Přidej se

Gigabyte GSmart ROMA R2

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
JamesCZ
Příspěvky: 30
Registrován: 26. 1. 2014 17:10
Zařízení: LG L9 II (D605)
Firmware: JZO54K (A 4.1.2)
Operátor: T-Mobile

Re: Gigabyte GSmart ROMA R2

Příspěvek od JamesCZ »

Všiml jsem si, že v půli prosince byl vydán zatím poslední firmware pro tento telefon (GSmart Roma R2_V1.48.14), mohl bych se zeptat, co se změnilo po jeho aplikaci? zlepšila se např. kvalita fotografií, hlasitost vyzvánění a podobně? Hledám pro svůj dosluhující Huawei G300 nástupce a tento se mi jeví jako nejlepší kandidát - stál by vlastně stejně jako před necelými dvěma roky právě G300, když jsem jej kupoval. Díky

EDIT: S custom rom nemůžu u tohoto modelu počítat, co?
Naposledy upravil(a) JamesCZ dne 26. 1. 2014 17:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigabyte GSmart ROMA R2

Příspěvek od Androidě »

Changelog by měl být v popisu v archivu po stažení nebo před ním ne? ;)

EDIT:
Nejakuálnější verze je zde http://www.gigabytecm.com/en/goodsconte ... 105&type=2 s označením GSmart Roma R2_V1.48.14

Zde je changelog ve formě screenshotu, text zkopírovat nelze:
Obrázek

Custom rom,tweaky či věci ohedně rootu a tak, bych hledal především na XDA developers, pokud tam nic není, je nepravděpodobné, že by jsi to objevil jinde...max. snad nějaké ruské stránky.
Naposledy upravil(a) Androidě dne 26. 1. 2014 17:22, celkem upraveno 1 x.
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

JamesCZ
Příspěvky: 30
Registrován: 26. 1. 2014 17:10
Zařízení: LG L9 II (D605)
Firmware: JZO54K (A 4.1.2)
Operátor: T-Mobile

Re: Gigabyte GSmart ROMA R2

Příspěvek od JamesCZ »

Aha, on se zobrazí po stisku na tlačítko "Download" - nevěděl jsem. Ale stejně mě zajímaly spíše informace z praxe ;)

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigabyte GSmart ROMA R2

Příspěvek od Androidě »

Ohledně nízké hlasitosti vyzvánění, tohle čítám u GSmartů poměrně často a také horší citlivosti mikrofonu, lze to částečně řešit v enginering mode, do něj se dostaneš zadáním této kombinace znaků a čísel, které pak odešleš jako běžný hovor: *#*#3646633#*#*

Lepší je ale stáhnout, nainstalovat a použít tuhle aplikaci MTK Enginering Mode
Spustíš, zvolíš MTK Settings a pokračuješ na nastavení zvuku, které najdeš v horní záložce: Hardware testing/Audio
Normal Mode je mikrofon a další, loud speaker mode zadní repráček určený k přehrávání hudby, zvuků a vyzvánění telefonu.
Hodnoty zadáváš ručně 0-160 nebo 0-255, aktuálně nastavenou ti to v poli pro změnu ukáže, určitě ale nenastavuj ty hodnoty na maximum...v souvislosti s jinými founy snad u SE kdysi, jsem četl na diskuzích že hrozí poškození hw komponenty tedy eproduktoru...oni ty součástky používají levné a moc dobře vědí proč to do nich nepouštějí "na plné pecky"

Co vím, tak aplikace nevyžaduje ROOT ale buď maximálně obezřetný a opatrný, co kde a jak nastavuješ/upravuješ...hard reset by to jistě vyřešil ale přesto, tě na to upozorňuji.
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Gigabyte GSmart ROMA R2

Příspěvek od Mr.Oizo »

Já už měl poslední verzi nainstalovanou tudíž neřeknu co je nového oproti starší.

Ohledně enginering módu když zadám to číslo tak my naběhne úplně to samé jako když spustím ten program. A u nastavení hlasitosti už to o mnoho zvednout nejde cca o 10 bodů ale to jsem do maximální hodnoty nechal taky 10 takže celkem o 20 ale nedoporučují dávat maximum.

Dnes jsem otestoval GPS a to mě dosti překvapilo. Zapnul jsem GPS a následně spustil navigaci( Navigon) a když navigace naběhla již jsem měl satelity načtené a frčelo navigování (bez dat).

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigabyte GSmart ROMA R2

Příspěvek od Androidě »

Tak na tu GPSku mají Gsmarty již v ROM patrně nějaký fix, jinak k MTK Enginering, ten program udělá to samý jako když vytukáš ten kód akorát že je to jednodušší...klikneš na ikonku a jsi tam, než datlovat tu změt čísel a znaků....mě se to třeba jako kontakt snad ani nepovedlo uložit, nebo jsem se spletl nevím....každopádně ta app je daleko lepší.
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Davcan
Příspěvky: 14
Registrován: 22. 1. 2014 20:01
Zařízení: gsmart roma r2

Re: Gigabyte GSmart ROMA R2

Příspěvek od Davcan »

zdravim,tak pisu ohledne ty moji reklamace s tim dotykem a problikavanim...Nestihli to do 30 dnu opravit,tak jsem si nechal vratit penize.A zejtra mi z alzy prijde novej :)

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Gigabyte GSmart ROMA R2

Příspěvek od Mr.Oizo »

Zdravím tak to dopadlo nejlépe jak mohlo co :-) Jdeš opět do Romy 2?

Davcan
Příspěvky: 14
Registrován: 22. 1. 2014 20:01
Zařízení: gsmart roma r2

Re: Gigabyte GSmart ROMA R2

Příspěvek od Davcan »

Jojo po chvilkovym vahani jo...premejslel sem nad tim goclever quantum 4 kvuli cene a dobrym vykonu a hlavne ze to je telefon za 2ku a nemusel bych se o nej tolik "bat" v hospode a tak :D ale nelibi se mi,tak jdu znova do Romy a doufam,ze uz nezklame ;)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Gigabyte GSmart ROMA R2

Příspěvek od Exp »

Tak Roma R2 je určitě lepší jak Quantum 4. Už jen kvůli 1 GB ram. Odpovídá to ale vyšší ceně. Je fajn, že ti dají novej kus. Pak dej vědět až příjde. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět