Přidej se

Zprovoznění GPS (v případě problému) - GoClever 450Q

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zprovoznění GPS (v případě problému) - GoClever 450Q

Příspěvek od Androidě »

Ohledně GPSky, je to známý problém že si chipsety MediaTek (MTK) příliš nerozumí s android 4.1-4.2 zapracovat by mě především google, nebo výrobce telefonu, uvolněním drobné aktualizace, co to řeším, věřím ale že plnou podporu mtk již google do 4.3 a vyšších integroval, žel tyhle oficiálně 450q nejspíš nikdy nedostane.
GPSka se mi nakonec po několika minutách hledání chytla a fixla satelity, tedy chodí....nicméně ji v telefonu nepoužívám, ostatním se "probudí" zcela jistě také a urychlit to můžete, třeba použitím FasterGPS nebo je něco podobného ještě zde: FasterFix

Je docela možné, že ta app FasterGPS ani nebude třeba a GPSka s MTK a JB4.2 normálně chodí, jen ji nestačí jen zapnout...
Když v V nastavení/Přístup k poloze/Satelity GPS ji posuvníkem aktivujete, stejně tak zaškrtnete "Přístup k údajům o mém poloze" a "Poloha Wi-Fi a mobilní sítě", je třeba kliknout na samotný nápis "Satelity GPS" a vyskočí na vás menu s položkami podrobného nastavení "Asistence GPS EPO"+"Nastavení EPO" a "A-GPS"+"Nastavení A-GPS".
Přiznám se že jsem o tomhle menu neměl ani potuchy a pro podrobnější nastavení, zkoušel mačkat pravou kontextovou klávesu, pod tou se však nic neskrývá, takže jsem to dál nezkoušel...
Pak je dobré v "Nastavení EPO" stáhnout aktuální data a aktivovat automatické stažení, tohle by pro první fix mělo stačit a pak by se měla již GPSka chytat standartně.

Po této proceduře, se mi na balkoně satelity fixly za ani ne 30sec, přikládám screeny:

Po 30sec.
Obrázek

Po necelých 60sec.
Obrázek

Obrázek

Pokud je někdo hračička, může totéž udělat i v Mobileuncle MTK Tools
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Odpovědět