat si odemikaci kod?
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Recenze + srovnání s Huawei Ascend Y300

Příspěvek od michalkalensky »

Marek2000 Jaká kartička ? Jaké pouzdro ? :lol:

Davehanz Vzdyt to je tak jak píšu :) Asi jsi mě blbě pochopil...tak ještě jednou telefon mi prišel domu rozbalil jsem poštovní obálku a hned na ně byla karta na skinzone..prohlízel jsem to a divil jsem se ze nikde není ten unikátní kod vzadu psaly,ze je v obálce ale jak mělo napadnout ze je to uvnitr té karty? :lol: Ono to je z tvrdého papíru tak to vypadalo jako reklama :roll:
Ten telefon jsem si objednal vté době co uz kod na skinzone nedávaly ale naštěstí mě ho daly asi z té první várky jak jim to zbylo :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Recenze + srovnání s Huawei Ascend Y300

Příspěvek od davehanz »

asi jo,sorry.ja zadnou obalku nedostal,asi to uz k tomu nedavaj.nevadi :-).
Marek200: myslim,ze telefon je cca o 1cm vyssi nez je HU300 ;-).
Naše forum, vaše forum :-)

Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

Re: Recenze + srovnání s Huawei Ascend Y300

Příspěvek od Marek2000 »

Ahoj,
No me by zajimalo, jeslti to bude phone z nejake varky ci spise bude asi vracen od nekoho pochybuji, ze by obednavali po jednom kusu, tak jeslti byl rozbalen, muzu to nejak poznat?
Taky je moze, ze si tu obalku nekdo nechal proste.
NN mne prijde stejne siroky mozna o nejaky mm, coz teda ja nepoznam, ale v poho se vejde do pouzdra co mam k HY300.
Karticka ten kod je na to, aby ti zaslali pouzdro z toho skynzonu. Nebo k cemu si myslel ze je? Navic myslim, ze tam musis zazadat do 14 dnu od obdrzeni phone.
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Recenze + srovnání s Huawei Ascend Y300

Příspěvek od davehanz »

Marek200:nevim,pro koho to pises,ale prijde mi,ze pro me :-).ja vazne zadnou obalku nedostal,a myslim si,ze vraceny nemam,pac byl zafoliovany,coz sice neni zadny problem to zafoliovat a zavarit,ze jo,ale byl cistunky,ale to mi je jedno,me jde o to,ze zadny skynzone poukaz nemam,proste tam nebyl,asi uz to k tomu nedavaji,nevim.
kdyz prilozim HUG300 a Goclever displejama k sobe,tak Goclever je na vysku skoro o centak vetsi,displej je velikosti identicky...
Naše forum, vaše forum :-)

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Recenze + srovnání s Huawei Ascend Y300

Příspěvek od michalkalensky »

tady se ale hovorí o srovnání s Y300 :) A ty tu píšeš o G300!! ;)

Odpovědět