Přidej se

GoClever Fone 450Q

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od davehanz »

Diky za super info,desne,ale vazne desne me delas chute a lakas me,asi dam vazne inzerat na moji G300,a koupim tento ;-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Androidě »

Zklaman nebudes.muzes mi verit.

EDIT:
Vubec jsem nezminil notifikacni LED.telefon ji ma.sviti modre.ale neni videt...
Vsiml jsem si toho nahodou pred chvili u televize.kdyz mi prislo upozorneni na fb.
Je umistena vlevo vedle sluchatka a konektorem pro pripojeni sluchatek.nepatrne prosvita.
Patrne nejaka chybka v navrhu takze okenko pro ni v prednim krytu chybi, ze by to byla chyba jen meho kusu to pochybuji.
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Exp »

Počkej to chceš říct, že tam sice notifikační dioda je, ale je pod krytem, takže není vidět? Že tam jakoby zapomněli udělat díru? Tak to by byl docela fail ne? :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Androidě »

Přesně tak udělám krátký video, reklamoval to ale patrně nelze, v návodu na nákresů není http://www.goclever.com/data/upload/use ... 0Q.pdf.pdf
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Exp »

A nebo je to tak schválně a snaží se nějak víc odlišit nějaký vyšší (dražší) model. Každopádně ale je to divný. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Androidě »

To ti expe fakt nevím ale možné to je, nicméně dražší je jen 570Q a ten má tišták větší ne?
Jako že by použili jeden návrh a pak to bud "zazdili" nebo okleštili HW.
Není to nic neobvyklého, ted trochu OT ale vzpomínám si namátkou na LG Viewty co mělo poměrně výkonný GPU chip ale byl nefunkční...uživatelé sepisovali petice ale nebylo jim to nic platné

Tady je slíbené video.

V první polovině leží telefon na zádech, v druhé je pohled přímo proti 3.5mm JACKu.

Při FB bliká modře, tady zeleně při nepřijaté SMSce, u hovorů asi stejně, nemám na druhé kartě kredit, tak jsem jen od o2 poslal požadavek na prozvonění.

V naprosté tmě to vidět je a škvírkou okolo konektoru sluchátek, vystřeluje paprsek světla, takže dobré...přes den ale neuvidím zhola nic.

Osobně mi "absence" :) notifikační LEDiody u telefonů nijak zvlášt nevadí, tu modrou by člověk přes den třeba i přehlédl.
Spíš když už bych bral nějakou app, co by dokázala rozblikat ty tři tlačítka pod displejem, svítí celkem intenzivně, ve tmě to trochu ruší takže k tomuhle by to bylo super.
Naposledy upravil(a) Exp dne 3. 5. 2014 11:28, celkem upraveno 3 x.
Důvod: Odstraněn odkaz na nefunkční video.
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od davehanz »

Z toho videa jde kamarade videt,ze to vyrobce asi nejspis zazdil...ta dioda je normalne funkcni,akorat neudelali jak rikal Exp do sklicka dirku,a proto to jen prosvista konektorem.Myslim,ze tam na to vylozene zapomeli :-D.Ja zase notif.diodu preferuju,takhle rozeznam aspon,co mi doslo za udalost.A takhle nabuseny tel,aby nemel funkcni kvalitni diodu,se mi zda hloupy.To me ale zatim neodrazuje od koupe :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Androidě »

A co jsem v prvním resp druhém příspěvku této stránky psal? :) ;)

"Patrne nejaka chybka v navrhu takze okenko pro ni v prednim krytu chybi"

LEDka tam je jen v bílém, plastu chybí průhledný průzor/okénko pro ní, nevím zda to byla chyba či záměr, přikláním se k tomu prvnímu, trochu to jinak perfektní vyladěnost telefonu kazí ale nic co by mi nějak moc vadilo.
Každopádně pokud někdo má ponětí o aplikaci sloužící k notifikaci událostí a dokázala rozblikat ty tlačítka pod displejem, sem s tím...tohle by nikdo nepřehlédl, svítí poměrně intenzivně a pod každým je LEDka...by člověk čekal že to podsvěcuje jedna a je to rozvedený ale opak je pravdou.

Necháme notifikace být, beztak já osobně telefon zřídkakdy zmeškám takže mi to neva.
Mohl bych sem hodit video, jak se chová prostředí telefonu, odezva a prostě tak....screeny jsem zatím nenatípal, kombinace na to žádná nereaguje a z gplay nic hledat nebudu, zkusím najít stativ k fotáku a uvidím...
Mohu jen říct že rychlost je naprosto suprová, bleskové reakce a třeba takové WP se myslím moho jít zahrabat.....sice ladné animace ale takové plouživé...líné...táhne se to jak hlemejžd, člověk občas vidí i běhající tečky a nápis načítám....tohle se týká především low cost Lumie 520 se kterou by se tento telefon, mohl srovnávat, k tomu stojí přibližně stejně.

Jen nevím, natočil bych to lumixem dmc-fx3 a ten zvládá jen VGA což by nevadilo ale snad 15-20fps...ta rychlost vidět bude, jen to malinko bude cukat aby to mělo smysl. :lol:
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Mr.Oizo »

To by snad byli proti sobě když už tam tu notifikační LEDku mají že by jí schválně schovali. No ale zase zapomenout udělat pro ní okénko by byl už masakr :D Já jsem si vždy říkal že notifikační LED nikdy nepotřebuji ale pak jsem si na ní zvykl na G300 a šikovná to věc tak se připojuji kdyby někdo našel aplikaci co nahradí LEDku blikáním tlačítek tak bych jí také prubnul.

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GoClever Fone 450Q

Příspěvek od Androidě »

Fakt nevím, zkusím napsat na stránku podpory a pak písnu co odpověděli.
Je možné, protože 450Q je celkem novinka, že to v první serii opoměli a v dalších už okénko bude....ne nadarmo se píše v manuálech a shodách že se specifikace mohou měnit v průběhu prodeje (výroby? :) )bez upozornění.

Každopádně jsem našel na to rozsvěcování tlačítek specialně pro MTK telefony tohle:

Kód: Vybrat vše

http://androidforum.cz/notification-led-for-mtk-phones-t48914.html
Rot snad nebude zapotřebí, prubnu a dám vědět. ;)

Ohledně MTK telefonů, u některých se dá dostat do servis/enginering mode/menu vytočením speciálního kodu, kde se dá ledacos nastavit, myslím že tahle app to udělá také a je to rychlejší:
https://play.google.com/store/apps/deta ... eerStarter

EDIT:
Takže aplikace vyžaduje ROOT, jak jinak, ale UnlockRoot v3.2.1 nějak nechodí...tváří se že root provedl ale telefon je stále zamčený. Zkusil jsem tedy Framaroot a tam je to již v pořádku.
OT-Mrkněte v tématu na srovnání 570Q vs. Galaxy to je kopie jak vyšitá nebýt předku a nápisu samsung :)

V aplikaci doporučuji stáhnout update na 0.0.4.0

EDIT 2: :idea:
Takže tímto editem, potvrzuji funkčnost aplikace MTK Button LED na GoClever Fone 450Q a patrně bude chodit i na ostatních tel. postavených na chipseech od mediatéku tedy MTK Platform.
Po nastavení jak je napsáno při spuštění, chodí a to že mají tlačítka u 450Q intenzivnější podsvícení (pod každým je jedna bílá LED) beru ted jako obrovskou výhodu, přehlédnout to skutečně nejde SUPER.
Pouze drobná chybka a autor to snad někdy opraví, tzlačítka si blikají jak se jim zachce, chvíli pravidelně asi v 1.5sec intervalu,chvíli svítí asi pět vteřin, pak se zase odmlčí třeba na půl minuty...v tématu na android foru co jsem dával link to zminují také, možná se to nechá v nastavení app které je poměrně bihaté, nějak doladit, mě to nevadí bliká to tak jako tak a neodmlčí se vůbec tedy nepřestane dokud tel neodemknete, ani nemusíte událost přečíst, stačí odemknout a blikání přestane.
Na FB pokud máte nastaveno nějaké sledování, funguje také spolehlivě, telefon dvakrát zavrní a začne blikat ;)
Možná bych uvítal aby blikala jen ta prostřední klávesa domečku ale to je myslím technicky nemožné po hw stránce..ledky svítí bud všechny nebo žádná.

Sem musel zavolat mamce aby mě prozvonila....na rozdíl od mé druhé sim, má na té svojí kredit :mrgreen:
Pokud by měl někdo zájem o tu melodii co mám momentálně nastavenou jako vyzvánění příchozích hovorů, jde o song Resident Evil: Extinction z stejnojmenného filmu s M.Jovovich

Stáhněte si celý balíček zde, je jich tam víc, tak si vyberte:
:arrow: my Ringtones 7.31 MB
Heslo: smart

Prosím, nemá někdo na disku stažené tohle?
http://factorymap.goclever.com/FONE_450Q/ jsou to mapy pro mireoVIA gps co je v telefonu, prostě jako offline mapy fajn, jen to tahat rychlostí 32kB/s dvě hodiny to je moc i na mě...nechápu co s tím mají.
Naposledy upravil(a) Exp dne 3. 5. 2014 11:29, celkem upraveno 4 x.
Důvod: Odstraněn odkaz na nefunkční video.
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Odpovědět