Přidej se

GoClever Fone 450Q

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Domas
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 1. 2014 23:35

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Domas »

tak první dojmy, mám černej, takže klasika, když sem oddělával zadní kryt, tak na mě vypadlo sklíčko od foťáku, zkoušl sem foťák a funguje normálně, takže asi nic co by se hned posralo, mobil se krásně drží, hlavně je lehoučkej až k neuvěření, zatim je v provozu cca 20 minut, jinak jediná věc co mě trochu štve je wifina, sem na stejnym místě kde mám noťase a mám 4čárky z pěti, a na mobilu mám sotva jednu a furt mi padá :| , jinak klasika, sem zatim maximálně spokojenej až na tu wifinu no :roll: , uvidímě časem jak se osvědčí, jinak to krycí sklíčko co mi vypadlo mě docela vylekalo :lol:

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Androidě »

Domas
Tak to sklicko ja problem nemam, takze vada u tveho kusu, mohlo bejt spatne zacvakly, pokud se to bude opakovat, tak tel. reklamuj.
Píšeš že máš černou verzi, zadek je softtouch úprava nebo lesklý plast jen pro zajímavost? ;)
Ohledne wi-fi ja mam ve vedlejsim pokoji pres zed co je router dve carky ze ctyr (vic jich indikator nema)
Rychlost a stabilita v pohode, mobily teto tridy maji az na vyjimky wifi slabsi s nizsi citlivosti.
Zase musím ale na obranu 450q říci, ze v tom samém místě tedy kresle u tv, ma iPad Mini to samé, spis to vidím taky na mizerný router je to nějaký zyxel p660, nevhodně umístěni za stolem v rohu bude mít take vliv.
Mr.Oizo píše:davehanz nakonec místo 450Q vzal Huawei G510 za dobrý peníz.
Taky dobrá volba, doufám že bude spokojen ;)

EDIT:

Tak 450q už má na tom polském fóru, svoje vlastní téma:
http://forum.android.com.pl/f953/goclev ... ie-346867/

a podle tohoto co je v tématu zmíněno se stejný smart prodává také pod značkou ONN K7 http://www.plusbuyer.com/onn-k7-quad-co ... -3514.html , polský goclever, patrně za návrhem ani nestojí, jen si jej nechali opatřit vlastní značkou, nic to ale nemění na tom že vybrali dobrý model, z té přehršle číňanů a je to výborný foun.

Ono kdybych nebyl líný, tak s pomocí google image search, na to přijdu také :) ;)
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Domas
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 1. 2014 23:35

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Domas »

zadek lesklej není, takovej zvláštní povrch, to sklíčko bylo na takovejch čtyřech bodech a to zapadlo do čočky na foťáku, myslim si že kdybych to znovu rozdělal tak na 120% to na mě vypadne zase, doufám že to nemá vliv na kvalitu fotek/videí, jdu nabíjet :|

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Androidě »

Tak jasny chytil jsi horsi kousek nic neobvykleho a pokud nechces reklamovat postaci kapka vterinovyho lepidla. ;)
Ten zadek je tedy pogumovany=uprava "soft touch" anebo jde o zdrsneny plast/nastrik?
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Domas
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 1. 2014 23:35

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Domas »

zdrsněný plast to rozhodně není, asi jak říkáš to je ten softtouch :D , jdu nabijet mam 6%

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Androidě »

Ok tak pak pis, jak jsi spokojen s timto founem, ja teda hodne a za ty penize, myslim vic nez dobrej kup, mitsuu84 mel tenkrat pravdu, kdyz jinde psal ze goclever se mu jevi velmi dobre ;)

EDIT:
Mozna jsi si jiz vsimnul, do sekce navody, jsem dal, jak udelat ROOT, tak kdyz budes mit chut, muzes se do nej, az nabijes baterii pustit...vzhledem k tomu ze adapter dava na vystup 1000mA (1A) to nejak extra dlouho netrva.

Mimochodem, by mě celkem zajímalo, proč telefony GoCleer, tak najednou zmizely z nabídky české alzy...

U tabletů téže značky, je to až na dva modely podobné, s tím rozdílem že zbytek tvoří bazar.

EDIT2:
Abych jen nechvalil...neco mi pochopitelne i vadi, to ale spise souvisi s nahranym JB4.2.1, nez telefonem, pokud to tedy z temer ciste verze, neodstranil sam vyrobce.

1.
Rychly pristup ke zkratkam/prepinacum funkci, jako data, wifi, jas, bt, gps apod., zas tak rychly neni.
Pokud vysunu notifikacni listu, pole zeje v pripade absence udalosti a upozorneni prazdnotou...nektere telefony, maji alespon nahore radek, s nekterymi ze zminenych prepinacu.
Tady je treba kliknout na ikonku v pravem hornim rohu a az pak se pres cely displej, zobrazi...plusem muze byt, ze se tam vejdou asi vsechny.
Uvital bych moznost si ty nejpouzivanejsi do prazdneho pole vytahnout, ci umistit jejich zastupce na plochu.

2.
Neprisel jsem na to (nebo to nejde) jak v nastaveni/prenesena data, tyto udaje vynulovat...
Naposledy upravil(a) Androidě dne 26. 1. 2014 12:54, celkem upraveno 1 x.
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Exp »

Hlavně s tím vteřinovým lepidlem kdyžtak hodně opatrně. Většinou se z těch tubiček vyvalí velký množství a pak když se to dotkne skla (plastu), tak už to z toho nijak nedostaneš.

Androidě klidně ten návod na screen obrazovky i s tou cestou uložení obrázků přidej i do návodů. :) Tam to bude přehlednější.

Na tu Alzu už jsem se taky díval. Nemají tam teď od Gocleveru žádnej smartphone. Takže teď nejlepší asi Mall a nebo Korunka.

K těm přepínačům v liště...já jsem si na G300 hodně zvyknul na aplikaci Power Toggles. Můžeš si tam vytáhnout vybrané přepínače a je tam toho opravdu hodně včetně zapnutí svítilny (blesku), samostatného widgetu na plochu, ukazatele baterie nebo data přímo do horního řádku apod. A přitom není náročná na výkon, bere jen minimum ram.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Mr.Oizo »

Mimochodem, by mě celkem zajímalo, proč telefony GoCleer, tak najednou zmizely z nabídky české alzy...

U tabletů téže značky, je to až na dva modely podobné, s tím rozdílem že zbytek tvoří bazar.
V době kdy jsem vybíral telefon tak na Alze mají u každého modelu procenta spolehlivosti a zrovna ta byla dosti mizerná myslím něco přes 10% spolehlivosti což je strašná bída a proto možná alza stáhla výrobek z prodeje jestli měli problémy s reklamacemi.

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Androidě »

Zrovna GC jsou na tom s spolehlivosti a procentem poruchovosti, velmi podobně jako ostatní značky, spíš bych to čekal u gsmartů tam je to mizérie což mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, ale to je jedno a sem nepatří, je to jen a pouze věc prodejce. ;)

Exp :arrow:
Návod na vytvoření snímku obrazovky, přidán do tématu/návody a tady smazáno. ;)

Ohledně Nastavení/Přenesená data, ví někdo jak ten souhrn vymazat? volbu jsem tam nenašel, jistota je zcela jistě reset telefonu, ale to není řešení.

Zde na polském fóru, jeden člověk zmiňuje to co jsem psal již dřív, že telefon má sice notifikační LEDku, vpravo vedle sluchátka, ale zcela nepochopitelně zaslepenou, v manuálu o ní zmínka také není, takže jako důvod k ekalmaci to není a ke konci každého návodu je noticka že se technické parametry a specifikace, mohou v průběhu výroby bez upozornění měnit, takže třeba v další sérii to opraví.
http://forum.android.com.pl/f953/goclev ... ost3228191

Zde zase někdo zmiňuje problém s baterií:
http://forum.android.com.pl/f953/goclev ... ost2914543

Přiznám se že jsem si toho asi dvakrát všiml také.

Já si toho všiml předevčírem, dal jsem mobil na nabíječku při 15%, nechal nabíjet, odpojil při 71%, pro jistotu rebootoval a po naběhnutí tam bylo jen těch 15%...přitom se ukazovalo nabíjení a indikátor baterie v liště pulsoval doplněný o symbol blesku.
Vzhledem k tomu že se to vyskytuje i u 570Q viz. Android forum nebo to polské, který je až na displej prakticky HW shodný, vidím to na bug v JB4.2.1, verze není zcela čistá tak 95% a výrobce prostě někde udělal chybu, snad to lidi ve velkém počtu budou podpoře reportovat (já to udělám také) a oni vydají drobný update, který to napraví.
Druhá možnost je že by zlobila nabíječka, abych vyloužl SW nebo HW problém, zkusím nějaký čas telefon nabíjet adaptérem z iPad Mini, výstupní parametry má s tím originálním gc shodné a uvidím zda se to zase objeví.

Možná by mohl i hard reset, od prvního zapnutí jsem jej ale neměl důvod dělat, zatím vše šlape bez problémů, aby "si to sedlo"

EDIT:
Jinak obsáhlá diskuze kolem HW totožného ale displejem většího bratříčka 450q tedy 570q je zde:
http://forum.android.com.pl/f953/goclev ... ie-337046/
Tento model se prodává také pod názvem STAR S7589, stejně tak se prodává 450q pod označením ONN7
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Domas
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 1. 2014 23:35

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Domas »

no, baterka teda nic moc, ráno v 9:00 sem měl 100% a před hodinou sem měl jen 7%, a to sem nehrál celej den, občas wifina/hry

Odpovědět