Přidej se

Kalibrace baterie/Malá výdrž/Nerovnoměrné vybíjení

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Ascly
Příspěvky: 24
Registrován: 25. 6. 2014 7:46

Re: Kalibrace baterie

Příspěvek od Ascly »

Ještě k těm cyklum, nejvíc teda tu baterku "zformátuju" (zkalirbuju) když budu telefon vybíjet až do vypnutí a nabíjet do 100%?

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Kalibrace baterie

Příspěvek od Mr.Oizo »

Za mě si myslím že je to blbost vybíjet do mrtě. Dnešní baterie nemají paměťoví efekt jako dříve kdy se to takto provozovalo. Dnes si myslím že vybíjení dokud nelehne tak dnešním baterkám škodí.

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: Kalibrace baterie

Příspěvek od ShockeyCzT »

to je vec nazoru a typu baterie podle me je jedno oboji jenze to rikam jako nekdo kdo telefon nemel dyl nez rok a tim padem nemel sanci baterii oddelat kazdopadne dneska samotnej telefon odejde aso driv nez.baterie
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Ascly
Příspěvky: 24
Registrován: 25. 6. 2014 7:46

Re: Kalibrace baterie

Příspěvek od Ascly »

Tak výdrž baterie je následující.. Ráno jsem odcházel z bytu se 100% baterií, v autobuse jsem celou cestu na praxe poslouchal hudbu (cca 45 minut.) 2% baterky dole. Následovně jsem byl zezačátku od 7:15 střídavě na datech, které jsem vypínal- cca 30% dole . Zhruba od 9:15 jsem nechal již data nonstop zaplá (telefon zatěžoval messenger+facebook+instagram+3g) jas na čtvrtce a takto jsem přežíval až do 13:30 - cca 31% baterie jsem měl. Nyní je 17:10, s telefonem jsem od zhruba 14:45 nebyl vubec na datech a baterie je nabitá na 28% (y) Pecka

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Kalibrace baterie

Příspěvek od Mr.Oizo »

Stejně si myslím že ti něco běží na pozadí co žere baterku. Když mrkneš do nastavení tam baterie tak nahoď screen(volume- a současně power) využití baterky.

Ascly
Příspěvky: 24
Registrován: 25. 6. 2014 7:46

Re: Kalibrace baterie

Příspěvek od Ascly »

Přikládám screen, podle mě to sežral messenger kterej jsem po obědě odstranil a nainstaloval starou verzi facebooku - ostatně kdo by to chtěl též... (zbavit se nového fb který vyžaduje messenger a zrychlit tak celkově telefon a snížit spotřebu baterky) tak zde přikládám odkaz jak na to: http://forum.xda-developers.com/android ... r-t2934179 (Funguje, ozkoušené mnou.)
Přílohy
11106546_787748544642822_477510481_n.jpg

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: Kalibrace baterie

Příspěvek od ShockeyCzT »

musi ti tam bezet jeste neco jinyhi pohotovostni rezim nemuze tolik sezrat
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Ascly
Příspěvky: 24
Registrován: 25. 6. 2014 7:46

Re: Kalibrace baterie

Příspěvek od Ascly »

Dobře přikládám všechny aplikace které mam aktuálně v telefonu. Nic víc než tohle + messenger dnes... jsem tu neměl (na fotkách nejsou některé systémové aplikace, které jsem stopl kvůli zbytečnému zabírání paměti - př. Gmail)


EDIT: nějaké doporučení - případně, mam provést tovární nastavení a nainstalovat čistě jen Facebook, Insta, Snap a sledovat co mi tu baterii tolik "žere" ? Případně neporadil by jste mi někdo nějakou appku na zjištění přímo teď aktuálně, která aplikace mi v telefonu žere nejvíc baterku? (Aktuálně - to znamená právě teď, někde už jsem aplikaci na tohle viděl, ale nemohu jí nikde najít.) Nemyslím žádný battery doctory a takovéhle blbosti :D
Přílohy
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Ascly
Příspěvky: 24
Registrován: 25. 6. 2014 7:46

Re: Kalibrace baterie/Malá výdrž/Nerovnoměrné vybíjení

Příspěvek od Ascly »

Našel jsem aplikaci která mi trošku podrobněji poskytla informace o spotřebě... tak snad by jste mi mohli poradit víc a líp. ☺
Přílohy
battery.jpg

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Kalibrace baterie/Malá výdrž/Nerovnoměrné vybíjení

Příspěvek od Mr.Oizo »

Mrkni na tento článek zda ti v něčem pomůže. http://www.androidtip.cz/navod-jak-prod ... androidem/

Odpovědět